Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

cocugun tek hayatta kalma ihtimali menzilden cikmak ya da ramsayin gercekten oldurmemesi. ramsay tek mi ok atar, herkese mi ok attirir, atlilari mi salar pesinden, nolacagi belli degil. menzilden cikmadigi surece ramsay olmesini istedigi an olecek cocuk.
tabanlari gotune vura vura karsidan atla gelen abisine kosacak tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

O anda zaten insanoğlunun %95'i dümdüz koşar, kalanı da büyük oranda kalp krizi geçirip ölmek, bayılmak, heyecandan kilitlenmek falan gibi tepkiler gösterir. Dur bi zigzag yapayım diyecek ya çok sağlam eğitimli veya tecrübeli asker (zigzag eğitimi değil çarpışmada stres yönetebilecek eğitim/tecrübe) a da doğuştan aşırı soğukkanlı insandır (ki bu kadarı zor).
Sosyal ağlarda paylaş

@k1njo wunwun'un ölümünden bahsetmiyorum ki savaşa devi silahsız sokmanın mantıksızlığından bahsediyorum, belki sonra bir kulp uydururlur bilemem de şu an için saçma durdu bariz.
Sen Rickon zigzag çizerek ölmeliydi argümanıyla pek bir şey katıp eksiltmiyorsun hikayeden mantık çerçevesinde. Zigzag çizmesi daha mantıklıydıysa gerçekten, çocuk mantıksız olanı yaparak öldü işte zaten sorgulamanın anlamı yok pek. Senaryo açısından sorun teşkil etmiyor zannımca.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

O anda zaten insanoğlunun %95'i dümdüz koşar, kalanı da büyük oranda kalp krizi geçirip ölmek, bayılmak, heyecandan kilitlenmek falan gibi tepkiler gösterir. Dur bi zigzag yapayım diyecek ya çok sağlam eğitimli veya tecrübeli asker (zigzag eğitimi değil çarpışmada stres yönetebilecek eğitim/tecrübe) a da doğuştan aşırı soğukkanlı insandır (ki bu kadarı zor).

Tecrübe veya soğukkanlılığa gerek yok. Arkasından ok atılan herkes oklardan korunmaya çalışır. Motivasyon olarak korku yeterli.
Sosyal ağlarda paylaş

k1njo sen zigzag cizersin. Ama kendini karakterin yerine koyabilen herkes o sahnede bir mantık hatası olmadıgını rahatlıkla gorecektir.

Ayrıca Wun Wun un eline agac verselerdi diyenler. Wun wun agacı salladıgında bir tek dusmana mı carpacak? Agac katana mı Wun Wun samurai mı? muhtesem bir precisionla dostla dusmanın ortasında keyfince sallasın. Daha once elinde kutukle olan sahnede etrafında hic ally yok etrafında ona ragmen kutuk salladıgında yavaslıyor kacırıyor kutuk bu sonucta.

Wun Wun a uygun bir kılıc yapılsaydı aslan parcası niye boyle geziyor diyen varsa katılıyorum. Yoksa eline agac verselerdi odun verselerdi diyenler de savasın ortasında Wun Wun elinde agacla napacaktı diye dusundugunden degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapardı yine illa ki bir şey ya kütüğü yan yatırır en önde koşar ilk çarpışma anında eze eze geçerdi işte asdf İki atlının arasına dikenli kütük bağlayıp doğradıkları gibi.

Veya en kötü atlıları savururdu işte ne bileyim kütük şart da değil, elinde bişiler olmalıydı cidden.

En kötü şöyle genişçe bir kalkanı olsa bir kolunda, en az 20 30 adamı gelen oklardan koruyarak ilerlerdi..
Sosyal ağlarda paylaş

İlk iki ok rüzgarı öğrenmek için atmıştır sonraki vurmak için.
Zigzag aklına gelemiştir bir an önce atlıya gitme fikri ağır basmıştır.
Aptal herif bebe yerine atlıyı vursa daha mantıklıydı.
Deve bir silah yakışırdı.
Hilal taktiğini bilemem de mızraklıların daralması fikri acaip hoşuma gitti.

Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Rewendor said:

Tecrübe veya soğukkanlılığa gerek yok. Arkasından ok atılan herkes oklardan korunmaya çalışır. Motivasyon olarak korku yeterli.

Doğru, ama korku ve korunma içgüdüsel olarak tehlikeden olabildiğince uzaklaşmayı söyler. Çok da güçlü bir duygudur. Mesela aynı duygu olduğu yerde hareketsiz kalmayı veya adamın üstüne atlamayı da söyleyebilir (fight-flight-freeze response). Mantıkla çalışmaz, kaçmayı seçtiyse en kısa yoldan o yol daha büyük tehlike içeriyor olsa dahi tehlikeden olabildiğince uzaklaşmak üzerine kuruludur.

Dolayısıyla korku motivasyonu seni dümdüz kaçmaya teşvik eder. Zigzag için korkuyu bastırmak, içgüdü yerine mantıkla hareket etmek gerekir. Tecrübe ve eğitim de tam bu noktada devreye giriyor işte.

Özel harekat birimleri, komandolar salak değil binlerce kez aynı hareketi eğitimde tatbikatta yıllarca yapıyorlar. İçgüdülerini silip eğitimde öğrendiklerini içgüdüselleştirebilmek için yapıyorlar o eğitimi sürekli, yoksa formda kalmak için değil.

Korku ve koruma içgüdüsü zigzag çizdirir diyen insan hayatı boyunca hiç ciddi tehlikeye maruz kalmamış işkembeden sallıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Kalkan yapsalardı kılıc yapsalardı diyenlere karsı degilim zaten. Eline agac verselerdi diyenlere karsıyım. Bence de bir kılıca silaha ihtiyacı vardı da. 'Agacı sokup dalaydı iste ne var' diyenlerle dolu burası.

Ya da Wun Wun bare handed dovusmeyi seviyormus arkadas her gun devlerle yanyana dovusuyormus gibi davranmaya da gerek yokki.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

katılmıyorum. şu başlığa yazanların %90'ı bile öyle bir durumda duvarın üstünde koşar gibi dümdüz gitmez. kaldı ki savaş eğitimi dediğin şeyin yarısı içindeki kahramana dur demek zaten, pısırık insan gibi kendini kollamayı öğrenmekten ibaret.

üstelik bu veletlerin iyi kötü savaş eğitimi aldığını biliyoruz. asilzade olduklarından ileride bir ordunun başında savaşa gidecek olmaları büyük olasılık. hani ufak bir velet olsa tamam diyeyim de, eşşek kadar boyu vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Savasın ortasındasında yerinde durup 'simdi bu acıdan agacımı sallarsam kendi adamlarıma degil dusmanlarıma gelir' diyip dusunecegi bir zaman dilimi oldugunu dusunmek cok tatlı.

Rickon egitim falan almadı winterfell den ayrıldıgında 6 yasındaydı. Koltugunuzda oturup 'ben olsam boyle yapardım' demek rahat. Ya hic hayatınızda zor bir durumda kalmadınız (sizin icin ne guzel) ya da komando egitimi almıssınız haberimiz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

DEvler pek yetenekli değil sadece güç gerektiren işlerde kullanılıyorlar kale kapısı kırma, dev ok atma vs vs ama onun dışında çok hatallar ve kuşatma anında gördüğümüz gibi yakın savaşta bir işe yaramıyorlar. ZAten hayalimizdeki dövüşebilseler falan devler yönetiyor olurdu bütün ülkeyi. Yani kapasitesini kullandı ve öldü bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...