Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Game of Thrones (2011) - HBO

di

Öne çıkan mesajlar

dizi kitap tartismasi
dizi izleyicisi aptal falan denmiste
bence de oberyn ole salakca oldukten sonra o butun `AMAN BU COK ONEMLI BAKIN ONEMLI COK` diyip ihlal edikten sonra kitaba devam eden de aptal yani.

herif testis gecior sizinle haberiniz yok, biz en azindan pazartesi gunlerini senlendiriorz bitio.
Sosyal ağlarda paylaş

khalesi bitsin artık 6 sezondur aynı ekşın. baydı BAY DI 1.50 boyuyla ejderha üstünde nası durabiliyor ayrıca ?

artık takıntı haline geldi pazartesi günleri sosyal medya vs. bakarken öğlene kadar bi spoiler yemediysem veya whatsapp gruplarıma birileri XX ÖLDÜ XDEXDE diye mesaj atmazsa diyorum bu bölüm sessiz sakın geçmiş kimse ölmemiş fln. bu hafta böyle oldu mesela. spoiler yemeden dolaylı yoldan gene spoiler yiyorum. fak
Sosyal ağlarda paylaş

okumayi yeni ogrenmis cocuklar gibisiniz :)

okudum okudum ben okudummmm?!!!!! banane ben okudum siz okumadiniz.

su dizinin kitabini okusan ne olur okumasan ne olur yani :P

bir de su

madcow said:

Kitap ve Dizi nin 2 farklı anlatım modeli oldugunu anlamak, ikisinin kısıtlamalarının farklı oldugunu anlamak okadar zor olmamalı bu kadar 'kapasiteli' bir kitap okuyucusu icin.
Sosyal ağlarda paylaş

kitap ve dizinin ayrı iki anlatımı yok, dizinin yapımcıları gerizeklı adamlar ve kendi senaryolarını yedirmeye çalışıyorlar sık sık, bu da ramsay ve 20 çok iyi adamı gibi götten yazılmış beyinsiz sahnelerle sonuçlanıyor.

oberyn kendi aptallığına ölüyor, intikam ateşiyle yanan bir hot head kendisi amacı mountaini öldürmek değil çocukları twyinin öldürttüğünü ortaya çıkarmak, o yüzden aptal gibi ölüyor

öte yandan jaime'nin eşşek başı gibi kralın nerde olduğundan haberi olmaması, diziyi arka sokaklardan kötü yapan şeyler.

westerostaki en güçlü olarak görülen, tek hamlede kingsguard ikiye bölen adam WOMYN EMPOWERMENT yüzünden tek bıçakla öldü

burda gelip savundular o bıçağı öyle bi yere saplar ki ölür diye dgdhdgfdhgh
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Hayır benim anlamadığım her bölümden sonra burda gelip dizi izleyicilerini aşağıladığımızda neden boynunuzu eğip "ya evet haklısınız da işte durumumuz yoktu okuyamadık kusura bakmayın" falan demek yerine diziyi savunuyorsunuz.

abi burda diziyi savunan yok gibi bir sey. herkes her bolumden sonra genel olarak cok bayikti yok surasi soyleydi vs diyor. kitap okuyabilen seckin azinlik nedense kendine dert ediyor diziyi.

raad olun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bright said:

madcow said:

Kitap ve Dizi nin 2 farklı anlatım modeli oldugunu anlamak, ikisinin kısıtlamalarının farklı oldugunu anlamak okadar zor olmamalı bu kadar 'kapasiteli' bir kitap okuyucusu icin.

Olay bu ya. İlk defa mı görsel versiyonu yapılan birşeyin kitabını okudular nedir anlamadım ki. Kitabını okuduysan dizisi, filmi vasat kalacak yanında yani, tecrübeyle sabit. Bunu bilmemek tamamen kendi aptallığınız. Gidip kendi aptallığınızın reklamını niye her hafta burada yapıyorsunuz ki?

"anlatım modeli" olarak baktığımızda şimdiye kadar böyleydi ve bende benzer fikirdeydim, ve özellikle görsel olarak mekan, kıyafet, silah, zırh, vb. alanlarda diziyi başarılı buluyordum ama iş mevcut bir konuyu "anlatmaktan" çıkıp konu "yazmaya" gelince oldukça kalitesiz işler ortaya çıkmaya başladı, tabi seyrettiğimiz şey Game of Thrones olunca insan biraz beklenti içine giriyor. ha ismi farklı bir şey olsaydı, zaten üzerinde konuşmaya dahi gerek olmayan bir dizi olurdu...

son olarak, o zırhlar o silahlar ne kadar kalitesiz ve amatör eğlendiren işlerdir...
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

çok kötü bölümdü

Lan bi defa sam'li sahneler, üzerine tartışılmış sanırım. Arya'nın mal gibi stark dürüstlüğüne yatması. e neden izledik o zaman o kadar zaman yok suratsızlar falan sonunda bu olacaksa? khalesi de bildiğin cheat açmış, iron islands'daki kuziş de gelsin altına bi gemiş çeksin tam olsun anasını satayım. tek olayı bölümün işte din-devlet işlerinin birleşmesi oldu ki o da boktan bir mantık oldu bence. Şimdi saçma sapan kaç bölüm yok sparrow öldürülmeye çalışılması izlicez. Lan hani winter is coming'di.

One way or another many faced gos will take a new face diyor rahip. Arya o kızı öldürecek auratını verecek işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

axedice said:

Hayır benim anlamadığım her bölümden sonra burda gelip dizi izleyicilerini aşağıladığımızda neden boynunuzu eğip "ya evet haklısınız da işte durumumuz yoktu okuyamadık kusura bakmayın" falan demek yerine diziyi savunuyorsunuz.

abi burda diziyi savunan yok gibi bir sey. herkes her bolumden sonra genel olarak cok bayikti yok surasi soyleydi vs diyor. kitap okuyabilen seckin azinlik nedense kendine dert ediyor diziyi.

raad olun :)

e tamam abi burda diziyi eleştiren adam siz diziyi seviyosunuz,sevmemelisiniz diye eleştirmiyoki?diziyi dizi içinde eleştiriyor.kitaptan şunu şunu değiştirmişler diyebiliceğimiz bi kitap yok henüz zaten.

dizi senaristlerini shock value,bütçe,nudity vs uğruna çok daha keyifli plotları piç edişinden dolayı eleştiriyo.casual seyircide anlasın diye herşeyi basitleştirmesinden dolayı eleştiriyo.hani son sahnede danynin çıkıp dothrakilere konuşmasına ne gerek var mesela? yok.ama işte gazlıcaz milleti.çak arkayada müziği dırıdııı dırıdııı.al o ejderhanın bütçesini başka yerde kullan.

ve özellikle dizide hiçbir logic yok bazen.birşey görüyosun dizide ama sırf götlerinden sallayıp mı öle yazdılar hatamı,foreshadowingmi bilemiyosun.olaylar üstünden fikir yürütemiyorsun bu yüzden kitabın aksine.

100 milyon dolarlık dizi şu.6 bölümün yarısı buildupla geçti.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sam in sadace 1 bölüm olan citadel bölümü kadar plot anlatan çok az yer vardı kitapta, dizi izleyicisinin kapasitesi yetmeyeceği için orayı kesmeleri üzücü olacak.

şurası gerçekten bütün kitapların dönüm noktası ve kuzeyin işlerini denizin ötesine bağlayacak bir bölümdü ve üstelik anlatılabilirdi gayet kolayca ama amerikan izleyicisi capricayı piç ettiklerinden beri ben yapımcılara hak veriyorum...

gerçi o bölümdeki olayları belki, cücenin kırmızılı kadını üzerinden anlatırlar

aklıma geldi, diziye de cuk oturacak Doran Martell olaylarının anlatılmayıp, birde üzerine zırvalanması ise ayrı bir olay
Sosyal ağlarda paylaş

Tum major plotlar sonunda aynı noktada toplanıcak kitapta da dizide de. Bunu kac kez soylediler. Daha once yapılan degisiklikler de suan yapılan degisiklikler de GRRM in onayıyla/bilgisi dahilinde yapılıyor. Hatta GRRM in dizinin bazı bolumlerini kendi yazdıgı ve kendi degistirdigi yerleri var.

Dorne un kotu islendigi konusunda zaten herkes hemfikir. Ama her sezon meme gostercekler diye 20 dakika ayırdılar diye duzelecek bir problem degil bu. Dorne plotu diziye dahil etmek icin cok uzun ve genis ama dahil etmeden gecilemeyecek kadar da cok adı geciyor fazla sey gerceklesiyor. O yuzden de boyle dandik birsey cıktı Dorne'dan ortaya.

Ya da karakterleri birlestirmeleri. Yok su karakteri sunla birlestirmisler cunku aptal seyirci anlamaz. Suan bile her major karakterin POV una 5-10 dakika ayırdıklarında plotu anca ilerletiyorlar surekli olarak jet-pack geyigi donuyor. Bir de yan karakterleri kitaptaki kadar genislettiklerini dusunun artık 2-3 dakikalık kısa sectionlar halinde takip etmeye calısırız. Suan buldugunuz plotholeların heralde 15 katını buluruz.

Ellerinde 20 bolumluk malzeme var. Ama 20 bolumluk para yok. Kurtları offscreen olduruyolar CGI parasından kısmak icin diye aglayıp sonra 20 bolum nasıl cekmezler demek nasıl bir celiski anlamakta hakkaten gucluk cekiyorum.

Dizi 10/10 degil tabiki ama 8/10 ve gayet de iyi gidiyor. Biraz sımarıklıgınızı bir kenara bırakıp izlediginiz seyden keyif almayı denerseniz belki siz de sirinleri gorebilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

son saniyede olayın akışını değiştirmeleri de baymadı mı
bu kaçıncı lan
ben sayamadım
son anda biri çıkıp geliyor falan, son anda yok kılıç çekilir yok zehir dökülür
5 sn atlasa evren tüm hikaye çökecek :d

ortada kitap fln olamdığından sanırım bu sezonda ben de hissediyorum şu yazılanı. artık yani vasat holywood twistlerini göreceğimin rahatlığına kavuştum tekrar. eskiden dur şimdi bu kesin ölür, dur şimdi şuna şu olur diye paronayakça izliyorduk. bu sezon standart izleyiciyi tatmin edecek formata soktular gibi hissettirdi bana.

bide sam le karısı ölsün ya. diziyi allahın şişkosu üzerine yaptılar resmen son sezonda.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...