Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

Handlock'ın olmama sebebi healbot ve molten giant, başka bişi diil. Yoksa gördün seninle shaman vs handlock 3 maç yaptık, 3ünde de yendim, aoe gelmesi yeterli oluyor aslında. Şans olabilir mi evet ama benim deckim de refined falan değildi, direk kafadan 30 saniyede yaptım decki.

Renolock da keza benzer şekilde chow, darkbomb, implosion, healbot'un yerine bir şey bulamadığı için ortalıkta yok.

Shaman'ın kart kalitesi artınca meta "hızlanmış" olmuyor.

bazı ağır kontrol deckleri turn 1-2-3'ü boş geçtikleri için meta'da yer bulamıyorlarsa, bu meta'nın hızlanmasına bağlı değil, o decklerin özel durumu.

bence bütün bunlara rağmen, yine de hand/renolock görürüz yakında gibi geliyor.

Eyi cevap vereyim. Gecenin 5'inde...

Birincisi o maçta kullandığım decki biliyorsun. Literally 0 burn'e sahip bir deck. Tauntların arkasına geçildiği zaman ayakta kalamayacağı ortada. Ki seninde o maçlarda leblebi gibin AoE çektiğini de hatırlıyorum. Ha bu 0 burn decklerine karşı Handlock'un hala viable olduğu gerçeğini hiç bir şekilde değiştirmiyor. Yani haklısın o konuda. Ancaak....

Kart kalitesine gelince. Malumun olduğu üzere 2 tür kart var. Bir value kartı. İki tempo kartı. Şaman'ın yeni gelen kartlarına bakalım.

-Dr. 4 hem tempo sağlıyor hem de value sağlıyor. Ama value'yu çok afedersin sittir et 7/7 öylesine tempo sağlıyor ki o temponun sonucu deckin neredeyse face decki kadar hızlanması oluyor. Turn 4'te cevabının olmaması (ki cevabı olmayan pek çok deck var. Druidler, Warlocklar, bi ihtimal mage'ler gibi) suratına 14 (on dört) damage yemenle sonuçlanıyor. Ki indirtme kardeşim demek de pek kolay değil. Secret Palada olduğu gibi ilk 3 turnde Shaman inanılmaz tempo sağlamış olabiliyor.

-Tuskarr Totemic. Evet eski bir kart. Ben de biliyorum eski olduğunu. Vitality totemin de gitmesiyle boarda %42 ihtimalle kaliteli totem (Hero powerı harici yani) koyuyor. Bunu da geçeyim. 3 mana 3/2 + random totem zaten tempo playi iken, yeni gelen Thing From the deep zamazingosu yüzünden harcadığın 1 manayı daha sonra sana geri veriyor. Long term'de 2 manaya koymuş gibi bir şey oluyor yani. O zıkkımın 5/5 + taunt olması apayrı bir rezillik. 2 manaya koyuyo zaten. Taunt verme yanındakilere vuralım bari. Neyse.

-Master of Evolution zaten kendi başına yeti. Oyunda Shreddır'ın da kalmadıgını düşünürsen Yeti bayaa bir güçlü durumda aslında. Üzerine sana random olmak şartıyla +1 mana daha sunuyor. Evet her zaman harika sonuçlar çıkarmıyor ancak düz bir totemi random 2 mana miniona dönüştürmesi dahi bence yeterli.

-Primal Fusion'ı herkes kullanmıyor ama o da başlı başına tempo play aslında. Şaman için boardta 2 totem bulundurmak çok da zor değil. Çok ekstrem bir tempo sağlamıyor belki ama 1 manaya gaayet iyi bir buff.

Şamanın eskiden de zaten tempo playleri vardı. Şamanın en büyük sorunu papaz face decklerine çözüm üretememesiydi. Hatırlarsan vanilla zamanında en iyi decklerden biriydi zaten. Naxx zamanı sticky minionlar ile face decklerine direnmeye çalışıyolardı falan.

Benzer şekilde zoo'yu da düşün. Eski zoo turn 2'de boarda 1 ataklık minion koyuyordu ya. 1/2 omurcek... Sticky olmak üzerineydi. Trade etmek ve salak saçma olmayan tradeler yapmak zorundaydı. Şu anki zoo bayaaa "Hand vomit" zoo. Zoo'ların curveleri 2 mananın altına düştü nerdeyse. Amaç boarda yapışmak değil, boardı bir an önce doldurmak. Board kaybedilirse Tentacles ftw. Zaten Leeroy + x1-2-3-4 PO ile finish yapmaya çalışıyorlar. Yeni zoo eskisinden çoooooooooook daha hızlı. Daha az sticky.

Hadi lan üşenmiyorum daha da örnek veriyorum. Nasıl olsa işsizim. Goal'e başvurdum cevap bekliyorum. Bu kadar yazma şansım olmaz bundan sonra.

Oyuna Tempo warrior diye bir deck geldi. Pirate warriorlar ayrı akıyor. CW dışında warriorlar görüyoruz resmen.
Şaman ultra hızlı olmasa beast druid oynuyor olurdu insanlar. Ben bile şaman dominasyonu öncesinde baya oynadım.
Şu an çok ortalıkta dolaşmasa da "Hand Vomit" oynayan paladinler var. Koyuki Dreamhack'te bayaa güzel reklamını yaptı deckin. Shaman hype'ı biter bitmez aha buraya yazıyorum ilk hypelanacak deck. (Deckin curveü 4 manada bitiyor.)
Rogue neutral heal ve neutral taunt kalmadığı için gariban kaldı. Miracle var işte. Ki o da yavaş deck sayılır. Nzoth Rogue'u ne kadar hızlandırsam da (bi kaç sayfa öncesinde var decklist) Thing from the deep geldiği an direnemiyorum. Gelmezse sorun yok.

Yani uzun lafın kısası... Oyun hızlandı. Face olmadı. Ama hızlandı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...