Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

meta'dan yana sıkıntı çekenler, ve nasıl oynanması gerektiğini bilenler acilen freeze mage'e geçmeli bence. saçma bir şekilde dövüyorum rakipleri.

full aggro shamanlar fena dövüyordu ama hafif midrange'imsi shamanlar türedi, onları daha rahat dövüyorum gibi. nzoth paladin %50'ye yakın. zoolock ile miracle rogue var etrafta baya mesela onların çıtır çerez oluyor benim için. hele cthun druid, dragon priest falan of of of. gözünüz kapalı falan yenmeniz lazım.

her zamanki gibi en büyük sıkıntı cthun/control warrior.

geçen sezonun son günlerinde geçmiştim, o zamandan beri 32-11'miş mesela deckin skoru.

sabonis said:

yav said:

O diil de su nerflerden sora, yeni meta nolur hesaba çok katmazsak freeze mage'in yıldızı çok parlayacak gibi, alex'i ice block'u falan ellememişler, secret eater sokcturaklar illa destelere. Bakalıms

reddit'ten falan mı gaza geldin bilmiyom ama freeze mage için iyi oldu druid patladı falan diyolar reddit'te. millet de yardırmış evet ya hülooğ falan diye.

ama mad scientist'in gitmesi İNANILMAZ önemli, öyle böyle diil. şu anda bile eline mad scientist geldiği oyun ile gelmeyen oyun arasında dağlar kadar fark var. inanılmaz yavaşlayacak deck. bir minion düşün ki oyunun başında rakibin 3/2'si ile takaslanıyor, 3 manalık bir kartı direk oyuna koyuyor, ayrıca deckinde ulaşmak istediğin X karta seni 1 kart daha yaklaştırıyor. Aynı zamanda da Ice Block'u stabil bir şekilde her oyun ilk 8 turda çekebilmeni sağlıyor.

nasıl olacak bilmiyorum gerçekten. meta'nın çok sağlam yavaşlaması lazım.

ayrıca shieldmaiden ve death's bite gitmiş olsa da, CW'ye dokunulmadı ve CW yaklaşık aynı gücünde kalacak, meta'nın %30'u falan CW olabilir, o zaman da Freeze Mage oynanamaz.

vs vs

hülooğ, meta da nası yavaşladı hani önünü alamadık mad sci'siz freeze iş yapıyo falan o kadar yavaşladı Kappa
Sosyal ağlarda paylaş

Borlach said:

freeze mage'in iş yapması için metanın sağlam yavaşlaması lazım demişsin. sonuç olarak meta yavaşlamadı ama şimdi de freeze ile çok sağlam dövüyorum diyosun.

yav çelişkiyi yüzüne vurmuş sadece.

meta nasıl yavaşlamadı pardon?

şu anda en çok oynanan decklerden nzoth paladin oyunun en yavaş decklerinden, miracle rogue gayet yavaş, midrange shaman yavaş, cthun druid yavaş...

face hunter diye bişi kaldı mı? face shaman görüyor muyuz? bunların yeni versiyonları eskilerine göre oldukça yavaşlar.

meta da ne kadar yavaşlarsa, o kadar işine geliyor tabii ki freeze mage'in. deathrattle'ların gitmesi zaten freeze için müthiş oldu o ayrı, onu zaten biliyorduk.

en büyük sıkıntı hala shaman ve warrior tabii ki, warrior zaten imkansız, onu limitli damage ile yavaş oyunda yenmenin mümkünatı yok ama shaman yenilebiliyor şu anda. face shaman'ın baskın olduğu bi metada, mad scientist'siz freeze'in iş yapmasını beklemezdim açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hala meta yavaşlamadı diye nasıl yazıyorsunuz abi inanamıyorum yani.

Oyunda 2 tane face denilebilecek deste kaldı şu anda. Biri warlock diğeri shaman (ki shamanın ki aslında face falan değil direk midrange). Bunun dışında karşınıza gelen her deste süper yavaş desteler, nerdeyse hepsi 20 kart civarında çekmeden oyun bitirmiyor.

Warlock bile eski warlock gibi değil, 7-8 manadan önce bitiremiyor genelde oyunu ve elinizde 1 tane bile 1 vuran aoe tarzı bir şeyler varsa gayet 15-20 tura uzatabiliyorsunuz oyunu ki bu artık direk endgame oluyor. Face warlocka karşı yere ysera koyduğumu biliyorum düşün artık nasıl yavaş deste.

Shaman sadece bir çok desteye karşı ciddi sorun yaratıyor ama onda bile oyun 6-7 manadan önce bitmiyor genelde. Kontrol c'thun warriora karşı ise baya zayıf bir deste. Kontrol warrior ile bugün rank 4e indim 16 shamanda 13 tane yenmişim ay başından beri. Bence gayet ezici bir yüzde.
Sosyal ağlarda paylaş

Dogrudan face (face hunter face shaman face pala) kalmadi. Ama midrange deckler de bir o kadar hizlandi.

Mesela en acik ornegi zoo.. wotog oncesi zoo ile simdiki zooyu karsilastirin. Artik zoo bayaa baya elini bir an once bosaltmaya calisiyor. Finisher olarak cogunlukla 2x (duruma gore 4x) PO ve leeroy kullaniyorlar.

Ya da eski midrange shamanin abzurt derecede hizlandigi, hatta turn 5ten sonra neredeyse face decke donustugu de ortada.

Oyunda ayakta kalabilen en yavas decklerin paladin, priest ve warrior olmasi da oyunda neutral heal ve kabul edilebilir taunt kalmamis olmasinin sonucu. Hand ve renolock yavaslamis (!) metada neden yok?

Meta yavaslamadi. Meta hizlandi. Sadece "To the Face" deckler ortadan kalkti. Hepsi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Handlock'ın olmama sebebi healbot ve molten giant, başka bişi diil. Yoksa gördün seninle shaman vs handlock 3 maç yaptık, 3ünde de yendim, aoe gelmesi yeterli oluyor aslında. Şans olabilir mi evet ama benim deckim de refined falan değildi, direk kafadan 30 saniyede yaptım decki.

Renolock da keza benzer şekilde chow, darkbomb, implosion, healbot'un yerine bir şey bulamadığı için ortalıkta yok.

Shaman'ın kart kalitesi artınca meta "hızlanmış" olmuyor.

bazı ağır kontrol deckleri turn 1-2-3'ü boş geçtikleri için meta'da yer bulamıyorlarsa, bu meta'nın hızlanmasına bağlı değil, o decklerin özel durumu.

bence bütün bunlara rağmen, yine de hand/renolock görürüz yakında gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...