Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

1280 720yi cok kovalamana gerek yok. Emin ol izleyenler AKK dolmasin diye kaliteli izlemeyecek. Ben kaliteli izlemiyorum mesela. Hangi programi kullandigini bilmiyorum ama open broadcaster ciddi filexibiliti sunuyor. 1k bitrate zorlamana da gerek yok. 30 fps kalsin yeter. Ben dene yanilmayla bulmustum. Cok zaman gecti hatirlamiyom bile rakamlari.

Ben izmirdeyken 2mb upload ile rahat yapiyodum. Ttnet sux. Artik denemiyom bile. Sen yap ama stream. Su an otbusteyim. Gece gec saatlerde varirim anca.

Bi de hakkatten yap. Cok igrenc adamlar stream yapiyo. Her zaman gavurlari izlemekten sikildim.
Sosyal ağlarda paylaş

Valthon said:

4 Mbit o çözünürlükte (downscale yaparak) yaklaşık 1500kb/s bitrate ile 60fps yayına yetmeli. Donanımın nedir?

Edit: HS için tabii ki 60 fps gereksiz. 1500'ün üzerindeki bitrate de bence gereksiz.

Encoder preset veryfast veya daha hızlı olmalı (OBS kullandığını tahmin ediyorum) HS için daha yavaş bir encoding yine gereksiz bence.

35 fps yaptım, fena değil gibi. donanım 3550 işlemci, 8gb ram, 970gtx
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben ladder'da o sabıra sahip diilim. 5'ten sonra bana bir bayma geliyor ki sorma gitsin. Bir de meta'ya göre deck seçme özürüm var. bazen rank 8'de falan bi takılıkalıyorum falan deliriyorum. Ladder yerinde saymak gibi geliyo bana çoğu zaman. HS'de de devamlı magic gibi turnuvalar olsa otomatik eyvallah ama yok işte.

Ladder yerine turnuva maçı izleyip analiz etmek çok daha hoşuma gidiyor.

Evet, 5. sezonda Zoo ile kastığımı saymazsam, 2 kere legend olmaya kastım ve ikisinde de oldum ama belki de arena'da daha başarılıyım ranked'e göre.. Demin Guardsmanbob geldi de yendim lan :P hem de pure skill !!!!!

Aaa hatta alın Guardsmanbob'un gözünden onu nasıl yendiğimi izleyebilirsiniz :D https://www.twitch.tv/guardsmanbob/v/59958924?t=3h35m42s

ben kendi VOD'umu açmayı unutmuşum :( açtım şimdi, yayınlarım kaydedilecek artık.
Sosyal ağlarda paylaş

stream iyidi ben de begendim.. mikrofon ve oyun sesi yeterli seviyedeydi, rahatsiz etmedi hic.. webcam de isteriz ilerde..

uykum geldigi icin 10. macta kapadim ama fena gitmedi arena da :).. guardsmanbob macini kesin kaybettin gozuyle bakiyordum (adamin elini bildigim icin) ama iyi cevirdin o maci :P..
Sosyal ağlarda paylaş

eyvallah gençler. toplu cevap veriim herkese.

- Webcam'im yok maalesef, logitech'in şu kamerası bütün streamer'lar tarafından kullanılıyor: http://www.amazon.com/Logitech-Webcam-Widescreen-Calling-Recording/dp/B006JH8T3S/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8
Ama şimdi baktım Amazon satmadığı için TR'ye gelmiyor, ilginç daha önce Amazon satıyordu, orada 80 dolar, burada 400 lira anasını satiim :D
Sürekli yayın yaparsam ve izleyen olursa tabii ki bir şekilde alırım webcam'i ama.

- Stream'de ağlamıyorum, hatta zaten normalde de ağlamıyorum. Ben harbiden istatistiksel olarak çok düşük şeyler olduğu zaman buralara yazıyorum. Mesela dün rakibin 3/3, 2/2 ve 2/2 minion'ı varken, Madder bomber attım, gidip 3/3'e 1 tane vurdu, gerisini hero'lara vurdu. Şunun olasılığı %3 falan olsa gerek. Ya pof dedim geçtim.

- Roperoach konusunda haklısınız. Normalde zaten çok rope'a kalırım hele stream'de, muhtemelen 10 turn'ümden 9'unda rope çıkar diye tahmin ediyorum. Çok düşünüyorum aynı lifecoach gibi. Şu olsa nolur, 1 turn sonra nolur 2 turn sonra nolur falan diye. Bazen böle kopup gidiyorum, bi bakıyorum rope :D

- Evet ben de 5-1'dim. Arena'da o sırada seninle tıpatıp aynı skora sahip biri varsa, onlarla eşleştirmeye çalışıyor sistem. Muhtemelen 30 saniye içinde falan tıpatıp aynı skor yoksa gidip 4-1, 6-1 veya 5-2 birini buluyor.

- Basarcos olmadığımı tabii ki ispat etmem lazım, çok büyük bir iftira yani :P Ama farkındaysanız dün basarcos yayın yapmamış, ben yaptım. Aynı anda görünmedik yani. Bir Superman-Clark Kent mevzusu var :D 4mbit upload'lu internete geçtikten sonra yapiim dedim yayın, daha önce 1mbit dandik ttnet vardı :(

- Guardsmanbob maçında skill derken zaten Poly topdeck'ini kastettim, he deck'te 2 tane falan eyvallah da, Poly gelmese o maç dönmezdi hayatta. Ama Nourish atarak bence baya kötü bi hamle yapmış anlamadım açıkçası. Bi de adam hiç konuşmuyor lan stream'de, ne biçim stream o öle :D

- İzleyenler arada sırada yayın takıldı dediler, ona gıcık oldum biraz, acaba neden oluyor olabilir ya. OBS'e baktığımda 1100kb/s falan diyor. Benim upload dediğim gibi 4mbit yani, 60fps bile yayın yapabiliyor olmam lazım sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

zaidral said:

Benim arena streamerlarda özellikle keyif aldığım şey draft sırasındaki düşünce zincirleri. Shadybunny 10 numara bu konuda.

ben heartharena'ya da bakıyorum mesela draft yaparken, hele yeni oyuncuların falan otomatik arena ortalamasını 3'lerden 4'lere çıkarır, veya 4'lerden 5'lere çıkarır. Başka hiçbir şey yapmaya gerek kalmadan yani :D

Demin dayanamadım draft yaptım bi warlock, iğrenç bi deck oldu, akşam stream yaparsam onu oynarım. sonrasında da bi de draft yaparım yorumlu vs.

FreEmoon said:

sabonis senden streamer olmaz hocam hiç boşa uğraşma. Ne bir masaya vurma sesi duyduk, ne bir seste titreme gözyaşı belirtisi, ne doğru dürüst küfür. IıIIıııı olmadı malesef, yol yakınken bırak bu işleri.

:( beni o yola sevketmeyin :( zaten yani oyunda ne olursa olsun ağlayacağımı sanmıyorum basarcos gibi. hani belki, beeeelki gerçek anlamda 100binde 1 ihtimal üst üste olsa böyle 3 oyun üst üste 0-3 falan bitirsem, işte o zaman belki ciddi sinirlenebilirim. ama ağlamaklı olmak falan ayrı bir boyut ya :D
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...