Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #8

Sam

Öne çıkan mesajlar

Bence siz casual oyun ne demek onu bilmiyorsunuz sıkıntı ordan kaynaklanıyor.

oyunun skill gerektiriyor olması ( ki gerektiriyor, burda kimse aksini söyemiyor) casual olmasının önünde bir engel değil.

zaten skill gerektirdiği için belirli insanlar başarılı olarak ön planda oluyor ve izleniyor,sadece eğlenceli olmalarının da dışında.

ama dibine kadar casual oyun, bundan daha casual oyun agar.io falan, nerdeyse eş değerler hatta. sizin tek 1 oyun oynuyor olmanız, onun da bu oyun olması bu gerçeği değiştirip oyunu hardcore yapmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ağır saçmalanmış.
20'den sonra competitive diyen olmuş, casual olsa arenada herkes aynı ortalamayı tutturur falan denmiş lol

napıcaz aynı mantıkla mesela bf4 için insanların k/d/score'larına mı bakıcaz çok fark var mı diye casual veya competitive demek için? iyi oynayan iyi, kötü oynayan kötü diye competitive mi oluyor şimdi bf4? lel.

oyunun casual olup olmadığı sana bağlıdır. mesela basarcos için en competitive oyun hs-arena iken; başkasına göre hs komple casual olabilir.

csgo'yu da mesela casual kafayla oynayan yüzdelik dilim daha fazla.
ama bana sorsalar cs go için competitive derim çünkü maç atıyorum, oynarken ciddiye alıyorum, turnuvalarını izliyorum.

niye oyuna kendi bakış şeklinizi herkese dikte etmeye çalışıyorsunuz anlamadım şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Hah neyse aklı başındalar geldi bari =)

Laurelin, mulgear ve Applevodka'dan arena ve ranked'deki win ratelerini rica ediyoruz. Dedikleri gibi full casual ve şans oyunu ise üst düzey oyunculara bir miktar yakın olmaları lazım =)

total 3 kere arena yaptim

http://i.imgur.com/88dbIQs.png

win percent de 75,9 :P bu hesapla

a-) arena dahisiyim
b-) arena baya baya rng dependent ve benim gibi patetes oyuncular bile 12 wine ulasabiliyor iyi draft ile

hangisi acep

ha bide bisiklet ustunde 90rpm pedal cevirirken yaptim 12 wini :P

http://i.imgur.com/lM0ktbD.png
Sosyal ağlarda paylaş

ben kiminle ne uğraşıyorum ya. Tekrar tekrar "Tekil örneklerden vazgeç uzun vadeye bak" diyorum, cevap olarak "iyi draft ile patates oyuncu bile 12 wine ulaşabiliyor" diyor. gerçekten karşı argümanları algılayamıyorsun galiba ya :(

neyse şekerim, şans oyunu bu oyun evet, kabul ettim, büyük haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

hafu krip dediğin adamlar ranked playe yetemeyen işsiz gibi 10+ played time farmer modunda takılıyorlar.

başarılarına bakarsan zaten diablo dışında kayda değer bişi yok zamanında hafuyu bide cdew boostladı wow arenada öyle bi ikinciliği mi ne var takımın.

sdfsdf skilled play izleyeceksen arada silvername var russian direk legend rank1 e oynuyor female olarakta eloise fena gitmiyor işte o verdiğin örneklerin skille yada oyunla alakası yok hele arena tamamen çöp rng dsf
Sosyal ağlarda paylaş

soggoth bariz kötü. Leş... Şöyle ki...

Evasive(Cannot be targeted şeysi)-Taunt tahmin edebileceğiniz gibi en çok aggro matchuplara karşı işe yarar. Maalesef blizz Evasive'i çok değerli bişeymiş gibi gördüğü için daha önce yayınladıkları kartlarda da çok tutmadı

9 manaya ulaştığınızda aggro ya da midrange deckler zaten sizin minionlarınızı umursamamaya ve ellerindeki spelleri suratınıza yollamaya başlar. Sallıyorum. Hangi face shaman ya da face hunter t9'da crackle'ı minion'unuza sallamak ister? T3-T4'te belki boardı elinde tutmak için miniona spell atılabilir. Ancak t6'dan sonra "Face is the Place" kavramı öne geçiyor.

Kontrol vs Kontrol'de ise suratınızı korumaktan ziyade boarda en büyük etkiyi nasıl yaptığınız önemli. Soggoth'un ise bu açıdan hiç bir esprisi yok. Kıçı biraz fazla büyük olan bir minion. Hepsi bu. Yani sallıyorum. Tirion, Cenarious, Dr. 7, Rag, Light Rag, hatta Sylv oynamak yerine bunu oynamak isteyeceğimi hiiç sanmıyorum.

Goygoyunuzdan uzak durmaktan acayip zevk alıyorum. Sene 2016 hala "HS şans oyunu mu değil mi?" devam ediyor. Birbirinize aksini kanıtlayamıyonuz işte. Ne diyeyim. Uzatmayın emenike.
Sosyal ağlarda paylaş

evet arena rng dependent, en baştan seçilen class bile rng. skill işin içine draft yaparken giriyo. seçilen kartların birbiriyle sinerjisinden, minion/spell combinasyonuna kadar bi çok değişken var.

aaa mage geldi alayım, aaa 5 tane flamestrike 5 tane fireball geldi alayım dersen, ve onları alırken boardu doldurucak minionları es geçersen pek faydalı olmaz.

arena full rng, ama işte kafasını kullanan götürüyo winleri, greedy davrananlar da "fak dis geym,rng saks" diye ağlıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Pordakal said:

evet arena rng dependent, en baştan seçilen class bile rng. skill işin içine draft yaparken giriyo. seçilen kartların birbiriyle sinerjisinden, minion/spell combinasyonuna kadar bi çok değişken var.

aaa mage geldi alayım, aaa 5 tane flamestrike 5 tane fireball geldi alayım dersen, ve onları alırken boardu doldurucak minionları es geçersen pek faydalı olmaz.

arena full rng, ama işte kafasını kullanan götürüyo winleri, greedy davrananlar da "fak dis geym,rng saks" diye ağlıyo.

https://www.youtube.com/watch?v=egKegJPtZ4k

aa flamestrike diye başlayıp 7 (yedi) YEDİ tane flamestike alıp 11 win yaptı adam.
Sosyal ağlarda paylaş

Gençler burada stream yapan var mı? 4mbit upload ile ne kalitede yayın yapabilirim? Demin 1280 720, 1000 bit rate, 30 fps deneme yayını yaptım 2 dakika, çok takılıyordu. Türkiye için biraz fazla mı kaliteli kaçtı nedir? =)

Bu arada evet, öle kafama esince arena stream yapıcam, gelin izleyin, 3 5 muhabbet ederik. Şimdi dışarı çıktım, dönünce 1030 11 gibi denicem bi. Yazarım buraya
Sosyal ağlarda paylaş

4 Mbit o çözünürlükte (downscale yaparak) yaklaşık 1500kb/s bitrate ile 60fps yayına yetmeli. Donanımın nedir?

Edit: HS için tabii ki 60 fps gereksiz. 1500'ün üzerindeki bitrate de bence gereksiz.

Encoder preset veryfast veya daha hızlı olmalı (OBS kullandığını tahmin ediyorum) HS için daha yavaş bir encoding yine gereksiz bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...