Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2015 - 2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Cons

Öne çıkan mesajlar

valequenta said:

Aceace said:

valequenta said:

ligde puan birakmaz diyerek yazdim o kadroyu yalniz.
Uefada denayer cecu hakan carole oynar cok farketmez.

Bise yazmayayim diyorum ama.. Yav hakkatten futboldan anlamiyon. Selcuk-Donk-Sneijder orta 3lusunun, hele de topla ya da topsuz kosacak kenar oyunculari da yokken basarili olmasinin imkaani yok. Goz var izan var. Maclari azicik gozunle izlesen noolur?

yav he he.
yazmasan daha iyiymis.

sostizm said:

h2s said:

Ah Mustafa hoca ah linnes dururken hala Sabri ısrarı nedir

BU hoca da anlamıyor futboldan. Sabriyi oynatan 27. hoca YUH hep mi cahiller geliyor GS ve Milli takımın başına arkadaş.

Valequenta ile Sosti'nin GS başlığındaki son mesajları bunlar. Son yıllardaki yönetimlerin ve teknik adamların yetolukları bana koymuyor da taraftarlardan da destek görüyor olmaları (en azından bir kısmından) bana çok koyuyor.

Önümüzdeki hafta Konya'yı kendi sahamızda yendiğimizde "Bakın biz size demiştik" demeseler bari.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

@Rewendor

Sabri rotasyon oyuncusu olarak bile kalmamalı bu kulüpte. Çünkü kaldığı sürece Terim hariç tüm hocalar tırstığı için bir şekilde bu adamı oynatıyor. Koskoca Hayri Kozak çıkıp sen Sabri'nin opsiyonunu nasıl iptal edersin diye milletin içinde başkanı azarladı. Komplo teorisi kasmak istemiyorum ama adamın bir şekilde bağlantıları var ve tabiri caizse dokunan yanıyor.

Ayrıca diğer maddeler hayal ürünü falan değil. Sezon başı Aydın Yılmaz ile sözleşme uzatılacaktı. Aydın bu kulübün evladı dediler. Taraftar baskı yapmasa Kasımpaşa'da bile tutunamayan adam bir sene daha bizdeydi. İşte o dönem forumda komisyoncular iş başında demiştim ve eleştirenler olmuştu. Hatta Sabri ile sözleşme uzatıldığında Galatasaray'da hırsız var hashtagi için hayvanlık yapıyorsunuz diyenler bile olmuştu. Onun dışında Sostizm tayfası Hamza'yı aynı benim söylediğim şekilde savunuyordu. En çok gol ortalaması, en iyi puan ortalaması gibi içi boş istatistikler ile çapsızı savundular ama 3 gol attığımız maçta 4 gol yiyip yenildiğimizden hiç bahsetmediler.

İkinci ekleme Melo'yu unutmuşum. Eskisi kadar koşmuyor, artık gitsin, miadı doldu diyenler de oldukça boldu ve bugün Melo'nun tırnağı etmeyecek Donk denen bir adama kaldık.

"Bağlantıları" yok, ama bir amatörce oyuncu sahiplenme var, bundan istemli veya istemsiz faydalanıyor Sabri. Ama rotasyon için iyi bir alternatif olduğundaki görüşüm değilmedi. Aldığı para ona göre olsun ve "başka sağ beke ihtiyaç yok" diyen teknik direktör olmasnı yeter.

Aldığı para, sözleşme eleştirilebilir ama bir oyuncuyu imzaladığı sözleşme sebebiyle hırsızlıkla suçlamak kabul edilemez bir şey. Adam zorla mı alıyor parayı? "Ben bu paraya oynarım" diyor, veriyorlar, imzalıyor. İlla yapmasın derseniz şu forumda "Sana fazladan yılda 1 milyon euro vericez" diye önüne sözleşme getirilince "yok abi ben o parayı haketmiyorum" diye reddedecek bir tane adam gösterin bana. O parayı vermeyeceksin, vermemek de yönetimin işi. Verirsen adam alır, herkes alır, gayet doğal. Sabri'ye iyi para alıyor diye yüklenmek saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

hamza hamzaoğlu, 11 maçta 1 galibiyet 10 mağlubiyet alan bursaya, 8 maçta 7 galibiyet aldırdı.

aman bu klasik türk futbolu. her takımda aynı geyik. seneye de ordan kovulacak hatta belki sene sonunu göremeyecek.

olay hamza'nın gelmesi değil yeni td gazı. hamza ilk geldiği zaman prandelli döneminde götünü kaldırmayan selcuklar burak'lar it gibi koşuyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

bizde artık o da işlemiyor.

uefadan sonraki 15 yıllık sürece bakarsak hep aynı kısır döngüdeydi galatasaray. aldığı şampiyonluklar şu son 3 temmuz'a kadar hep td kov çıkışa geç. kötü gidişatta terim getir hagi getir. gerekirse teknik direktörsüz oyna.

artık aynı oyuncularla o da işlemez hale geldi. son 4 yılda bakıyoruz yerli futbolcular sabit ama kaç tane td geldi. terim-mancini-prandelli-hamza-denizli

futbolcuların mecali yok artık futbol oynamaya. hepsinin 3. lige gitme zamanı gelmiş.

lige bakarsak da söylemeye gerek yok yılda her takımın kaç tane td değiştirdiğini. gemi böyle yürüyor garip bir şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam misafir söyledi Hamza Bursa ile 8-9 kere maça çıkmış ve 1 yenilgi almış deyince ne ara o kadar maç yaptı etti şaşırdım. Bu kadar uzak kalmışım spora. Sanırım fb-gs rekabetinden sıkılan güruh fb-bjk rekabetinden ekmek yemeye çalışıyor galiba. Baktığım spor kanalında %99 fb ile bjk konuşuldu
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

moriarty said:

hamza hamzaoğlu, 11 maçta 1 galibiyet 10 mağlubiyet alan bursaya, 8 maçta 7 galibiyet aldırdı.

aman bu klasik türk futbolu. her takımda aynı geyik. seneye de ordan kovulacak hatta belki sene sonunu göremeyecek.

olay hamza'nın gelmesi değil yeni td gazı. hamza ilk geldiği zaman prandelli döneminde götünü kaldırmayan selcuklar burak'lar it gibi koşuyorlardı.

Bursa'nın kadrosu çok iyi zaten, 8de 7 yapması gayet doğal. İlk 11 maçı o kadar kötü geçmeleri esas anormal olan.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Bursa'nın kadrosu bayağı iyi. Zaten hem transfer politikası hem altyapı olarak çok başarılılar. Her sene çok sağlam 2-3 adam getiriyorlar, sonra adamlar gidiyor "o adam satılır mı" diyorsun, bakıyorsun ertesi sene başka sağlam adamlar getirmişler.

Yine de o kadar dipten o kadar iyi hale getirmek başarı.

Hamzaoğlu'yla ilgili eleştirimde yazmıştım zaten. Adamın yaratıcılığında, yenilikçiliğinde ve duruma göre elastikleşmede GS'de kendini çok geliştirdiği bir gerçek, ama Terim gibi inatçı, fantastik şeyleri arada denese de tutmayınca inadını sürdürüyor. Üstüne bir de hem adam yönetiminde başarısız tutumu, hem kadroyu iyi okuyamaması, hem de takıntılı olması bitiriyor kendini büyük takımda. Küçük takım bunu kaldırabilir, ama Avrupa maçına çıkan takımda bu eksikler affedilmez sonuçlara gebe. 5-6 sene içinde iyi bir t.direktör olma potansyeli var, ama şu an yaptıkları sadece hazırda iyi bir kadroyla güzel sonuçlar alabilmekle kısıtlı. O kadroyu iyi yönetir, farklı taktikle dizilişle rakibe göre konum alır. Ama kendisi kadro kuramaz (transfer analizinde çok zayıf), belli oyunculara takık kalır ve inat eder, bunları aşmadıkça da bir üst seviyeye çıkması zor.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

kayserili nerde ya şu 3 gömlek üstün futbolu bi konuşsaydık.

Ben bizim takım fb - bjk den iyi oynuyor demedim bu sezon için zaten.
Adamlar net daha iyi.
Ama rakibin başarısızlığıyla mutlu olmak, kendi takımının başarısından ziyade, aşırı derecede saçma ve yavan. Köylü duruşu.
Sadece daha önce defalarca yapmaya çalıştığım gibi tekrar belirteyim istedim.
Ayrıca GS ye bok atmaya çalışmak Trnin en başarılı takımının GS olduğu gerçeğini değiştirmez...
Sosyal ağlarda paylaş

Son 6 sezonda 67 transfere imza atan Galatasaray,
bu transferler için 150 milyon euro bonservis ücreti ödedi.

Bu süreçte oyunculara verilen yıllık garanti para bakımından yaklaşık 380 milyon euroluk taahhütte bulundu.

Son 4 sezonda 572 milyon euro gelir elde etmesine rağmen 3 sezondaki zararı 164,2 milyon euro oldu.

http://www.ntv.com.tr/spor/galatasaraydan-67-transfere-150-milyon-euro,RXvyRBFA_U2YawPVc5yo2A

Detaylar çok fena..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...