Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

2 ortaları vardı bir ara sdafassda

barça böyle yenilmişti 1 kere %80 falan topla oynayıp gelen tek top gol olmustu.

yapcak bişey yok abi sokacaksın topu ötesi yok, yarım pozisyon bile yenilmene yeter yoksa.

haftalardır geriden takip edenler de daha ilk yarının bile sonuna gelmemişken heyecan yapmış sdsafas
Sosyal ağlarda paylaş

Temel sorun BJK de Gomez dışında atabilen adam yok. Cenk'i de koy yedekten hadi neyse de diğer adamların hiçbiri direkt gole katkı edebilen adamlar değil. Geçen sene Bilic'in takımında da böyleydi, bu sene Şenol takımında da böyleydi.

Töre-Olcay-Oğuzhan-Kerim-Quaresma-Sosa gol atabilen adamlar ama hiçbir zaman asli görevleri olarak nitelendiremezsin. Keza Atiba desen ceza sahasında top önüne düşünce bomba muamelesi yapıyor. İstediğin kadar yarat ve tiki taka yap bu adamlarla ama son vuruşu yapma yetenekleri olmayınca gidiyoruz.

FB'nin de temel sorunu bu, kenar ve arkasındaki adamların direkt gole katkısı yok. En uçtaki iki adamı sürekli atıyor ama gerisi yok. Defansif takılıp geçen seneki BJK gibi ucu ucuna zirvede yürüyorlar ama bizim başımıza geçen sene gelen şeyin aynısı gelme ihtimali çok yüksek.

Yine bu konuda en iyi takım GS. Onlarda da uçtakiler mal, arkadakiler çok kalite gerçi de adamların her kanattan ve her açıdan gol bulma ihtimalleri var, var da değil çok yüksek. Kanattan Podolski vurur gol, arkadan Sneijder çeker gol, Selçuk'u gelir skoru yapar. En kötü duran toptan 3 tane sağlam silahı var. FB - BJK de duran top atabilen yok sonuna kadar güveneceğin...

Valla kim ne derse desin bu sene yine GS şampiyon olursa ben zerre şaşırmayacağım. Bizim zihniyet ile şampiyonluk zaten zordu da hücumda bu kadar kısır oynamaya devam edersek Bilic'li sezonlardan zerre farkı kalmayacak. 3 haftadır zaten huzursuzdum bu resmen mum dikti.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

akhisar güzel top oynuyor demesin kimse bu arada, çok gördük böyle güzel oynayan takımları 2 sene sonra küme düşerken.

Akhisar Belediye 2011'de liginde sampiyon olup Super Lige cikti, sonra da dusmedi zaten 3 sezondur.

Ikide bir dusen Kayserispor dahi olsa fark etmez, guzel top oynamamasi da hic farketmez. Gecen yil fenere havlu attirdilat sampiyonluk yarisinda.

Futbol netice oyunudur ve Akhisar 2-0 besiktasi yenmistir.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

akhisar güzel top oynuyor demesin kimse bu arada, çok gördük böyle güzel oynayan takımları 2 sene sonra küme düşerken.

iyi de ne alaka ki simdi oynadiklari topla 2 sene sonra kume dusme ihtimalleri olmasi...

Kaldi ki istatistikleri koymanin mantigini cozemedim. Zaten Anadolu takimi 3 buyukleri Istanbulda yeniyorsa istatistikleri elbette iyi olmaz. Gidip maci domine edecek hali yok ya, akilli savunma yapip firsatini buldukca atacak. Bizim 21 sutumuz vardi sacma bi arguman yani, BJK icerde kimle oynarsa zaten daha iyi olur istatistikleri, ha sanssizdir odur budur ayri da, oyunu domine edip yenecek hali yoktu heralde Akhisarin..

Helal ayrica 2 senede Kadikoy' de 4 puan aldilar, bu sene BJK yi deplasmanda yendiler. Bos bir takim degil Akhisar..
Sosyal ağlarda paylaş

Elma-armut?

Kadikoy'de 2-0 geriye dusup maci berabere getirebiliyorsa bi Anadolu takimi benim icin yeterli gayet. Daha fazlasi ne olacakti ki?

Zaten oyle bir ligimiz olsaydi su an 3 buyuklerin puanlarini yariya bolmek gerekirdi..

Kaldi ki ben EPL de de cok gordum, tek sutla Wigan in filan mac aldigini deplasmanda.

Bundesliga demissin de Bundesliga da Bayern i kim yenebilmis deplasmanda? Adamlar 20. haftadan sampiyonluk ilan ediyor. Oranin en iyi takimi bu buranin en iyi takimi bu.

Iyi olan dortmundu? Zor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

bizim ligin dinamiklerinde iş yapan ama genel futbol bakışı ile boş takım olduğunu söyledim, elma-armutluk bir durum değil.

bizim lig de diğer liglerin yanında boş bir lig işte.
oynamaya değil oynatmamaya odaklı vizyonsuz yerli hocalar.
bolca zaman geçiren futbolcular, kasap defanslar bizim ligimiz bu, zaten bunu az bucuk yapan takımlar yıllarca ligde kalıyor arada bir de gelip büyüklerden puan alıyorlar işte bizim ligin olayı bu.

sonucta boş takımlar genel olarak.

diğer liglerde oynaya oynaya yenmeye çalışılıyor büyük takımlar, bizde döve döve, 10 kişi savunmaya cekilerek falan, 2-3 takım dışında tüm anadolu böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Ligin genel olarak dandikligine edecek laf yok da, kendi icinde degerlendiriyorum ben.

Cok deil mesela bir 7-8 yil once GS-FB-BJK icerde cok rahat mac alirdi. Hani Sami Yen'de ben 20-25dk da 2-0 3-0 lik maclar hatirliyorum, 5 ler 6 lar giderdi yani. Ki kadrolarda Ayhan lar Rahimler filan vardi (rastgele aklima geldi). Adamlarin sutu filan olmazdi o kadar rahat biterdi maclar. Icerde kaybettigi zaman nerdeyse gidiyordu sampiyonluk buyuk takimlar icin.

Son yillarda boyle birsey yok dikkat edin, 4-5 atamiyor kolay kolay buyukler Anadolu takimlarina.
Simdi bakinca 3 buyukler daha kuvvetli gibi, ancak Anadolu takimlarinda gelisme var, en azindan gucleri dogrultusunda daha direnciler kolay kopmuyorlar oyundan, evet sert oynuyorlar da bizim ligimiz sert bir lig, altyapi ve teknigi iyi olmayan oyunculardan kurulu oldugu icin.
Daha dogrusu emin de degilim daha mi iyiler degiller mi diye ama puan almak artik daha zor gibi sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...