Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş JK 2015 -2016 Sezonu Genel Tartışma - 1

Llama

Öne çıkan mesajlar

valla ben sezon bu sezon genelinde tolga'dan memnunum. bu sezon ki ilk kritik hatasıydı yediği gol yani genel olarak iyi kalecilik yaptı. ha yeter mi? şampiyonluk dillendiren takımın kalecisi olacak çapta değil.

sezon başı mesela şg kaleci alabilirsek uygun fiyata alalım diyordu yine ve alınmamıştı. Normalde o yine sezon başında Tolga'yı yedek düşünüyordu hatta Günay iyi bir kamp dönemi geçirse onla başlayacaktı ama onda da ışık görmedi demek ki.

Devre arası bi sol stoper ve bir kaleci kesin gelecek gibi duruyor. Tolga Ciğerci de olursa çok tatlı olur. Ama işte şey sıkıntısı var, para...

Halen kotamız var. Demba, Atınç ve Cenk'ten 18.5 milyon euro kazandık ve bunun 9 milyon eurosunu sezon öncesinde harcadık yanılmıyorsam. Kaldı geriye 9 civarında paramız. 9 milyona üç tane adam alacaksak adam başı 3 milyon euro bonservisi olan tipte adamlar vs. bulmak gerek ki bunda da ne kadar nokta atışı yaparız orası tartışılır.

Gerçi Forren'in sözleşmesindeki son senesi ve Tolgay gibi ucuza kapatmaya çalışacağız vs. deniyordu 1.5 ay önce falan. Mesela 1-2'ye onu alabilsen gerisini full kaleci ve orta sahaya gömsen yine adam alırsın da işte sorun üstüne sorun.

Ya da Sosa'yı falan satacağız işte el rahatlatacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

abi şuan tek maçta adam siliyorsunuz farkında mısınız :(

geçen sene her maç küfürü hak ediyordu, mal gibiydi ama bu sezon genelde ne kötülüğü var. 3 hafta önce açıklanmıştı işte Kasım ayınınkiler açıklandı mı bilmiyorum ama geçen aya kadar Tolga ligin en çok kurtarış yapan kalecisiydi. %80 oranında kurtarışı vardı. Aslan kaplan, uzaylı Muslera'dan çok daha başarılı bir sezon geçiriyor. Ligin en az gol yiyen takımı Kasımpaşa'nın kalecisi Isakkson'dan bireysel istatistik olarak daha başarılı bir sezon geçiriyor.

Tamam güven veriyor mu? Vermiyor. Önünde Rhodolfo gibi adam olmasa çok daha fazla net pozisyonla karşılaşıp oranı da düşebilirdi ama olsun. Kritik pozisyon kurtarışında da zirvedeydi.

Yani öyle ahım şahım efsane kötü değil Tolga bu sene, geçen sene için allah belasını versin diyordum ben de ama bu sene yerden yere vurulacak adam değil. Aksine ŞG'nin etkisi harbi var.

Ha eskisi gibi değil ve olamayacak ayrı konu...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya orası öyle, mesela geçen Ali Ece çok güzel dedi.

Kasımpaşa-BJK maçında Kasımpaşa'nın toplamda 3 şutu var, 3'ü de gol oldu.

Kasımpaşa-GS maçında Kasımpaşa'nın en az 15 şutu var, kaleye giren 2(hadi bir de verilmeyen 3 olsun). Orada maçtan 1 puan bile alındıysa Muslera'nın etkisiyle oldu. Kaleci etkisi zaten bu.

Tolga iyi işler yapıyor da iyi sadece, şampiyon olacak takımın kalecisi çok iyi olmalı. Ben eskiden kaleci önemsiz derdim ve hep Valdez'i örnek verirdim de şimdi düşünüyorum o takımın kalesinde Valdez'den iyi bir adam olsaydı tahminen 3 sene üst üste ŞL falan alabilirlerdi...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...