Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Koşu Thread

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

dizinin şişmesini bilemem ama sağa yüklenmenin sebebi sağlak olman muhtemelen.
vücut dengesini ilk olarak oradan kurmaya alışkın bu da koşarken asıl ağırlığı oraya vermesine yol açıyor.
1-2 hafta bacaklarını dengeli kullanarak koşmaya yönelik koşu yaparsan muhtelemen düzelecek.

ben de solağım, aynı problem bende de vardı dediğim şekilde çözümledim.
yalnız o süreçe koşularından verim almak ilk hedefin olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün yine koştum, bacaklarda ağrı falan kalmadı. İyi hissetmeye başlıyorum artık koşarken, nefes yetmiyor sadece o da zamanla düzelir artık :D

Bu arada pronation diye bişey var, dolaylı yoldan diz ağrılarına etki ediyor olabilir;

http://www.runnersworld.com/tag/pronation

Ayakkabı falan alırken buna dikkat etmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
beyler benim bi sıkıntım var ya bu kosmayla ilgili
takip ediyosanız normalde yüzüyorum 1.5 km ortalama haftada 3 ve düşükte değil hızım kalp atışlarımı takip ediyorum arada

neyse bugun havuz kapalıymış bende dedim koşayım biraz farklı hareket olsun
demez olaydım
400mlik bir parkur var okulda toplamda 7 kere döndüm
ilk tur normal koştum sıkıntısız ikinci turun ortasında baya zorlandıgımı fark edip intervallere böldüm
yarısı hızlı yürüme yarısı koşma kalp atışını dengelesin diye o şekilde gittim. hız olarakta ortalama ortalama üstü belki biraz bilemiyorum

sorun şu

bitirdim koşmayı göğüste hafif bi baskı hissettim zorladıgımdandır dedim ciddi bi acı olmadıgından.Ama ufak öksürmeler oldu arada nefes almakta zorlandım
Herneyse koşalı saatler oldu su an sanki üşütmüşüm gibi gogsum doluymus gibi tam nefes alamıyorum hafif hırıltılı falan, sanki zaatürre olmus gibi falan böle bi garip. Varmı böyle bi sendrom zorlamaylamı ilgili yoksa vücut alışkın değil hiç çok zorladım dicem ama yüzüyorum haftalardır.

Fikir var mı?
pii wall of texte yaklaşmış pardon
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Maedhros said:

takip ediyosanız normalde yüzüyorum 1.5 km ortalama haftada 3 ve düşükte değil hızım kalp atışlarımı takip ediyorum arada

demez olaydım
ilk tur normal koştum sıkıntısız ikinci turun ortasında baya zorlandıgımı fark edip intervallere böldüm
yarısı hızlı yürüme yarısı koşma kalp atışını dengelesin diye o şekilde gittim. hız olarakta ortalama ortalama üstü belki biraz bilemiyorum

sorun şu

bitirdim koşmayı göğüste hafif bi baskı hissettim zorladıgımdandır dedim ciddi bi acı olmadıgından.Ama ufak öksürmeler oldu arada nefes almakta zorlandım
Herneyse koşalı saatler oldu su an sanki üşütmüşüm gibi gogsum doluymus gibi tam nefes alamıyorum hafif hırıltılı falan, sanki zaatürre olmus gibi falan böle bi garip. Varmı böyle bi sendrom zorlamaylamı ilgili yoksa vücut alışkın değil hiç çok zorladım dicem ama yüzüyorum haftalardır.

Fikir var mı?

Araya parazit girmiş.
Bence kendini cok zorlama, anlattıkların pek hoş degil. Hastanede efor testi yaptırıp bir sorunun olmadıgından emin ol, şikayetlerini anlat. Ondan sonra koşmaya devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
sünger olayını bilmiyordum ya ilginçmiş;

"With this method you receive a drinking cup (200 ml - 250 ml) and a sponge with an opening, with the sponge functioning as a lid. In this way you can take in the correct (measured) amount of fluids and keep running to finish drinking your cup without spilling water. Then you can use the sponge for cooling yourself down."

"Use the sponge station to cool down your body. You can use the cooling on your neck, face and wrists."
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
neutrino said:

Maedhros said:

demez olaydım

sorun şu

Fikir var mı?

Araya parazit girmiş.
Bence kendini cok zorlama, anlattıkların pek hoş degil. Hastanede efor testi yaptırıp bir sorunun olmadıgından emin ol, şikayetlerini anlat. Ondan sonra koşmaya devam et.

çözüldü ya tamamen hamlıkmış
şu an haftada 3 4km koşuyorum temizinden
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 5 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...