Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Total War: Warhammer

Sorieno

Öne çıkan mesajlar

4-5 custom oynadım hangi race'le campaing oynayım diyerekten. ai bildiğin eline verdi. öyle çok prosu değilim ama 100+ total war gameplay'im vardır az çok mekaniklere hakimim. daha önceki oyunlarda hiç böyle flank yediğimi vs hatırlamıyorum. baya baya hero cooldown'ları izin zaman kazanmaya falan çalıştı ai orduyu baitlemeye falan kalktı. tabi Radious mod yüklü vanilla' da nasıl bilmiyorum Radious'suz total war oynanmaz sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

dün biraz daha imparatorluk oyununa devam ettim, 55 turn falan oldu toplamda, eyaleti birleştirdim, cüceleri ve breton beylerini kovaladım, bina yapmaya başladım.

konuyu okuyarak bende gözlemlerini ona göre yazayım ve öncelik şundan başlayayım:

said:
http://forum.paticik.com/thumbnails/e9d/16e/4a6/31a/e31/9e8/19c/3e1/f43/075/ac_450xNULL.jpg

bir şehir efsanesi vardır, veya gerçektir orasını bilemiyorum ama anlatılan adamın biri bir gün bir ferrari(?) almış ve yakıt giderlerinden şikayet ederek araca tüp taktırmaya kalkmış, bunu öğrenen ferrari şirketi "sen bu arabayı kullanmaya layik değilsin" denilerek adamdan arabayı geri almış mealinde anlatılan bir hikaye vardır, buradan yola çıkarak creative assembly bu arkadaştan ivedilikle sattığı oyunları (tabi eğer para vermiş ise) geri alması lazım ve bir daha firmanın oyunlarını almamasına karşın önlem alması lazım.

tamam dün oynarken bende diploması konusunda sitemkar oldum. başlarda pek varlık gösteremediğim için komşu cüce ve breton beyleri savaş açtılar ama adamların ellerine verince silahlarını, para teklif ederek barış anlaşması önerdiler ki, ai nin savaş sonrası avantaj elde etmek için böyle davranması vanilya olarak bir ilk olması lazım.

diploması konusunda canımı sıkan husus ise, bütün bu işleri hallettikten sonra sınır dahi komşum olmayan adını unuttum şimdi bretonnia yöneticisinin saldırmazlık anlaşması olmasına rağmen durup dururken savaş ilan etmesi ve üstüne sınırlarına yakın bir ork ordusunu yenip, yerleşim yerlerini talan ettikten sonra, o orklarla da barış imzalaması oldu. o kadar dert edilecek bir konu değil çünkü oyunun amacı bu değil ama insan biraz daha mantıklı işler olsun istemiyor değil. ha ayrıca hem kedisi savaş açıyor, hemde kalesine çekilmiş bekliyor...

bu arada oyunda ne diye geçiyor bilmiyorum ama sorceress galiba biriminin ismi onu "hanımkız" olarak çevirmişler.

grafik ayarlarının çoğunu ortaya çektim, görüntü olarak bir şey fark etti diyemem ama savaş kısmında biraz bir rahatlama olduğu diye bilirim, ama harita kısmında ve diploması ekranında gereksiz bir kasıntı var.

yazmaya üşendiğim için son olarak, oyun güzel, niyeti olan alsın, para, zaman ve makine sıkıntınız yoksa alın, yoksa bekleyin sonra alın.

ama şöyle bir durum var, oyundan ne beklediğinize iyi karar verin.

bu arada enteresan tipler var, hadi firma ve seri fanboy unu biliyoruz da adam aynı firmanın, aynı serisi içinde zaman ve mekan farklı oyunları arasında bile fanatiklik yapıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Empire olarak başladım etraftaki isyancıları hallettim eyaletin sahibi oldum 1 full bayrak army var işte turn 60 falan şehirleri geliştirdim iyice income 1200 civarı çat kuzeyden 2 tane full bayrak chaos bi geldi sıçtı azıma hayır ordu basiim desem income hemen - licek kendim savaşayım dedim daha bismillah adamların devleri sıçtı ağzıma empire askerleri hemen geri çekilme modunda
Sosyal ağlarda paylaş

Dwarf ile birkaç oyunda waagh tarafından haşat edildikten sonra, en sonunda tutunabildim. Grimgor waaghı geride bırakıp saldırınca yenebildim bu sefer. Sonra gerisi geldi. 3 bölge tamamen benim, deli para geliyor, 3 ordu ile güneydeki yeşillikleri (ork) fethetmeye başladım, 2 ordu da kuzeydeki topraklarımı koruyor kaos ve vampirlere karşı. Şu anki tek sıkıntım ork heroları, ya ordu yavaşlatıyor ya da komutanları yaralayıp duruyolar, benim herolar da pek duramadı karşılarında. Yine de sonları geldi, sırada vampirler var, 4-5k gold verip barış istiyorlar sürekli.

Dwarf ordusu baya iyi, gerçi süvarisi olmaması başta sıkıntı çıkardı. Ordusunun yarısı okçu dolu orklarla yaptığım savaşlarda, okçuları kovalarken savaşları kaybettiğim oldu. Mancınıklarla sadece okçuları hedefleyerek üstesinden gelebildim. Orduyu peşlerinden sürmedim. Bir sorunda orduların ana haritada yavaş hareket etmesi, orklar çok daha fazla mesafe katediyor, oyun boyunca şehirlerimi yağmalayıp(niyeyse) durdular, 2 ordu ile falan sıkıştırarak ancak yakalayabildim.

Bakalım, sırada vampirler var gibi, oyun kaos ortaya çıktı güneye indi falan da dedi de henüz yakınlarımda değil, kuzeydeki kuzenler ilgileniyor onla şimdilik.
Sosyal ağlarda paylaş

@Valvyn, very hard oynuyorum o kadar turn geçti, kaos mesajı geldi ama daha gelen giden yok.

para konusu için ise, 1,5 bayrak kadar asker var ana ordu, swordsmen ağırlıklı, bir handgun 2 arbalet, ek olarak iki greatswords, iki reiksguard, bir Warrior Priest, Bright Wizard.

buna rağmen, 1500 ile 2000 arası gelir vardı, elit askerleri desteklemek için bile yeter.

tabi hiç chaos görmedim ama 15 lvl Karl Franz Deathclaw ile 200 civarı adam alabiliyor, yüksek lvl ork şefini rahat karşılıyor, devlerede teke tek atabilir gibi...

@smartgun:

ilk dizilişte sıraya giriyorlar, ama onda sonra benim gördüğüm istisnasız, başlangıçtan itibaren dağınık ve sağa sola bakmadan direk üzerine koşmaya başlıyorlar, tabi biraz daha fazla "cunning" olanlar kanatlara açılıyor :) ve biraz işi savsaklarsan orkboyz ve goblinlerle bile üzerinden geçebiliyor, ha komple dağınık olması için bir şey diyemeyeceğim.

ayrıca, Bright Wizard orkslayer gibi bir ünvan aldı, ork savaşlarından sonra mı aldı yoksa hep mi vardı emin değilim.

son olarak, paralı askerler ve/veya paralı asker grupları yok galiba oyunda, olsa şöyle bütün grubu ordu olarak tutsak falan...
Sosyal ağlarda paylaş

Dün ilk oynumu bitirdim. Her yeri ele geçirmemi sağlayan modu kullanıyorum, 200 turn sonunda haritanın 2/3'ü benim. Geri kalanı da Karak Kadrin (haritanın kuzeyi ve kendi bölgesi) ve Empire arasında paylaşılmış. Gerçi Empire bana savaş açtı, başkentini aldım, süpürmeye devam ediyorum. Evet, biraz kolay oldu. İnternetten okuduktan sonra radious modu kurup öyle oyuna başlamıştım, pişman oldum. Gelen parayı çok fazla arttırıyor, ordu kurma, şehirleri büyültme falan hiç sıkıntı çıkmadı, vampirlerle falan 4vs4 ordu savaşları yaptım, zavallı kaos 3 ordusuyla birlikte Kislev civarlarında vampirler ve Karak Kadrin tarafından tarumar edildi, millet de mutlaka kurun falan yazıyor niyeyse. Empire ile yeniden başladım, bu sefer daha iyi, 100. turn, 2 tam ordum bile yok, gerçi yine de güneyimdeki dwarf toprakların diğer yanındaki ülkeleri fethetmeye başladım. önüme geleni ezemiyorum ama, ilk defa barış imzaladım, hem de vampirlerle.
Sosyal ağlarda paylaş

loadingler bazen uzun bazen kısa oluyor bende, ilk açılış ve kalabalık ordu savaşları biraz uzun sürüyor ama diğerleri için pek sorun olacak bir süre değil -eskiye kıyasla-

bu arada, oyun iki kere takıldı, birincisi atıl lordları oradan oraya yürütmeye çalışırken, ikincisi ise o lorlar ile asker alımı yaparken....

benim oyunumda biti sayılır, kaos geliyor ikinci mesajından sonra, bütün insan ve cücelerde bir birliktelik oluyor, bir kardeşlik havası oluyor -en azından bende öyle oldu ve herkesle askeri ittifak yaptım, imparatorluk parçalarını kendime kattım, kaosta zaten ilk vampirlere daldığı azalarak geliyor, azalarak gelenleri de ben ve müttefikler yok ettik, 5-6 turn kadar sürmüştür, ama geri kalan kuzeyliler baya uğraştırdı, ama onlarında kökünü temizledim. bu arada cüceler, 1. ülke olarak takılıyorlardı, greenskinde kalabalıktı, waag başlatılar cüceleri bir geri ittiler ama cüceler kafalarına vurunca yeşil derili de kalmadı, cüceler bu sefer bibirlerine girdiler...

bende 5x20 asker ile vampirlere saldırdım, pek varlık göstermeden bütün capitallerini aldım, aslında vampirlerde de bana denk asker vardı+garnizonlar+corruption falan derken daha avantajlı olamaları lazımdı ama ben saldırmadan önce cüceleri kovaladıkları için ve üç tane ordusu sadece bir arada olduğu için ne olduğunu anlamadan, iyi donanmış orduların karşısında başkenten ve yanındaki şehir düştü...

2x20 adamında estelya(olması lazım) braton topraklarını alıyordun onun üstüne saldım...

160. türn civarı diye hatırlıyorum veryhard oyun, modsuz

aslında şimdiye kadar mod gerektirecek bir durumla karşılaşmadım ama savaş zamanı ai ordularının daha organize hareket etmeleri ve asker yığıması yaptığın bölgenin komşu bölglerine takviye yapması olabilir...
Sosyal ağlarda paylaş

Very hard chaos çekilecek dert değil ya da ben talihsizim, ilk birkaç turda Norskalar'dan Skaeling 12 şehirle ortalığı tokatlıyor. Ben 1 ordu ile gezerken adam üzerime 8 full ordu ile geldi + diğer insanları saymıyorum bile. Yine peşimden koştura koştura, etrafı yıka yıka 100 turu devirdim. Amacım Chaos dışında oynarken Chaos geldiğinde aynı atmosferi yakalama. Yani tüm kuzeyi farklı kavimler halinde boyunduruk altına almaya çalıştım. Bu iş cidden zor. Bir sonraki oyunda yaya yıka gideceğim. Zira dediğim iş yemiyor. Arkamda vassal bırakıyorum, herkes o ülkeye çöküyor. Yani tutunacak dal bırakırsanız affetmiyor yapay zeka gidiyor kırıyor. Full göçebe olmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Empire campaign'de 60. turn'e geldim ama oyun şu an pat pozisyonunda. İşin sıkıcı tarafı orayla burayla uğraşmaktan questleri yapamadım.

Merak ettiğim bir şey var, diğer Lord'ları seçebiliyor muyuz oyunda?
Yani Vampire Counts'ta mesela Mannfred ile birlikte Heinrich Kemmler de vardı AI'de. Franz ile oyuna başlamışken Axedice Gelt'i seçebiliyor muyuz aynı şekilde?
Sosyal ağlarda paylaş

Empire diplomasisi aşırı kırılgan. Oyun başında trade agrreement'ları halledemezsen zaten great power penalty'siyle damgayı yiyorsun. Sanırım tekrar başlayıp bunu dikkate alarak DEĞERLİ YALNIZLIK ilkesinden vazgeçerek ilerlemem lazım. Yeniden Diriliş, Yeniden Yükseliş olarak başlayacağım bu yeni campaign'de başbakan olarak da Axedice Gelt'i seçeyim bari Başkan Franz'ın yanına bu verdiğin bilgi doğrultusunda.

Peki bu yeniden yükseliş hareketinde Radious kullanayım mı? Artıları eksileri neler? Bundan sonra başlayacaklar için de referans olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

evet Gelt alınıyor, görevleride yapılıyor, reikland da lord alım ekranında gerekenler yazıyor, büyücü binası istiyor.

bende oyun hiç sıkışmadı, ana bölgeyi ve bir kaç komşu bölgeyi aldıktan sonra kaoslar geldi, cümbür cemaat onlara daldık... zaten benim tahminim ai programlanırken barış durumunda kalmak için tasarlanmamış, kaos yenilip, kuzey diyarlarda 1-2 şehir kalınca bir birine dalmaya başladılar...
Sosyal ağlarda paylaş

greenskin ile oynuyorum. ben mi beceremedim diplomasiyi bilmiyorum ama kimse anlaşma imzalamıyor, imzalasa bile 5-10 turn sonra güçlenip geri dalıyorlar. her ırkla savaşmak zorundasınız. içerde diğer ork klanları, kuzeyde cüceler ve empire, güneyde ve doğuda başka cüce klanları, batıda bretonya ve ara ara gelen chaos ordularıyla 3-4 cephede savaşmanız gerekiyor. savaşmadığınız takdirde ordunuzun canı azalıyor. cidden can sıkıcı, bir süre sonra bayıyor. yanlız waagh barını doldurunca 20/20'lik bir ordu size eşlik ediyor. ilk turnlerde epey etkili, turn 100'den sonra ise biraz güçsüz kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...