Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da yeni gelişen semtler

Anhora

Öne çıkan mesajlar

Ben de saydığınız nedenlerden ötürü gitmeyi pek istemiyorum ama insan mecbur kalıyor bir yerde. İş hayatının kalbi istanbul illa ki taşınacağız. Her yerin kendine özgü sıkıntıları var. Benim en çok yaşamak isteyeceğim yerleden biri olan suadiye'de bile yol kesip para isteyen dilencilerle karşılaştım. Her yerde var. Patide, İst'da yaşayanlar nerelerde yaşıyorlar hangi sıkıntılarla karşılaşıyorlar kim bilir. Bizimkiler gidicez deyince pek fikirlerini değiştirmek kolay olmuyor. Hele ki şartlar da gitmeyi gerektirince. (Biraz da sorunlu çevreden uzaklaşma isteği var bizimkilerde, oradan uzaklaşıp başka bir sorunlu çevreye gitmeyiz umarım.)

Gidin İzmir'de yaşayın bari diyorum. İstemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben istemiyorum zaten. Onlar istiyorlar. Farklı bir çevrede yaşamak, büyük şehirde yaşamak vs. Onlar kafasına koymuş bana en son söylüyorlar yani. Benim için de bir açıdan avantajlı. 2 ev alsak beylikdüzünden, olmadı kiraya veririz birini, başka yerden tutarım.

Edit:

Benim sorduğum zaten, beylikdüzünün ortamı nasıl, imkanlar nasıl, oranın da kendine göre sosyal imkanları var. Tüyap gibi.
O çevrede bilişim şirketleri var mı? Ne yapmak istediğime karar verdim. Veritabanı+Yazılım ile uğraşacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Genwa said:

Yer olarak çok güzel, iş yok.

Kendi sosyal yerleri var, kendi içinde çok rahat yaşanıyor, iş yok.

Hergün metrobüsle sevişmek yada arabayla fıtık olman gerekiyor.

İş olmaz mı. O senin dediğin mesleksiz adama iş yok. Zaten bu ülkede işsizlik sorunu da yok bir bakıma. İnsanlar mesleksizlikten iş bulamıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...