Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birdman (2014)

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

quixef said:

Azizim, Interstellar ı Michael Bay le bir tutmazsan nasıl edgy olacaksın bu devirde? Edge aslanın midesinde.

Yani mesela bu herif.

Açıp bi Ursula Le Guin okumamış ama sanki yeterince ugrasırsa Nolan bunu asistanı olarak alacakmış gibi sabahlara kadar savunur.

Bir de gerçekten mizahtan da anlamıyor, tartışması da eglenceli değil.

Mesela Kenshin var bak yukarda, herifi ilk defa haklı görüyorum. Ki sinemadan da anlamaz kültürsüz. Ama eglenceli en azından.

ps: Çok seviyorum Uluç gel bi çayımı iç.
Sosyal ağlarda paylaş

samaella said:

ilk beğenmeyip anlamayan benim filmi ama xunn prim yaptı:( popüler kültür ve tüketimle ilgili çok film vardır lakin bu film bidılcus ve kesmesiz çekimiyle öne çıktı. Helalinden 2 oscar verirdim ama senaryo ve yönetmene değil.

Bence Birdman'i iyi yapan şey çok multifacade olması. Focusu singüler değil filmin. Plight of the modern man var, id ego superego kavgası var, hollywood eleştirisi var, artistic integrity var. Eleştirdiği baya mevzu var. Bunları temiz eleştirmek zor. filmi "Oha gözlerim açılmalı" kafasıyla izlersen yeni birşey sunmuyor yav'ın dedigi gibi de çok başarılı sunuyor. Çok odagı olmasına ragmen çok etrafa savrulmuyorsun, kopup tekrar yapısmıyorsun. Tertemiz.

Bunlar hep başarılı plotun, başarılı karakterlerin artısı. Nolan'ın yapamadıgı iki şey mesela. Ne 2 boyutu geçebilen bir karakteri var, ne de elle tutulur plot. 50 yıllık, dünyanın en çok tutulan villian'larından birini beyazperdeye koyunca karakter yazmış olmuyorsun yani. One hit wonder: The Director
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yetemedim ben cizime.Genel olarak işlerin bir 2d olmasi canımı sıkıyordu cok zaten, hobi olmaktan oteye tasiyamayinca da harcadigim zaman dramatik olarak azaldi.Portfoy icin yeni bir site bitirmek uzereyim.Uplayacagim bi ara gorsel sanatlardaki konuyu yeni bir kac işle birlikte.Anatomi calis dediginizde anatomi calismak lazimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Hatırlıyorum ben baya yüklenmiştim sana o konuda. Atmosfer, landscape, texture gidiyordun ama shape, form, anatomy hiç gitmiyordun o yüzden özensiz ve amatör duruyordu.

Vazgeçme bence, kariyer olarak bakma, yapmayı sevdigin şeyi piyasası var mı yok mu diye düşünme. Hayat fazla kısa onun için.

Bak dün oturdum hüe büe diye aptal aptal sketch attım dün, çok eglendim.

http://puu.sh/gFnTw/c4e1a967b3.jpg

Hata sana diyecceğime gidip kendim doldurayım o sayfayı, procrastination adam öldürür.
Sosyal ağlarda paylaş

bence prestij de gayet overrated bir film ki.

nolan mementodan sonra yok. adamın en iyi yaptığı şey kurgu, onu da yapmıyor artık.

bi kere çok kötü bir aksiyon yönetmeni. açın batman begins'deki tumbler sahnesine bakın, bütün planlar ya erken ya geç kesilmiş, beyin afallıyor, yoruluyorsun. tabi maykıl bey ile "gündelik" filmini izleyenlere şaheser gelmesi normal.

birdman'e gelince eleştirisi güzel, karakterleri dolduracam diye yer yer sıksa da işleniş çok iyi.

yine de en iyi film bu sene human centipede 3 olmalıydı.
Sosyal ağlarda paylaş

geleneksel nolan'ı yerme şenlikleri başlamış gene.

adam iyi, çekimleri de iyi, sinematografisi de iyi, karakterleri de gişeye oynayan aksiyon filmlerine göre iyi

sırf adama bok atıcam diye prestij de kötü deyip maykıl bey ile karşılaştırmak tam bir haterlık umarım poponda kıl döner gold

nolan>all

Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

bence prestij de gayet overrated bir film ki.

nolan mementodan sonra yok. adamın en iyi yaptığı şey kurgu, onu da yapmıyor artık.

bi kere çok kötü bir aksiyon yönetmeni. açın batman begins'deki tumbler sahnesine bakın, bütün planlar ya erken ya geç kesilmiş, beyin afallıyor, yoruluyorsun. tabi maykıl bey ile "gündelik" filmini izleyenlere şaheser gelmesi normal.

birdman'e gelince eleştirisi güzel, karakterleri dolduracam diye yer yer sıksa da işleniş çok iyi.

yine de en iyi film bu sene human centipede 3 olmalıydı.

Adam korkunç haklı.

said:
çekimleri de iyi, sinematografisi de iyi, karakterleri de gişeye oynayan aksiyon filmlerine göre iyi

Çekimle sinematografi aynı şey. Ve bir filme "Ben sevdim" yerine "İyi" diyebilmen için sinematografiden fazlasına ihtiyacın var.

Nasıl Peter Jackson Lotr üçlemesini çok iyi yapıp Hobbit'i bok gibi yaptıysa, Nolan aynı şekilde Memento ve TDK'yı iyi yapıp ondan sonra eline aldıgı herşeyi bok etti kusura bakma. Biz buna George Lucas Syndrome diyoruz. "Güzel setler, iyi çekmeler = iyi film" tam bir pleb argümanı.

Hastayım interstellar kesimine. Ayni "Abi kafan iyi olunca keyfi çıkıyo." tayfası.

>You need "X" to enjoy this film.
>Replace weed with IMAX.
>??????
>Writhe in easy money.

Birşeyin iyi oldugunu söylüyorsan burder of proof sana düşer, açıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

tartışma dışındayım ama:

bu işi okumuş olabilir, iyi anlıyor olabilirsiniz ama çok terim kullanınca argümanlarınız kuvvetlenmiyor. Millete anlatın daha detaylı bir şekilde bütün o terimleri, o zaman daha güçlü olur argümanlarınız. bu arada prestige bence de biraz overrated.

ek not: inception'ı da bi anlatın pls, niye kötüymüş merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...