Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maaş dönemi, zamlar nasıl,kim mutlu,kim mutsuz?ve bir "kovulma" hikayesi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Abi senin hikaye kötüymüş ama sondaki postan efsane olmuş.

Ama ben böyle yapamıyorum tabi.Sebebini bilmiyorum bu şekilde postayı koyamam.

o kadar manyakça ki girdiğim şirkette 16 aydır zam almıyorum 8%(!) verdiler üstüne takımda en düşük alan benim.

Tecrübesiz, abuk subuk bir üniversiteden (balkes üni. 2. öğretim) mezun yer bilimleriyle uğraşan (meraktan bu branşa mezun insanların ücret aralığını bile öğrendim, adamın branşını yazmıyorum ayıp omlasın diye ) bir adama benden 1000 lira fazla veriyorlar.Adam 9 aydır şirkette çalışıyor...WTF?

Çekip gidecem, iyi bir şey denk getireyim direk go go go.İhbarı bile beklemeyi düşünmüyorum, 10-15 günde giderim(iş bulduğum takdirde) bu kadarını bana borçlular.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Abi senin hikaye kötüymüş ama sondaki postan efsane olmuş.

Ama ben böyle yapamıyorum tabi.Sebebini bilmiyorum bu şekilde postayı koyamam.

o kadar manyakça ki girdiğim şirkette 16 aydır zam almıyorum 8%(!) verdiler üstüne takımda en düşük alan benim.

Tecrübesiz, abuk subuk bir üniversiteden (balkes üni. 2. öğretim) mezun yer bilimleriyle uğraşan (meraktan bu branşa mezun insanların ücret aralığını bile öğrendim, adamın branşını yazmıyorum ayıp omlasın diye ) bir adama benden 1000 lira fazla veriyorlar.Adam 9 aydır şirkette çalışıyor...WTF?

Çekip gidecem, iyi bir şey denk getireyim direk go go go.İhbarı bile beklemeyi düşünmüyorum, 10-15 günde giderim(iş bulduğum takdirde) bu kadarını bana borçlular.

seni durum kötüymüş be cidden =/
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kötüyüm abi bugün. Berbat yani.Kadın yöneticilerle çalışıyorum bi de (ikisi de mühendis). Stabil değiller, rahat ne tartışabiliyorum ne bişey.Abuk subuk tripler hareketler.Laf sürekli kendi istedikleri tarafa dönüyor.

Söz verdiklerini yapmıyorlar.İşte de aman aman bir progress yok, o da kötü mesela.

Ücrete hiç bişey demiyorum,adam şu an zamını da aldı bu yukarıda bahsettiğim herif. 1000 lira fark zam öncesiydi, şimdi 1100 lira oldu o fark :)
Sosyal ağlarda paylaş

ramses...zam mağduru olmana ve uğradığın haksızlığa çok üzüldüm.
başındaki kadınlar da anlaşılan sadece kendi dertlerini düşünüyorlar. belli ki o 9 aylık adama daha fazla zam yapmışlar yoksa zam öncesi 1000 tl olan fark, neden sonra 1100 tl olsun.
ya patronun yakını, ya da firmanın müşterilerinden birinin ricası ile işe alınmış bir herif.

ya aslında o çocuğa da kızmamak lazım. kapitalizm bu işte. senin sorunun o çocukla değil, senin sorunun önce müdürlerinle ve sonra da patronunla.

yine de sıkma canını bu kadar.
bir yandan iş aramaya devam et. bulduğun zamanda da kralını tanıma ve "gidiyom lan ben, hadi bana eyvallah de" ve kapıyı vurup çık.

edit:
nigger of the sand kardeşim. benim kusurum da o olsun be ;)
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

ramses kadınlarla tartısmayı denediğin dakka hata yapmıssın zaten aga

kolaylıklar diliyorum

Haklısın abi, zaten beni de o geriyor kendimi ifade edemiyorum.Edildiğimde yanlış anlıyorlar (kasıtlıca) ya da farklı yere çekiyorlar. Ya da direk çamura yatıp üst yönetimin kararı kusura bakma bizde farkındayız vs gibi laflar.

@Kuddusi

Kuddisi abi üzmüyorum canımı devam ediyorum abi işte. Bir şekilde hayata sarılmak lazım, direk gidicem fırsatı bulduğumda.Burada tek düşündüğüm şey bu süreçte hata yapıp yanlış bir firmaya gitmemek.Kızgınlıkla üzüntüyle insanlar abuk sabuk davranabiliyor çünkü.Benim bunu yapma lüksüm yok artık.

Ve evet benim kavgam o parayı alan adam değil ona bu imkanları sağlayan şerefsizler ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir medya grubunda çalışıyorum. Yaptığım işten ve işyerimden de memnun olmama rağmen başka bir kanaldan teklif geldi. Gizli kapaklı gittim görüştüm. Aslında yeni gideceğim şirketteki genel müdür de bir önceki genel müdürümdü. Çalışmamı beğendiği ve kendi düzenini sağlamak amacıyla güveneceği adam arıyordu diyebilirim. Baya 6k falan civarında bir teklif yaptı bana. TR şartlarını düşünürsek fena bir rakam değil hani ancak çağırdığı şirketin ödeme düzensizlikleri olduğunu da biliyordum. Biz senin tazminat kayıplarını karşılayacağız merak etme dediler. İmzayı attığım gibi vereceklerini söylediler.

Neyse efenim, 15k civarında künye ve 12k gibi normal tazminatımı alacak olmanın da getirisiyle karşı tarafa ok dedim. Şirkette sonraki gün istifamı yazıp genel müdüre verdim. Gitmek istediğim yeri sordu, şartları sordular, akşam medya patronumuzun geleceğini, onunla konuşmadan imzalamayacağını söyledi. Akşam oldu, patron geldi. Söylemişler...

Patron çağırdı. Konuştuk. Onlar da bana teklif edilene yakın bir zam yapacaklarını, memnun olduklarını ve gitmemi istemediklerini söylediler. 1400 gibi bir zam aldım orada. İşte.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...