Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maaş dönemi, zamlar nasıl,kim mutlu,kim mutsuz?ve bir "kovulma" hikayesi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

İşin o boyutu da var tabi. Tazminatını yakacaksın dediklerinde karşı tarafın imza attığımda vereceklerini söylediğimde ellerindeki son kozu da almış oldum haliyle. Bir de medya sektörü küçük. O kadar büyük değil. Mutlaka duyulurdu. Yalancı olmaktansa 1000 liradan olayım. Çünkü sonrasında karşı kanalın patronu ile konuşmuş bizim patron. Mutlaka çıkardı o yalan.
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Kimse kırılmasın, yalakalıkla ya da çevreyle bir yere gelmek cidden rahatsız eder beni. Yaptığım işle anılmak güzel. İşini iyi yapan adamı müdürü eğer kuş beyinsiz değilse her zaman değerini verir. Kendini biraz da satmayı bilmek lazım :P

şans işi bu.
çünkü müdürler genelde kuş beyinli. çünkü patronlar genelde sözlerini geçirebilecekleri, yorum yapmayan,emirlerini uygulayan adamları müdür yapıyorlar. onlar da böyle bir pozisyona başka bir şirkette kolay kolay gelemeyeceklerini düşünerek 4 elleri ile o işe sarılıyor ve alttaki insanların tepelerine basıyorlar.

ama şu
vaperon said:

Kendini biraz da satmayı bilmek lazım :P

kesinlikle doğru...(tu)(tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

İşin o boyutu da var tabi. Tazminatını yakacaksın dediklerinde karşı tarafın imza attığımda vereceklerini söylediğimde ellerindeki son kozu da almış oldum haliyle. Bir de medya sektörü küçük. O kadar büyük değil. Mutlaka duyulurdu. Yalancı olmaktansa 1000 liradan olayım. Çünkü sonrasında karşı kanalın patronu ile konuşmuş bizim patron. Mutlaka çıkardı o yalan.

Su cok guzel bi dusunce ya. Cidden yalanci olmaktansa paradan olayim daha iyi. Yarin bir gun yalanimin ya da biliyorum deyip beceremedigim seyin suratima vurulmasindan bin kat iyidir para kaybetmek.
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Tecrübesiz, abuk subuk bir üniversiteden (balkes üni. 2. öğretim) mezun yer bilimleriyle uğraşan (meraktan bu branşa mezun insanların ücret aralığını bile öğrendim, adamın branşını yazmıyorum ayıp omlasın diye ) bir adama benden 1000 lira fazla veriyorlar.Adam 9 aydır şirkette çalışıyor...WTF?

Çekip gidecem, iyi bir şey denk getireyim direk go go go.İhbarı bile beklemeyi düşünmüyorum, 10-15 günde giderim(iş bulduğum takdirde) bu kadarını bana borçlular.

Üniversitemi kötüledin, ravenloft'a düşesin.
Sosyal ağlarda paylaş

o gene iyi, ben milletin salladiklariyla, kesin yapariz diyip sonra nasil yapicaz la hic bilmiyorum diye gelmeleriyle ugrasiyorum.

di said:

vaperon said:

Su cok guzel bi dusunce ya. Cidden yalanci olmaktansa paradan olayim daha iyi. Yarin bir gun yalanimin ya da biliyorum deyip beceremedigim seyin suratima vurulmasindan bin kat iyidir para kaybetmek.
Sosyal ağlarda paylaş

bi ben gerizekalıyım herhalde.

bende anlatayım durumumu da içimde kalmasın hem belki fikir çıkar olum malmısın bas istifayı geç diye.

Bilen biliyor, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren özel bi firmadayım. Patron oğlu şirketlerinden birinde "Grafik Uzmanı" title ile çalışıyorum.

firmamız çoklu şirketler grubu şeklinde. toplamda 11 ayrı firmadan oluşan, ve tüm firmaları istanbulda 5 ayrı lokasyonda kurulmuş olan bir grup. ve bu grup şirketindeki tek grafiker benim.

grafiker diyorum ama, üzerime etiket gibi yapışan işler şu şekilde özetlenebilir;
* Tüm firmaların görsel ihtiyaçları noktasında (aylık kampanyalar, yeni görsel değişimleri vb.) noktasında otomotiv distribütör firmaları ile (ford,fiat,renault,dacia) kontak halinde olup bu görsel akışının sağlanması.

* Bu materyallerden yapılacak olan örn. branda vs. gibi büyük görsellerin imalat süreci, firmalar ile pazarlık (müdürler hep en ucuzu olsun istiyorlar, ama şirket yöneticisi kankasına yaptırılmasını istiyor vs.) sürecini yürütmek ve satın alma yapmak.

* Antin kuntin kampanyalar,promosyon ürünleri fikirleri bulmak, bu ürünlerin üretilmesi ve satın alma aşamalarını yönetmek

* Firmanın kurumsal kimlik çalışmalarının yönetilmesi (hali hazırda bir kurumsal kimlik yok, ama patron var olduğunu idda ediyor - kurumsal kimlik anlayışı kendisinin ruh haline göre değişen birşey - )

* Herhangi bir title ünvanım olmadığı için, her firmanın satış müdüründen genel müdürüne, servis müdüründen, iş geliştirme sorumlusuna kadar herkesin iş dayatmaları bitmemekte. (burada tek memnun olabildiğim nokta çoğu yönetici beni kendilerine denk vaziyette bir rank olarak görüp işi rica ve dialogla çözerek ilerleme şeklinde bir tavır takınıyorlar.)

* Bu işlerin dışında, yurtdışından markaların distribütörlüklerini yapıyoruz. Amerika ve Almanyadaki firmalardan ürün alımı noktasında dialogları, görüşmeleri yapıyorum. (patron senin ingilizcen iyi hallet işte diye kendi yaptığı işi üstüme yıktı özetle)

* Altımda herhangi bir çalışan vs. stajyer olmadığı için, kartvizit görselinden, ışıklı tabelaya varınca tüm grafik çalışmaları + bu ürünlerin imalat ve montaj süreçlerinin takibini yapmak durumunda kalıyorum.

* daha geçen yıla kadar firmaların sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarını yönetmeye "çalışıyordum" da nihayet bi sosyal medyacı aldılar web işleri ile ilgilenmiyorum.

bunca işe göre aldığım maaş ne kadar derseniz 2.800 TL + 96 tl aile geçim katkı payı şeklinde.

bakalım zam mam gelirse ne olacak %5 anca gelio zam 2.600 ile işe başladım 2,5 sene oldu (3.000 TL talep etmiştim girerken) 3 sene sonunda ilk hedeflediğim paraya bile sahip değilim.

niyet devam ediyorsun sorusuna savunacak bir yanım kalmadı artık bu sene açıkçası şu anda idare etmemin tek sebebi, yaz dönemine kadar problem yaşamadan işleri yürütüp izinleri patlatıp öyle bir iş bulup ayrılmak ama bir yandan da iş bakınıyorum zira iş grubu anlamında rekabetin leş olduğu bir sektördeyim. ne var canım grafik dediğin 2 fotoşok yapınca oluyor yada pazarlama dediğin çenen ne kadar kuvvetliyse ve çirkef pazarlığın varsa o kadar iyi şeklinde yürüdüğü için iş grubumdan da tiksindim. yaş geldi 32-33 şu saatten sonra ajans'a gitsem 1.500 tl max stajyer modeli çalıştıracak insan dolu, üst yönetim kadrosuda genellikle ajans kökenlileri doldurdukları için dışarıdan başka sektörden gelenlere öcü gözü ile bakılıyor vs.

kendimce çıkmazda hissetmekten yoruldum bakalım. maaş beklentim yok bu patronlar adam olsa şimdiye kadar 50 kere yaparlardı zammı mammı. böyle adamlar işte kul hakkı falan dinlemeyip aman müslümanız hüloğ modelleri klasik.
Sosyal ağlarda paylaş

Oylesine mese odunuyla giricen. Care dayak direkt.

aquila said:

o gene iyi, ben milletin salladiklariyla, kesin yapariz diyip sonra nasil yapicaz la hic bilmiyorum diye gelmeleriyle ugrasiyorum.

di said:

vaperon said:

Sosyal ağlarda paylaş

schorch abi sen biraz kendi adına lobicilik yap. kişisel halkla ilişkiler faaliyeti yap şirkette. değerini yükselt biraz. şoförü falan tersle yapma işlerini. amirleri aracılığıyla bir şeyler istemeyi öğrensinler falan.

görünürdeki değerini yükselttin mi maaş için konusma fırsatın olur.

bir köşede unutulup gitmiş gibisin ( yaptığın iş olarak değil, gündeme gelme olarak)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...