Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Maaş dönemi, zamlar nasıl,kim mutlu,kim mutsuz?ve bir "kovulma" hikayesi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Sizde ne cesaret var hayranım valla.Benım toplam 12 aylık özel sektör deneyımım oldu,onda da ağzım yandı.
--şubat 2001 de bir tesiste veteriner hekim olarak işe basladım polonezköyde.anlaşma 400 tl maaş+yüzde 5 primdi.3 ay boyunca polonezköy tarafından ev tutacak kadar para kazanmayınca hadımköy-polonezköy yaptım.günde net 8 saat yol
--haziranda 400 tl maas+800 tl prim alınca patron aldıgım maaşın çok oldugunu söyleyıp primi yüzde 1 e ındırmek ıstedı.tam da bu ay iyi para kazandım deyıp cumhurıyet koyunde ev tutmustum ve rahata ermıstım
--siktiri çekip askere gittim agustosta ve bir daha da özel sektöre cesaret edemedım,memur oldum.
Neyse işin güzel kısmı benden sonra işe aldıgı veteriner hekimler bir türlü dikiş tutturamamış ve en sonunda canım işletmeyi kapattı.
Sosyal ağlarda paylaş

Daemir said:

schorch abi sen biraz kendi adına lobicilik yap. kişisel halkla ilişkiler faaliyeti yap şirkette. değerini yükselt biraz. şoförü falan tersle yapma işlerini. amirleri aracılığıyla bir şeyler istemeyi öğrensinler falan.

görünürdeki değerini yükselttin mi maaş için konusma fırsatın olur.

bir köşede unutulup gitmiş gibisin ( yaptığın iş olarak değil, gündeme gelme olarak)

yok sorun şu benim huyum kurusun, eski iş yerimde 10 sene çalıştım. en son işte pat dedim gidiyorum ben, pat diye bıraktım ayrıldım hani otur gel pazarlık yapalım dialoglarına bile girmedim. gidiyorum kararım kesin modeli sildim defterden.

bu işe başlarken de o şekilde konuştum iş verenle, hatta ilk görüşme sonunda oo çok yoğun sizin işleriniz ben bu paraya bu kadar işi sorumluluğu alamam üzerime dedim ve akşamına firmanın yönetim kurulu üyesi şirketin gelecekteki sahibi aradı, yok şöyle böyle falan biraz daha yumuşattı şartları vs. benim taleplerime yaklaştı. o şekilde "çok istiyoruz seni" psikolojisi ile ikna edildim.

arada bi sen süpersin übersin, yaparsın edersin aslan kaplan yapıp geçiyor, hani görece rahatım, sırf bu ilk görüşmede ben bu işi yapamam diye söylediğimde "sen kendin çalışma saatlerini belirle"
şeklinde bir olanak verdiği için gayet esnek ve rahat çalışabiliyorum, cumartesi-pazar gitmiyorum çok çok acil bişey olmadıkça örneğin. (3 senede toplasan 5 kere gitmedim misal)

ama işte o rahatlık bir süre sonra iş körelmesi + bunca iş yükünün altında boğulup kalmanın verdiği psikolojik çöküntü kötü. üstüne birde maddiyat anlamında tatmin etmeyince devam edesi gelmiyor insanın.
Sosyal ağlarda paylaş

istediğim maaş&zam falan geldi zatende title değişmedi o yüzden körfez bölgesi + kanada'ya gidiyorum 4-5 yıllığına falan baya çelik işi var
yöneticim var bide bi tane kadın tam sürekli pms kanser ya oda sıcaklıgı kadar iqsuyla 1 günlük işleri 1 ayda anca bitirtiyor sdfsdfsdf
kaizen yok allahtan yoksa kapının önüne koyarlardı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...