Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

Bright said:

O Corsair 3466 RAM mesela Hynix IC mi, Samsung IC mi. 3466'da cas rating'i ne, 4000C18 overclocktan öte underclock olmuş gibi.

ramler bunlar doktor:
https://www.amazon.com/gp/product/B06ZXY4V59

nedir nasil tedavi edicez?

BIOS

x2 BIOS olmadigi icin memory OC'lerken fail etti.
CMOS reset atmam gerekti falan hosuma gitmedi...
o yuzden cok kasmadim
Sosyal ağlarda paylaş

7 sene garantiden aşağı gelmiyor zaten üst kalite PSU'lar, çoğu 10 sene. Seasonic'in son çıkan Titanium serisi 12 sene mesela.

Ben aynı sistemi toplasam yapacağım:
8700k (+ delid kit)
Üst kalite VRM'li, Intel NIC, Realtek ALC1220 ses chip'li, Intel Wi-Fi adapter Z370 anakart
Thermalright True Spirit 140 Power soğutucu
3200C14 G.Skill Trident Z RAM
Herhangi bir open-air cooler 1080Ti (+ 2x yüksek basınç, 1850+ RPM 120mm fan, Gentle Typhoon vs.)
Overclock yapılacaksa max. 750W, yapılmayacaksa 550W PSU(Evga G2, Corsair RMx, Seasonic Titanium serilerinden)
Phanteks Enthoo Pro M kasa + 1x yüksek basınçlı 140mm fan(Silent Wings 3 High Speed, TY-147A SQ veya TY-147B )
SSD (Para bolsa 960 PRO), yeni nesil 5400 RPM HDD
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,
Anakart sıcaklık sensörlerinin okuduğu sıcaklık değerleriyle ilgili bir sıkıntım var

HWMonitor'de bütün anakart sensör değerleri düşük iken, TMPIN3 sensör bilgisayar açıldıktan itibaren 85 dereceden başlayıp IDLE de 102 dereceye kadar çıkıyor.

İşin garibi bu sensörü HWİNFO64 göstermiyor.
BIOS'da gözükmüyor.
Corsair Link Gösteriyor.
AIDA64 ise PCI-E değeri olarak gösteriyor.

Ekran kartını slottan çıkarıp tekrar denedim ama sıcaklıkta bi değişiklik olmuyor.

Anakart Gigabyte Z370N WIFI Mini ITX

Anakarttamı sıkıntı var, sensördemi bilemedim, bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

SS ler

Sosyal ağlarda paylaş

bu mining nanesi nedir ya sikip atmış ekran kartı piyasasını falan. üç ay öncesine göre 500 lira zamlanmış her şey. kendimi enayi gibi hissetmemek için ekran kartı alamıyorum o paraya kıyamıyorum. hem stok yok, hem enayi gibi meblağlar ödüyorsun orta seviye kartlara. biraz bekleyelim mi ne yapalım? durdurlamaz bir şekilde uçup gidecek mi fiyatlar, ufukta umut var mı? yaz tatili kampanyaları bekleyeceğim galiba, karne hediyesi ayağına bir şeyler yaparlar belki; sanmasam da.
Sosyal ağlarda paylaş

burda yazdigim sistemdeki i7-8700k'yi delidledim.

sadece jilet kullandim, thermal grizzly sivi metal de hazirdi...

her sey cok guzel gidiyordu, NZXT ile heatsink arasina thermal compound yetmedigini farkedip onlarin da arasina sivi metal surdum.

bu sivi metal dusundugumden cok daha akiskan ve cok daha yogunmus.

soket'i kitlerken 'SOKETIN ALTINA' akmis.

neyse, kisa devre vs olmadi.
ben yapabildiysem herhalde herkes yapar.

ozet: delid tool'a para falan vermeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...