Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

alacağın parçaya karar verdiysen, indirim gördüysen yapıştır gitsin. ama gaza gelme, malzemeyi ve alacağın yeri iyi araştır. "AŞIRI İNDİRİM" diye satan yerden x liraya, amazon'dan vergisi shipping'i dahil x-100 liraya geliyorsa, ama hmm bi üst modeli x+20 liraya geliyormuş 20 liradan bişey olmaz gogo üst model benzeri durumları kaçırma.

bi de dolar thread'ini takip et dicem ama orası bi acayip.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

alacağın parçaya karar verdiysen, indirim gördüysen yapıştır gitsin. ama gaza gelme, malzemeyi ve alacağın yeri iyi araştır. "AŞIRI İNDİRİM" diye satan yerden x liraya, amazon'dan vergisi shipping'i dahil x-100 liraya geliyorsa, ama hmm bi üst modeli x+20 liraya geliyormuş 20 liradan bişey olmaz gogo üst model benzeri durumları kaçırma.

bi de dolar thread'ini takip et dicem ama orası bi acayip.

acayiplikte fiyatlandi
Sosyal ağlarda paylaş

cpu fan sesi beynime vurmaya başladı tiz tiz. i5 760 var. buna bi iyi bir cooler alsam Ryzen fiyatlandığı zaman sistem yenilediğimde coolerı kullanmaya devam edebilir miyim? ne işlemciler gelecek bilmiyorum takip etmedim yıllardır
biraz googleladım ama bilen birinin kolay cevap vereceğini fark ettim. benden geçmiş artık
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir cooler'dan kasıt sıvı soğutucu mu? corsair'in sıvı soğutucuları var pompası radyatörü her şeyiyle kompakt olarak gelen. h115i modeli şekil şemal olarak şunlara uyuyormuş resmi olarak:

Intel™ LGA 1150, 1151, 1155, 1156, 1366, 2011 and 2011-3
AMD™ sockets FM1, FM2, AM2, and AM3

amd-rıza bunlara uygun soketse go'layabilirsin.

onun harici yine fanlı ama janjanlı olsun diyorsan önemli olan soketine uyması. sıvı soğutucu alacaksan kasaya da "sığması" (takılabilmesi) gerekiyor. radyatörler biraz büyük olabiliyor çünkü. onu da kasanın özelliklerinden kovalaman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

cpu fan sesi beynime vurmaya başladı tiz tiz. i5 760 var. buna bi iyi bir cooler alsam Ryzen fiyatlandığı zaman sistem yenilediğimde coolerı kullanmaya devam edebilir miyim? ne işlemciler gelecek bilmiyorum takip etmedim yıllardır
biraz googleladım ama bilen birinin kolay cevap vereceğini fark ettim. benden geçmiş artık

Noctua DH-15 falan al, her yeni sokete bracket çıkartıyorlar

Tabi kasa çok darsa sığmayabilir
Sosyal ağlarda paylaş

http://assets.coolermaster.com/global/upload/product_feature/haf-922-Black-web_mat.jpg
^benim kasanın specste support up to 160mm CPU cooler yazıyor.

http://noctua.at/media/catalog/product/t/e/tech_nh_d15_xl.jpg
noctua nh d15 gördüğümüz üzere 165mm. ikinci seçeneğimiz nh u14s de 165mm. 165>160

yalnız kasada normalde side fan olması lazım 200x30'a kadar. bende side fan falan yok, hiç olmadı. acaba sığar mı hadi bakalım
böyle bi çelişki çıkmasa şaşardım zaten. mezurayla girişeyim
Sosyal ağlarda paylaş

noctua d15 kasaya sığsa bile 32mm ram yüksekliği limiti var. benim emektar corsair xmsler tam 32mm. orda tıkanabilir. ilerde alınacak ramlerde sıkıntı çıkarabilir

edit: ufak heatsinkli ram almanın bi sakıncası yokmuş. ilerde ufağından alınır ama şimdiki ramlere yaslanacak
Sosyal ağlarda paylaş

HB Kulaklıklarda sepette indirim var...

http://www.hepsiburada.com/kulakliklar-c-520?filtreler=satici:hepsiburada&utm_source=email&utm_medium=newsletter&utm_campaign=marketing-20170321&utm_content=pazarlama&utm_term=kategori-genel.&wt_em=newsletter.pazarlama.kategori-genel.marketing-20170321
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...