Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

sistemdeki her şey değişti zaten işte yukarıdakiler gibi, gpu gtx 970.

önümüzdeki aylarda
ortalama üstü bi sıvı soğutma alıp işlemciyi 5.2 civarı oc yaparım diyorum
2x 256gb ssd var, yanına büyük bir ssd ekliycem
monitor 60hz, onu 120hz* gaming monitor ile değiştiricem
970'in yanına bir de kardeş alıcam

ondan sonra final forma ulaşmış olacak
Sosyal ağlarda paylaş

taktım parçaları, ömrümü yedi yine. 4.0'dan 4.6 e oc yaptım intelin tool ile, 4.8 e çıkardığımda çat diye kilitleniyor, anlamadım. neyse sıcaklık falan çok iyi, idle 25-30 arası stresste 55-65 arasında. wildstar'da her şey high'a yakın 35-70 fps yerine her şey sonuna kadar köklenmiş olarak 170 fps fln görmeye başladım. hoş oldu yihyihyih.
Sosyal ağlarda paylaş

Ddr2 ram
Q9550 cpu

Olan sistemde 560ti twin frozr patladı galiba. Ekran siyah beyaz falan oldu. Neyse.

Bana WoW'u very high ayarlarda raid yaptırabilecek bir kart söyleyin de Amazon üzerinden alayım. Kartı da muhtemelen 5-6 ay sonra toplayacağım yeni kasaya transfer edeceğim.

Bütçe olarak shipping ve tax dahil 350-400 usd diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunlardan birini seç beğen al

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_2?url=search-alias%3Daps&field-keywords=evga+970&rh=i%3Aaps%2Ck%3Aevga+970

Gerçi backplate olan gereksiz pahalıymış. Checkouta kadar gelince herşey dahil fiyatı görüyorsun, yanında bişeyler daha al ki kargo ucuza gelsin toplamda. Hatta 3-4 ay sonra toplayacağın bilgisayarın ramini işlemcisini de al şimdiden.
Sosyal ağlarda paylaş

max. 4k tl bütçeli oyun oynamak için kullanulacak kasa lazım ben toplayayım dedimde baya birşeyler gelmiş bilmediğim çok fazla model ürün olmuş. Bizi üzmeyecek bir makine toplamaya yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

INTEL Core i5-6600K Skylake 3.50GHz 6MB HD 530 Vga Lga1151
MSI Z170A GAMING M5 DDR4 M.2 Killer HDMI DVI 16x Lga1151
G.SKILL F4-2400C15Q-16GRB Ripjaws4 Mavi DDR4 2400Mhz CL15 16GB (4X4GB ) QUAD
KINGSTON SH103S3/240G HyperX 3K SSD 240GB Sata3 555Mb-510Mb

Şunlara baktık ama emin olamadım ben. Buna kasa ve powersupply eklenecek birde. max 4k tl bütçe dediğim gibi. Ram konusunda emin değilim.
Nasıl bu makine iyi iş görürmü?
Sosyal ağlarda paylaş

bence değer ya. oyun için alıyorsan kilit nokta ekran kartı sonuçta.

gurular daha iyi bilir ama x60 ile x70 arasındaki performans gap'i, x70 ile x80 arasındakinden daha fazla bence.

psu için 700 - 750 watt yeterli. mümkünse garanti süresi uzun olsun. ben evga supernova aldım 1000 watt'lık 2 ay önce, 10 sene garanti süresi var.

diğer parçalarda da uyumluluğa dikkat et işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...