Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Topla v0.81a [29ocak15]

Esh

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Esh in dediği gibi olay. Ama yine de merak edenlere özet geçmek gerekirse :
Evga eu shopta 300€luk kart aldınız diyelim
Kart : 240 €
Nakliye : 17 €
Sonuç olarak toplamda ödediğin para yine : 240 + 17 + 43 = 300 € oluyor. Direk internette gördüğün rakam yani. Ama amazon biraz farklı

Bişey daha sorucam, bu 75 euro sınırı her vatandaşa senelik 1 sefermidir? Yani 74 74 tüm amazonu fıtıfıtı parça parça taşısam, kayıt tutuyormu gümrükçü aplalar tc noya falan?
Sosyal ağlarda paylaş

O kartın ben aldığımdaki fiyatı 300 küsur euroydu, sonra evga trde vatanla distribütörlük imzaladı sanırım, kargo gönderimlerini 10€ yerine 120€ hesaplamaya başladı vatandan daha kazık olsun insanlar sipariş vermesin diye. Amazondan alırsanız fırlayan dolar yüzünden 1080 olmasa da trden daha ucuza getirirsiniz.

Garanti worldwide evet, amazon o işlerde tüketiciyi yüzüstü bırakmaz dediler güvendik. 75€ sınırınıysa tutan yok, 1den fazla ürün getirebilirsin tabi ama kargosunu hesaplamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler yardıma ihtiyacım var, 2012 yılında topladığım sistem üzerinde takılı emektar hd 6850 im bugün itibariyle mavi çizgiler çıkartmak suretiyle gg. Bilgisayar 1280x768 e döndü ekran kartını da amd driverları tanımıyor.

Dönem çok kötü, tam teknoloji geçişindeyiz,

Yeni iyi bir ekran kartı alıp diğer parçalar için beklemeli mi? yoksa
(TAbi bu noktada 3 yıllık 650 bronze yeni top kartları çalıştırmak için yeterli olacak mı sorusu doğuyor)

Uğraştığıma değmez yeni nesil işlemciler gelip alınabilecek kıvama gelinceye kadar çok zaman geçer komple sistem toplayıp geçeyim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

erdalz said:

axedice said:

Esh in dediği gibi olay. Ama yine de merak edenlere özet geçmek gerekirse :
Evga eu shopta 300€luk kart aldınız diyelim
Kart : 240 €
Nakliye : 17 €
Sonuç olarak toplamda ödediğin para yine : 240 + 17 + 43 = 300 € oluyor. Direk internette gördüğün rakam yani. Ama amazon biraz farklı

Bişey daha sorucam, bu 75 euro sınırı her vatandaşa senelik 1 sefermidir? Yani 74 74 tüm amazonu fıtıfıtı parça parça taşısam, kayıt tutuyormu gümrükçü aplalar tc noya falan?

Senede 5 kere olmasi lazim
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

Beyler yardıma ihtiyacım var, 2012 yılında topladığım sistem üzerinde takılı emektar hd 6850 im bugün itibariyle mavi çizgiler çıkartmak suretiyle gg. Bilgisayar 1280x768 e döndü ekran kartını da amd driverları tanımıyor.

Dönem çok kötü, tam teknoloji geçişindeyiz,

Yeni iyi bir ekran kartı alıp diğer parçalar için beklemeli mi? yoksa
(TAbi bu noktada 3 yıllık 650 bronze yeni top kartları çalıştırmak için yeterli olacak mı sorusu doğuyor)

Uğraştığıma değmez yeni nesil işlemciler gelip alınabilecek kıvama gelinceye kadar çok zaman geçer komple sistem toplayıp geçeyim mi?

geldi zaten yeni işlemciler:

http://www.sanalmarketim.com/intel-core-i76700k-skylake-420ghz-8mb-hd-530-vga-lga1151/p_61992/

performans olarak çok bir gelişme yok zaten %5 falan. ucuzlarsa ddr4'ler ucuzlar işlemcilerin fiyatı anca artar, kur vs. kaynaklı.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece iki model bulabildim ben, lansmanı yapılmadı mı hala

şu göz yaşlarıyla biraz açıklamış, ağustosun 2. haftası

Where the hell are these chips? August 5th launch, my a$$. There's a thousand sites and blogs talking about this cpu, even benchmarking it, and not a single one will say where they're getting them or why the vanishing act. This is the elephant in the room. It's like Intel gave them all hush money to shut up about it. Over two weeks ago they were all happy to make a spectacular, grand announcement and gain my clicks.
Actual headlines on August 4 and 5:
INTEL LAUNCHES SKYLAKE i7-6700K AND i5-6600K PROCESSORS FOR $350 AND $243.
INTEL SKYLAKE CORE I7 AND CORE I5 PROCESSORS ARE FINALLY AVAILABLE!
INTEL FINALLY LAUNCHES SKYLAKE
Two weeks after all that, where's the product?
Obviously not in the country or even the entire continent of the company that makes them. Not for the audience who made them. That would be so silly to assume they actually want our money or trust. "SCREW THEM! How dare they expect us to sell what we just said we're selling."

I expect this kind of shameless disappearing act from some fly-by-night Indiegogo campaign for a $300 singing toaster, or an online mail-order bride service run by a Peruvian drug cartel out of an Internet cafe/cocaine baggery. No offense to Peruvian drug cartels. I guess Intel is rebranding themselves; my next PC will have a sticker that says "Liars Inside".

I'm just going to post 1-star reviews from different accounts every week until Intel tells us where the 6700k is and why they "launched" it OVER TWO WEEKS AGO without having anything to sell.
Sosyal ağlarda paylaş

Bİ ŞEY DİYCEM TOPLA BAŞLIĞINI GURULAR ÇOK BOŞLADI HA FARKINDA MISINIZ?

yeni işlemciler, ana kartlar çıkmış. tavsiyeleri alalım gurular. ne almalı ana kart olarak, işlemci olarak ne almalı? eski seri ramlerimiz bu ana kartlarla uyumlu mu? performanslar iyi mi? OHOOOOO

hmm amazon hiçbir anakartı tr e göndermiyor. enteresan
Sosyal ağlarda paylaş

Anakart için:

ASUS MAXIMUS VIII GENE INTEL
http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_rog_maximus_viii_gene_rushkit/1
asus-maximus-viii-hero-z170
http://www.kitguru.net/components/motherboard/luke-hill/asus-maximus-viii-hero-z170-motherboard-review/13/
Gigabyte Z170X Gaming 7
http://proclockers.com/reviews/motherboards/gigabyte-z170x-gaming-7-motherboard-review/page/0/7

İşlemci olarak:

INTEL Core i7-6700K Skylake 4.00GHz, 8MB, çift kanal DDR4/DDR3, 14nm, LGA1151, soğutucu yok İşlemci
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7206

Soğutucu:

işlemci soğutucusu olarak sıvı mantıklı mı?
şöyle bir şeyle tamamlasam üçlüyü?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5825

bi de eski ramleri bu ana kartla kullanabiliyor muyuz? ramleri değiştirmek istemiyorum canavar gibi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

bence 212evo bas geç gerek yok sıvı soğutmaya para dökmeye, ses falan çıkarmıyor zaten sdf.

eski ramler dediğin ddr3 mü?
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5481#sp

speclerinde ddr4 demiş hep, bilemedim. diğer ikisinde de böyle.

şöyle bir ifade gördüm:
"The Z170 and H170 series motherboards will all be offered with DDR4 though."
Sosyal ağlarda paylaş

aynen abi ddr3.

sıvıyı yer kaplamıyor diye istedim ya, pahalı değil 200 lira. noctua alsan o kadar zaten doğru düzgün bir soğutucu. pahalı değil ama performansı kullanımı nasıl hiç bilmiyorum.

işlemci anakart soğutucu 2k civarı işte. sıvı gidersem 2.2k fln. ben inventustan indirimde alıyorum.

heyvan gibi bir şey istiyorum bütçeyi kanırtmadan. 4 yıllık işlemci anakart var, aylardır release bekliyorum anasını satayım. hots'da performans sıkıntısı çekiyor alet, ayıptır üzerinde gtx 970 var.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5825

notları çok iyi görünüyor. idle 30 db, load 50 db görünüyor max. ee fiyatı da çok kötü değil.

bu arada eski seriymiş ya o parça, 1151 desteği yok sheet. 1150 desteği olan parça 1151 e gelmez mi acaba? cpu boyutu değişmemiştir herhalde?

ddr4 olanlar ddr3 desteklemiyormuş bu arada. pfftt. tüketimi arttırmak için ne çektin be bilişim. yeni almıştım ddr3 leri de.
Sosyal ağlarda paylaş

gpu değil sorun zaten cpu. ondan değiştiriyorum işte. mmolarda da düşük fps var gpu a göre. cpu ağırlıklı yiyen oyunlarda hep fps düşüyor.

ddr4 ram olayı girince baya fiyat arttı.

ram nereden baksan 18 gb adam gibi bir şey 500-700 arası.

işlemci 1100-1300 arası.

anakart 500-1000 arası.

soğutucu da 100-300 desen.

2500-2700 e fln geliyor hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...