Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Westworld (2016) - HBO

Norak

Öne çıkan mesajlar

bilmiş

belki adamı hopkins bugladı ve yolladı ondan newcomer gibi gezebiliyor ve torpilli.

30 yıldır orda sonuçta, orada büyümüş. kesin etkileşimlerinin max levelını ölçmek için orda.

YA DA HOPKINS SIKILIRSAM GÜÇ BENDE OLSUN DİYE BACKDOOR ATTI. ŞİMDİ KALKIŞMA BAŞLATIYOR.

Sosyal ağlarda paylaş

2. blm

buda iyiydi ama 1-2 gariplik var, simdi bunlarin studyo var colde irl kocaman arazi, robotlar irl kiriliyor hortumla yikiyorlar, guestler giyiniyor trenle gidiyor vs falan fiziksel hersey. ama 3-2-1 uyan dediginde hop westworldde buluyoruz karakteri dialogun ortasinda pauselamis da o anda devam etmeye baslamis gibi.

AH'in yilani irl dunyada parmagi ile kontrol edebilmesi de ayri bir olay birde.

sanki virtualmis gibi hersey, matrix mi hersey? gercek nedir? biz kimiz?

Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

birde

bu eleman guest degil miydi ne ara robot oldu, inception tier olaylar donuyor.

http://cdn.collider.com/wp-content/gallery/featured-thumbs-w/westworld-james-marsden_0.jpg

adam 2 bolumde herhalde 4 5 kere oldu, guest mi diye soruyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten asıl olay robotlar saldırganlaşınca olacak, şimdi onun girizgahı var. 30 yıldır sıkıntısızdı bir anda nasıl oldu da insanları öldürmeye başladılar olmasın diye bu bölümler var.

teoriler

Şimdi benim anladığım silahlar kurusıkı, robotlara isabet edince oraları patlıyor ve aldıkları hasara göre ölüyorlar falan. Matrixvari bi durum yok, yılan da tıpkı atlar gibi robot yılan. Ed harris in bulaşması ve yeni update yüzünden eski anılarına ulaşıp "bilinç" kazanıyorlar. Şirket de aslında themepark soslu AI cognition vs deneyi yapıyor para kazanmak ikinci planda.

Filmini izlemedim de standart giriş böyle gibi. Ama beğendim ya çekimler oyunculuk falan 4 4lük. Sevdiğimiz HBO (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

teoriler

Şimdi benim anladığım silahlar kurusıkı, robotlara isabet edince oraları patlıyor ve aldıkları hasara göre ölüyorlar falan.

Silahlar kurusıkı olamaz. Adamın kafasının arkasından vurulunca yüzünün parçalanması gibi hasarlar için robotların vücutlarının her tarafında patlayıcı olması uygulamada çok zor. Ayrıca ateş edildiği zaman başka nesneler de hasar görüyor, mesela Ed Harris'e ateş edilirken kurşunlardan biri bardağı kırdı.

Filmde silahlarda ısı sensörleri vardı. Canlılara doğrultulduğunda çalışmıyorlardı. Aynı şekilde yılanlar türü canlılar da insanları ısıramıyordu. Dizide de benzer bir sistem olması lazım. Tabii seken kurşunların insanlara zarar verme ihtimali olur ama o ayrıntıyı da görmezden gelelim.
Sosyal ağlarda paylaş

robotlardaki silahlar kuru siki insanlar icin.. normal silaha da pek gereksinimleri yok zaten uyanmadikca.

ed harrisin bu son bolumde gozleri bir kaydi gitti gibi geldi bana asilma sahnesinde. yanildim mi diye 3 kere baktim her seferinde bir perde gidip geliyor gozlerinde ya da izledigim cekimden.

edit : filmdeki detay olabilir simdi gordum onu. veya insanlarin uzerinde bir zirh olabilir guc kalkani gibi bir sey.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

axedice said:

teoriler

Şimdi benim anladığım silahlar kurusıkı, robotlara isabet edince oraları patlıyor ve aldıkları hasara göre ölüyorlar falan.

Silahlar kurusıkı olamaz. Adamın kafasının arkasından vurulunca yüzünün parçalanması gibi hasarlar için robotların vücutlarının her tarafında patlayıcı olması uygulamada çok zor. Ayrıca ateş edildiği zaman başka nesneler de hasar görüyor, mesela Ed Harris'e ateş edilirken kurşunlardan biri bardağı kırdı.

Silahlar kurusıkıymış. Daha doğrusu mermiler tırtodan simuniton diye bişey. Biraz etkisi var bardak falan kırıyor ama insana zarar veremiyor.

said:
“It’s not the guns,” Nolan said. “It’s the bullets. We thought a lot about this. In the original film, the guns won’t operate guest on guest, but we felt like the guests would want to have a more visceral experience here. So when they’re shot it has sort of the impact. They’re called simunitions. The U.S. military trains with rounds like the ones we’re talking about. But there’s a bit of an impact, a bit of a sting. So it’s not entirely consequence-free for the guests.”

https://editorial.rottentomatoes.com/article/11-rules-of-westworld-hbos-killer-robot-theme-park-series/
Sosyal ağlarda paylaş

Mermileri ısıya duyarlı yaparsın, her silah türünün mermisine göre bir hasar yüzdesi verirsin. Merminin ğırlığını düşürürsün. İnsana sıkılınca çocuğun küçük taş atma etkisi yapar. Android'e sıkılınca da androidi merminin değidi yerde gerçek mermi yemiş gibi bir yol açılmasına programlarsın.

İnsana zarar vermez, andorid'te bölgesel ayarlanır hasar verir, içlerinden geçirilebilir. geçerken konveks mermi etkisi yapıp çıktığı yer büyüyebilir. done.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

AI sahibi full sentetik android yapıp içine canlı doku koyduklarına inanıyorsun da iskelet yapısında silah için sensör vs olup kendini ona göre patlatabildiğine mi inanmıyorsun?

Derlerse inanırım mecburen de neticede kötü bir tasarım.

Sonra her tarafı öyle patlayıcıyla doldurursan sevişirken de bir kaza olup konuğun içinde patlayabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...