Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çelik konstrüksiyon Müstakil Ev Yaptırmak

alperozg

Öne çıkan mesajlar

hafif çelik yapılar var. burada o şekilde yapılmış siteler var en ünlülerinden biri 35. sokak izmirde araştırabilirsin.

modüler sistemli bunlar iskeleti hafif çelik elemanlarla takıyorlar, birbirine geçiyor hatta onlar. sonra da duvarlara tuğla örmüyor onun yerine levha benzeri ürünler örüyorlar. iç duvarlar da alçıpan oluyor.

hafif çelik bildiğim kadarıyla baya dayanıklı ve sağlam yapılar çıkarıyor. 2 katlı falan zaten. betonarme 50 yıl dayanırsa hafif çelik 100 yıl ömür biçebiliyor.

inşaat işi tabi kafana göre yapılması zor fistan demiş belediyesi ruhsatı uzun iş.bir mimarlık ofisiyle anlaşırsın sana toptan fiyat verir tüm projeleri dahil yaparlar. sen bir kaç mimarlık ofisine gidip konuş en iyisi.

(ofisi açabilmiş olsam ben yapardım bak)
Sosyal ağlarda paylaş

şundan 4 tane alsan
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-sanayi-konteyner-kabin-300x700-tek-odali-konteyner-imalattan-hemen-teslim-3900-tl-172231359/detay

2 tane alt kata 2 tanede üst kat için. içerdende del ip merdiven felan yapsan. belediye bişey der mi.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ben cidden düşünüyorum ilerde arsa alıp böyle bişey yapmayı. yan yana koyunca alt kat 6x7 metre olcak. üst katta aynı şekilde. mesela böyle bişeyi imar izni olmayan bir arsaya koysan olur mu? yada imar izni olsa bina diktiğin için belediye masrafları felan vermen gerekir mi yine? konteynır almadan nasıl olur prefabrik mi olacak? ısı yalıtımları nasıl halledilir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Daemir said:

niye çelik? ahşap yapın amerikan usulü.

çelik yapacaksanız da yangına ek tedbir alın derim. gerçi çok katlı değilmiş bilemedim.

inşaatla ilgili kısıtlı ve sikimsonik bilgilerim bunlar

Ahşapa bende katılıyorum, kesinlikle daha sağlıklı :)
Sosyal ağlarda paylaş

hmm şimdi konteynıra göre konuşuyorum.

alt kata 3 tane koydun. 9x7 m etti. mutfak banyo ve hol sığar. üst katada 2 tane koydun. oturma odası yatak odası bir işte. altta 3 tane üstte 2 tane olduğu için alt kattaki bi konteynırın üstü boş olacak. orayıda balkon yaparsın. baya güzel bi plan olur. zeytinlik arsa bulursan imarda istemezler o zaman sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...