Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Güvenlik Soruşturması

masa

Öne çıkan mesajlar

Adalet bakanlığına başvuruyorum memuriyet için. Şartlardan biri güvenlik soruşturmasını geçmek olduğu yazıyor. Başvuru esnasında da 4 tane güvenlik soruşturması formu gönderiyorsun. Birkaç kuruma birden gönderecekleri için 4 tane istiyor olmalılar. Bu 4 kurum hangileridir, kimler soruşturacak yani?
Ayrıca güvenlik soruşturmasını geçip geçmediğimi bana bildirecekler mi? Nedenini söyleyecekler mi?
Polisler, komşuna, bakkalına gelip soruyorlar diye duymuştum, gerçek mi, böyle mi yapılıyor güvenlik soruşturması?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Güvenlik soruşturmasını geçememişim.
Sonuçlar açıklandı, puanımın yazması gereken yerde "başarısız" yazıyor. Sıramın olduğu yer ise boş. Adalet bakanlığındaki arkadaşa sordum, soruşturmayı geçemediğim anlamına geliyor.
Beni neden elemişler bunu öğrenmemin bir yolu var mı? Yasal haklarım neler?
Sosyal ağlarda paylaş

Evinizde birileri mutlaka olsun bu aralar derim ben.
Bizim apartmandan birisi için gelmişlerdi güvenlik soruşturması adı altında. Bulamamışlar evde kimseyi kapı kapı çalıp sormuşlardı tanıyor musunuz, kimdir, nasıldır falan diye. Pek tanımıyordum ama iyi birisi hiç sorununu görmedik diye sıkmıştım.
Karmadan hala alacağım vardı bak iyi hatırlattın.
Sosyal ağlarda paylaş

polis bi olayla iligli hakkım(ız)da soruşturma yaparken gelip komşulara sormuş, yeni taşındığımız için kimse bişey diyemeyince en son kapıyı çalıp "böyle böyle bir durum var, iki dakika içeri girebilir miyim? şu formları birlikte dolduralım" dedi. oturduk paşa paşa yaptık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...