Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Çalışan Motivasyon

Grego

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Negatif enerji dolu olan ve belli ki bütün hayatını bu şekilde geçirmiş olan, 25 yaşına gelmiş kadını sadece işveren olarak NASIL ve NEDEN eğitebilirsin ki?

Geçmişte sorunları olmuş olabilir, alırsın karşına konuşursun. "Burası okul değil, ben senin sevgilin eşin dostun akraban değilim. Yardımcı olabileceğimiz ya da hata yaptığımızı düşündüğün konuları oturur açık açık konuşuruz tabii ama onun dışında ya adam gibi olgunlaşıp işini yap, ya da kusura bakma." özetli bir konuşma yaparsın kendisiyle.

Çok sabırlıysan veya ışık görüyorsan bu tarz konuşmaları 1-2 defa daha yaparsın, yok olmuyorsa bir ilan verip birini bulana kadar sabreder ve gönderirsin. Yeni birisini işe alıştırmaya üşenmek, sorunlu bir geçmişi olmuş diye hem işini yapmayıp hem "bana trip atma" diyen çalışana katlanmak falan esas senin zaafın ve hatan olur

.

şu konuşmayı yaptım 1 kere. 1 kere daha yapacağım. hani bir nevi pes etmiş olmak istemiyorum. ben buldum, ben işe soktum. öyle ilk yapamıyorum dediğimde kafamdaki adam da bana evet lan hakkaten yapamıyorsun dese, iyi olmazdı diye empati falan kurar hale geldim.

sevgili yapıp, fotoğrafını bana atıyor. nasıl diye. sonra gecenin bir yarısı, bütün erkekler mal ve odun diye mesaj alıyorum. hayır hanım la aramı bozacak amk.
Sosyal ağlarda paylaş

Tori said:

şimdi akşam simidi gibi....

bir dk yanlış oldu

grego wtf ibareli ifadeleri gördükten sonra dayanamadım abi kusuruma bakma :p

karıda bariz özgüven eksikliği var işte, bir iki kere helal team yapın, bak senin yaptığın şeyleri kullanıyoruz yapın, karı azıcık mutlu olsun tamam yani, esnafların yeni çırağı işe dört elle sardırma taktiği

helal team esprisi için çok mu yaşlıyım çok mu gencim bilemedim. anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

cacodemon said:

Göndermeden önce mantıyı çiğneyerek yemesini tavsiye et.

inanmazsın, yemek konusunda bile başka şeyler yemeseine yardımcı olmaya çalışıyorum. Bak şuranın ekmeği bilmemnesi kolay yeniyor diye. te allam. insan yazınca daha bir net algılıyor. kafam açıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

anlaşıldı. uzun yazacağım ama askerliği de sayarsam yaklaşık 20 senelik çalışma hayatımın en az 10 senesinde yöneticilik yapan bir kişi olarak düşüncelerimi yazayım.

öncelikle çok iyi niyetlisin. kendi gençliğim ve ilk yöneticilik yıllarım geldi gözlerimin önüne. hatta asteğmenlik yaptığım 12 ay geldi aklıma. askerde asteğmenlere asker babası derler ya, sebebi bizlerin gerçek mesleğimizin astsubaylık,subaylık olmaması nedeniyle emrimizdeki askerlere olması gerekenden çok daha fazla empati yaparak acımamız yani oranın da bir İŞ YERİ olduğunu, ASKERLİK yapılan bir İŞ YERİ olduğunu unutmamızdır. hemen istismar eder erler asteğmenin iyi niyetini. O yüzden en az bir kez herkesin gördüğü bir ortamda emrini sallamayan askere avazın çıktığı kadar bağırmalısın. hatta işi laubaliliğe ve hatta el şakalarına götüren askere de bayağı tekme tokat dalmalısın. ondan sonra tüm askerler sana karşı olmaları gerektiği gibi davranırlar.

sakın! sakın ola ki acıma yanında çalışan kişi ya da kişilere. bunu "onlara eziyet et, sürekli tepelerine bin, sürekli iş ver." anlamlarında söylemiyorum. ancak senin iyi niyetini istismar etmelerine izin verme. her zaman yöneticinin sen olduğunu fark etmesini sağla. bunu yapmanın birinci kuralı mesafeli ol. her şeyi konuşma. seninle de her şeyi konuşmasına izin verme. şu ana kadar belli ki otorite kuramamışsın ve yine anlaşılan aynı odayı paylaşıyorsunuz ki kız her canı istediğinde "bam" diye lafa giriyor ve günlük rutinlerini sana anlatıyor. bu arada da çakallık da var kızda. dikkat! sana asılıyor ve/veya asılır gibi yapıyor. şimdiki kızlar ne yazık ki erkeklerden daha çakal (bizim patidaşlar da teeeeeeey, sanıyorlar ki en çakal kendileri.neyse, ayrı tartışma konusu).

Bu kızın yakın zamanında babasını kaybetmesinden dolayı bir travma yaşadığı muhakkak. ancak onu karşına alıp orasının işyeri olduğunu ve işyerinde ki kurallara uyması gerektiğini, senin verdiğin işleri zamanında yapmasının çok önemli olduğunu, aksi takdirde de kendisine yol vereceğini söylemelisin. o kızın en kısa zamanda düzelmeye başlayacağını göreceksin. heee, zayıf ihtimal de olsa kız aynı lakaytlığa devam ediyorsa yukarıda bir arkadaşın dediği gibi verin ilanı, alın yeni elemanı, arada belki bir süre o yeni elemanı yetiştirene kadar sıkıntı çekersin ama sonra da "iyi ki bu kararı vermişim" dersin."

unutma. iş yerinde yöneticilik demek maaşını veren adamın sana verdiği sorumluğun gereğini hakkı ile yerine getirmek için sana yardım edecek insanları sevk ve idare etmek, edebilmek demek. eğer ki sen maaşını veren kişiye sorumluluklarının gereğini zamanında ve hakkı ile teslim edemiyorsan bunun hesabını verecek olan kişi sensin. o kız veya bir başkası değil. yani o kızın işini sallaması aslında yakın zamanda senin birisine veya birilerine hesap vermen anlamına geliyor.

aslında bu kız senin içinde bence yöneticiliği öğrenmek için mükemmel bir şans.

edit: ooooo, ben wot döşenirken sen yazmışsın. bir de evliymişsin. kızın bu durumu bildiğini de varsayarak sana söylüyorum, çok çakal bir kıza denk gelmişsin. yukarıda yazdıklarım aynen geçerli + harbiden çok ciddi bir şekilde konuş kızla. bu gece, gündüz mesajlaşmaları bırakmasını; iş yerinde onun amiri olduğunu, bunun dışında da bir arkadaşlık, ahbablık ilişkisinin olamayacağını suratına suratına "baammm, bammm" söyle. o mesajlardan birisini bile yenge görürse hiç bir şekilde açıklayamazsın. hayır, açıklarsın ama aslında açıkladığını sanırsın. eşin de ortada hiçbir şey yokken senden şüphelenmeye başlar ve bu sefer iş hiç fark etmediğin yerlere gider. yenge başlar senin arkadaşlarınla buluşmalarında, iş gezilerinde, iş toplantılarında seni telefonla takibe.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

anlaşıldı. uzun yazacağım ama askerliği de sayarsam yaklaşık 20 senelik çalışma hayatımın en az 10 senesinde yöneticilik yapan bir kişi olarak düşüncelerimi yazayım.

öncelikle çok iyi niyetlisin. kendi gençliğim ve ilk yöneticilik yıllarım geldi gözlerimin önüne. hatta asteğmenlik yaptığım 12 ay geldi aklıma. askerde asteğmenlere asker babası derler ya, sebebi bizlerin gerçek mesleğimizin astsubaylık,subaylık olmaması nedeniyle emrimizdeki askerlere olması gerekenden çok daha fazla empati yaparak cımamız yani oranın da bir İŞ YERİ olduğunu, ASKERLİK yapılan bir İŞ YERİ olduğunu unutmamızdır. hemen istismar eder erler asteğmenin iyi niyetini. O yüzden en az bir kez herkesin gördüğü bir ortamda emrini sallamayan askere avazın çıktığı kadar bağırmalısın. hatta işi laubaliliğe ve hatta el şakalarına götüren askere de bayağı tekme tokat dalmalısın. ondan sonra tüm askerler sana karşı olmaları gerektiği gibi davranırlar.

sakın! sakın ola ki acıma yanında çalışan kişi ya da kişilere. bunu "onlara eziyet et, sürekli tepelerine bin, sürekli iş ver." anlamlarında söylemiyorum. ancak senin iyi niyetini istismar etmelerine izin verme. her zaman yöneticinin sen olduğunu fark etmesini sağla. bunu yapmanın birinci kuralı mesafeli ol. her şeyi konuşma. seninle de her şeyi konuşmasına izin verme. şu ana kadar belli ki otorite kuramamışsın ve yine anlaşılan aynı odayı paylaşıyorsunuz ki kız her canı istediğinde "bam" diye lafa giriyor ve günlük rutinlerini sana anlatıyor. bu arada da çakallık da var kızda. dikkat! sana asılıyor ve/veya asılır gibi yapıyor. şimdiki kızlar ne yazık ki erkeklerden daha çakal (bizim patidaşlar da teeeeeeey, sanıyorlar ki en çakal kendileri.neyse, ayrı tartışma konusu).

Bu kızın yakın zamanında babasını kaybetmesinden dolayı bir travma yaşadığı muhakkak. ancak onu karşına alıp orasının işyeri olduğunu ve işyerinde ki kurallara uyması gerektiğini, senin verdiğin işleri zamanında yapmasının çok önemli olduğunu, aksi takdirde de kendisine yol vereceğini söylemelisin. o kızın en kısa zamanda düzelmeye başlayacağını göreceksin. heee, zayıf ihtimal de olsa kız aynı lakaytlığa devam ediyorsa yukarıda bir arkadaşın dediği gibi verin ilanı, alın yeni elemanı, arada belki bir süre o yeni elemanı yetiştirene kadar sıkıntı çekersin ama sonra da "iyi ki bu kararı vermişim" dersin."

unutma. iş yerinde yöneticilik demek maaşını veren adamın sana verdiği sorumluğun gereğini hakkı ile yerine getirmek için sana yardım edecek insanları sevk ve idare etmek, edebilmek demek. eğer ki sen maaşını veren kişiye sorumluluklarının gereğini zamanında ve hakkı ile teslim edemiyorsan bunun hesabını verecek olan kişi sensin. o kız veya bir başkası değil. yani o kızın işini sallaması aslında yakın zamanda senin birisine veya birilerine hesap vermen anlamına geliyor.

aslında bu kız senin içinde bence yöneticiliği öğrenmek için mükemmel bir şans.

abi zaman ayırıp yazmışsın, eyvallah. son 5 senedir, bu ve bunun gibi tasarımcı ekipleri yönetmeye çalışıyorum. hani kız tribine karşı human shield geliştirdim. ilk yıllarda, aynı ortamda "tuvaleti kullandıktan sonra klozetin kapağın litfen kaldırır mısınız tşk ile tuvaleti kullandıktan sonra lütfen kapağı indirir misiniz tşk" diyen kızları çalıştırtabildim. ama bu kız duygusal terminatör resmen. sabır mabır kalmadı, ağız burun giricem.

patron da bunla sınıyor beni yandan yandan. e hadi çalıştırt bakalım diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...