Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Muhtaç durumda olan bir aileye yardım

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Sizlere güzel haberler komikli mesajlar atmak isterdim ancak bugün okuduğum bir haber fazlası ile beni üzdü

http://www.milliyet.com.tr/-bebegime-sut-yerine-cay-gundem-2000611/

haberin linki bu

Maalesef daha hayata yeni başlamış minicik bir bebek ve düştüğü duruma bakın yazık...

O bebeğe baktıkça onun yaşıtı kendi kızımı gördüm ve derin bir acı duydum içimde

Bir saniye durup düşünün ve bizlerin ne kadar imkanımızın çok olduğunu nelere ne paralar harcadığımızı , onların da bebeğini naylonla bezleyecek kadar süt yerine bebeğini çay ve ekmekle doyurmaya çalışacak kadar da çaresiz olduklarını düşünün

Bugün sizlerden istediğim birşey var arkadaşlar

Ailenin telefonu sitede var (bizlerde kendi ailemiz toplanıp bir miktar yardım göndereceğiz) şuraya yatırın buraya yatırın değil.. bizzat aileye ptt yoluyla yada gidebilen ve yolu Zonguldak'a düşen varsa yardım etsin en azından haber linkinde muhtaç gözlerle bakan bebeğe ufakta olsa bir yardım yapın....

Hepinize iyi günler...
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

Cocukların hicbir gunahı yok tabi ama oy verdigi adamdan yardım isteyebilir. Ya da gitsin kısa adamdan 6 cocuk parası alsın.

AKP ye oy verdiğini nereden biliyorsun ??

@vaperon

Abi çalışamayacak durumda 6. çocuğu yapmak... Poşetten bez yapacağına prezervatif yapsaymış keşke... O çocuklardan gelecek bekle şimdi. Hayvan herif

Belkide hasta olup çalışamayacak duruma düşmeden önce bakabiliyordu ??

Arkadaşlar çocuğunuz yoktur muhtemelen ve bu durumun ne demek olduğunu pekte anlayabileceğinizi zannetmiyorum

En azından vicdanı olan arkadaşların bu meseleye duyarsız kalmayacaklarını düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Kime oy verdigi konusunda bir sey yazmadım. Ama kime verdiginden eminim.
Neyse konu bundan cok bagımsız ama sadece cocuklara uzuluyorum.

Sen yeni cocuk sahibi oldun bence ve bunun heyacanı icindesin. Bu yardım haberi ilk degil, son da olmayacak. Hepsine yardım edecek gücün var mı? Yok. O zaman bu ailenin yardım bekleyecegi kisi sen degilsin. Yardımın gelmesi gereken yer belli. Kasma o yuzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin bu haberden anladığınız 50 yaşındaki adamın 6 çocuk yapmasıysa gerçekten vicdan denilen duygu sizde tırnağınızın ucu kadar yok

Yazık belki bir iki vicdan sahibi çıkar da yardımcı olur diye düşünmüştüm ama adamın sex hayatından tutunda oy verdiği adama kadar herşeyine değindiniz..

İnşallah sizler bu duruma düşmezsiniz o zaman sanırım sizler bu insanları daha iyi anlarsınız...
Sosyal ağlarda paylaş

abi vicdan var
hepimiz üzülüyoruz cocuklara
ben adama üzülmüyorum ama.

bir de ne yapalım, hadi buna yardım ettik, sonrakine ettik sonrakine ettik nereye kadar? şu aile'ye yardım etmek benim vicdanımı rahatlatmıyacak açık söyliyim mesela.

yardım etme konusunda da etik bi dilemma var, bi taraftan çocuklar için yardım etmeyi düşünebilirsin, diğer taraftan ettiğin yardım başkalarını yaa nası olsa biyerdem yardım gelir vs diye çocuk yapmaya teşvik edebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Haberde bahsedilen "evin yangında kullanılamaz hale gelmesi" olayı 2008'de olmuş.

Çocukların yaşlarını yazıyor, 14, 8, 6, 3, 2 ve 0.75.

Anlayacağıız başlarına söz konusu yangın afeti gelmeden önce sadece şu anda 14 ve 8 yaşında olan iki çocukları varmış. Bunlardan 8 yaşında olan ise doğuştan engelliymiş. Hayatlarının bu şekilde bile zor olacağı bariz ortada. Afet geçirilmiş, elde yok avuçta yok, ikinci çocuk engelli doğmuş.

Üstüne gidip 4 çocuk daha yaptıktan sonra falanca poşet bağlıyorum, devlet bize şöyle bohmiyir, geçeceksin bunları. Doğal seleksiyon.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

Sizin bu haberden anladığınız 50 yaşındaki adamın 6 çocuk yapmasıysa gerçekten vicdan denilen duygu sizde tırnağınızın ucu kadar yok

Yazık belki bir iki vicdan sahibi çıkar da yardımcı olur diye düşünmüştüm ama adamın sex hayatından tutunda oy verdiği adama kadar herşeyine değindiniz..

İnşallah sizler bu duruma düşmezsiniz o zaman sanırım sizler bu insanları daha iyi anlarsınız...

adamın 2 tane çocuğu var, biri engelli. daha sonra 2008'de evi yanıyor. bunun üzerine adam kalkıp 4 çocuk daha yapıyor. sen gelmişsin bizi vicdansızlıkla suçluyorsun. kusura bakma ama vicdansız olan biz değiliz.
Sosyal ağlarda paylaş

Adama 6 çocuk yapmış diye helal olsun! diyecek yok heralde de, madem düşünmeden o kadar çocuğu yapmış, cezasını kendi çeksin, ne hali varsa görsün demek, bana göre de biraz vicdansızlık oluyor.

Tabii adama tomarla yardım etsek de bu adamın hali düzelmez, 1 sene sonra aynı duruma düşer yani, o yüzden yukarda yazdıkları gibi sorunun çözümü vatandaşın yardımı değil, yardımın gelmesi gereken yer belli.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...