Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mng kargo

Shean

Öne çıkan mesajlar

ups'de kendi içinde problemli ama diğerlerine göre kat ve kat daha iyi. en azından müşteri hizmetlerini aradığında aksiyon aldırabiliyorsun. konuşan eden insanlar eğitimli falan.

biz ups'le çalıştığımız için müşteriler şikayet ediyor, ağızlarına arasla vurasım geliyor ama işte yine ceremesini biz çekiyoruz
Sosyal ağlarda paylaş

şu an gittim mng kargoya. her zaman ki gibi dağıtımda dediler bu 2.oluyor. bekleyeceğim gelmezse gene gidip şubeden alıcam. gene işim düşeceği için sert çıkış yapamıyorum ama rezillik ya. geçen kargo'da da akşam 7 de almak zorunda kaldım şubeye gidip. "dağıtımda şu an gelir" demişlerdi öğlen 3te. gene aynı bok.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

abi adamlar büyük kargo olunca taşımak istemiyolar, hele binada asansör yoksa gg, evde yoktunuz.

ben 9 parca mobilya aldim tasinirken, asansorsuz ev ve 3. katta

usenmedim gittim kargoya sabahin koru (telefon acmiyor yurtici kargo klasik), dedim bugun benim bu urunlerim var, butun gun evde sizi bekliyor olucam, kutularda kocaman yazdigi halde bulamiyorsunuz o yuzden alin printerdan cikarip getirdim cep telefonu ve ev telefonu numaram bunlar. eger gene bulamadik derseniz olay cikartirim bastan soyliyorum dedim, 2 kere telefonla aradi beni "evdesiniz dimi" diye, evet evet bekliyorum dedim, essek gibi geldiler

ha bir gunum cope gitti ama olsun, koca koca mobilya kolilerini gidip subeden kamyonla aldirmaktan iyidir :D
Sosyal ağlarda paylaş

Shean said:

şu an gittim mng kargoya. her zaman ki gibi dağıtımda dediler bu 2.oluyor. bekleyeceğim gelmezse gene gidip şubeden alıcam. gene işim düşeceği için sert çıkış yapamıyorum ama rezillik ya. geçen kargo'da da akşam 7 de almak zorunda kaldım şubeye gidip. "dağıtımda şu an gelir" demişlerdi öğlen 3te. gene aynı bok.

araç hafta içi dağıtımdan 6-7 arasında döner abi, boşuna 3 te gitme sen
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

herkes 20 lira atsın biz kuralım bir firma. alem kaliteli hizmet görsün.

ya eskiden boyle degildi, online alisveris cosunca boyle oldu, altyapilari kaldirabilicek durumda degil ki yurtici kargo tekel gibi bisi oldu, kaldirmaiyor o yuku sorun o

2008 lerde filan internetten birsey aldigimda yurtici ile gonderilirse sevindirik oluyordum, gece cayiroava transfer merkezine ulastiysa biliyordumki sabah 10-11 arasi mutlaka kurye gelip birakicak, hepte oyle oluyordu
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

biz ups'le çalışıyoruz.

adam adres yanlış diye fotoğraf çekmiş.

diğer yanda mng, aras, yurtiçi kargo vb. gerçekler var ülkede.

aras kargo ile ne uğraştım belli değil, bir gün tenhada pıçaklıycaklar diye korkuyorum

ups in mantığına edeyim.

mantık;

1) ben kargoyu 3 kere getiririm. 3 kerede de teslim edemezsem, göndericiye geri gönderirim

2) işyerine saat 12.45 13.00 gibi gelebilirim ve bulamam tabii.

3) ard arda 2 gün daha aynı saatte gider yine bulamam. ha tabii bana ne işyeriyse? yemesin yemek kargosunu beklesin paşa paşa.

4) beni arar ve "e siz veremediniz ben şubeye gelip alayım" diyene "biz şubeden teslimat yapmıyoruz" derim. çok da umurumda.

5) ve evet eşşek gibi geri gönderiyorum bu kargoyu göndericisine geri. hadi bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

kısaca :

3 kere teslim edemezsem paket döner göndericinin insiyatifinde, iptal edebiliyor, 4. kere dağıtıma çıkartabiliyor.

iş yerine hangi saatte geldiğinin önemi yok, biri senin adına alsın. herkes öyle yapıyor. plazaya siparişlerin hepsi kapıdaki güvenliğe gidiyor. hız göz önünde bulundurulduğunda çok kötü sayılmaz.

şubeden teslim etmemeleri en büyük artılar ve eksileri aynı zamanda. şubeden teslim olmadığı için işleyiş çok daha hızlı ups'de. bugün 5'de verdiğin paket yarın 12'de adreste oluyor. şube olsa şubeye girdi çıktı yarım gün gidiyor.

şubede olmayışı aradaki 1 gerizekalı potansiyel layerını ortadan kaldırıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

abi "3 kere" fiks kuralımız dedi adamlar bana. yoksa ben gönderici ile görüşmüştüm zaten. adama da hayır dediler işte.

ayrıca getirdiği yer banka şubesi. öğlen kapalı işte. kilit var kapıda. kim alacak allanı seversen? hayır gerizekalı değilsen "x adres banka şubesi ben buna öğleden sonra giderim" dersin zaten zira adreste bile "xxx banka xxx şubesi" yazıo yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamen şubeyle ilgili bu olaylar. Şubeler baya kafalarına göre çalışıyor sanırım.

Adamlar evde yoksam paspasın üstüne bırakıp gidiyorlar, ne haber ne bişey.. Sonra bari tesisat dolabına koyun dedim, oraya bıraktırıyordum kapımın yanında. Bi kere adam yanlış katta inmiş asansörden, 5'teki dolaba koycağına 3. kattaki dolaba koymuş. Kargo yok diye bi sürü olay olmuştu, şube sahibi (dükkan sahibi modunda biri) çok uğraştırmıştı o zaman. Ay başında su faturaları gelceği zaman kapıcı bulup getirmişti sonra paketi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

hiçbir kargo şirketi öyle çalışmıyor abi

sabah route basılır, o route takip edilir

ben ups'le çalışıyorum, mail atıyorsun crm'e 4. dağıtıma da çıkar 5. dağıtıma da.

o zaman 4 ve 5 e de çıksa o route a göre yine öğle tatilinde gelecek.

o zaman ben o şube çalışanı isem ups den ürün teslim alamayacağım demektir?

/logic
Sosyal ağlarda paylaş

abi hahah bütün çözümleri neden sistemden bekliyorsun

böyle bir durumun varsa ailenden birine göndert, eşine dostuna göndert, eve göndert kapıcıya aldır ne bileyim yani

ben de çalışıyorum, bana da çalışırken paket geliyor. aşağıda büfe var, arıyorum müşteri hizmetlerini büfeye bıraksınlar bilgileri şu şu diyorum. oradan alıyorum paketi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim de ev arkadaşının paketi bırakmışlar birisine. Hnagi firmaydı bilmiyorum da. muhabbet şöyle.

- Kargonuzu Hasan'a bıraktık. (hasan mıydı bilmiyorum da böyle birşey)

* arkadaş beni aradı. bizim kapıcının adı Hasanmıydı diye. Bilmiyorum ben de adı nedir filan.

sonradan ortaya çıktı. herifler bizim elemanın kargosunu aşağıdaki çiğ köfteciye bırakmışlar. Haber veren, telefon açan yok. Bizim çiğ köfteci de unutmuş. arkadaş komşudan öğrenmişti sdfs.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

abi hahah bütün çözümleri neden sistemden bekliyorsun

böyle bir durumun varsa ailenden birine göndert, eşine dostuna göndert, eve göndert kapıcıya aldır ne bileyim yani

ben de çalışıyorum, bana da çalışırken paket geliyor. aşağıda büfe var, arıyorum müşteri hizmetlerini büfeye bıraksınlar bilgileri şu şu diyorum. oradan alıyorum paketi.

abi,

ilk defa alışveriş yaptık (zaten ben değilim yapan alışverişi), alışveriş yapılan site saçma, herifin biri e-tic sitesi kurmuş, yok ben kurumsalım fln dio, atlayıp gidecektim ofisine neyse, ürünün gelmemesi benim başıma ekşidi fln. hani ben de ups e gider yapıyorum kasldjaskl

yoksa zaten mümkün mertebe ups tercih etmiyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

yurtici annemin 500 liralik paketini apartmanda kavgayi gectim mahkemelik oldugumuz komsunun kizina birakmisti... gunlerce ugrasmistik alabilmek icin

Ahaha, olaya bak sdf.

Aynı yurtiçi kargo başka şube, sabah işe giderken uğradım daha kamyonları açmamışlar. Dedim benim bu gün almam lazım bu paketi, akşam da kapatıyosunuz ben gelene kadar. Fabrikanın getir götür elemanı teslim alsın, bana gün içinde ulaşmış olur böylece.

Adamın söylediği : "soyadınız aynı değilse veremem."

???

- Abicim, bak ben sizinle çalışan bi firmada çalışıyorum. Genel müdürün kargosunu da, satınalmacının kargosunu da, bakımcının kargosunu da bu eleman alıyor. (Serbest bölge içine dağıtım yapamıyorlar çünkü gümrüklü bölge diye.) Bu elemanın soyadı hiçbiriyle aynı değil. Bunlarınkini veriyosunuz da benimkini niye vermiyosunuz?

- Veremem. En azından kimlik fotokopinizi verin onunla gelsin.

Gittim fabrikaya çektim kimlik fotokopisini, aradım kargoyu alacak abiyi dedim böyle böyle kimlik fotokopisini vereyim abi öyle git.

O da gerek yok ben alırım dedi sdf.

Gitmiş almış tabi ne kimlik fotokopisi ne bişey.

Sırf beni tanımıyo diye artislik yapıyo veremem, kimlik fotokopisi lazım vs diye.

Bizim elemanı tanıyo tabi ona veriyor sdf.

Varsa bi prosedürünüz uygulayın herkese, uygulamıyosanız da artislik yapmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...