Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

geceleri uyuyamamak bir hastalık mı yoksa bir yaşam şekli mi?

chrome

Öne çıkan mesajlar

kendimi bildim bileli böyleyim ben.
işim olsun olmasın. geceleri uyuyamıyorum. gündüzleri uyuyorum.
böyle insanlar var tek tük. yıllar içerisinde fark etmeye başladım.
öyle dişe dokunur derdim var da ondan uyuyamıyorumluk bir durum da değil.
acaba metabolik bir durum mu?
bir bozukluk mu?
gece bekçiliği geni mi var nedir yani bu durum.
Sosyal ağlarda paylaş

vücudunu nasıl alıştırdıysan ona uyum sağlar. mesela yıllardır her sabah aynı saatte uyanmaya alışmış insanlar çalar saat kullanmadan hep aynı saatte uyanırlar, buna biyolojik saat deniyor. gece yaşamanın dezavantajı var, daha az güneş ışığına ve düzensiz beslenmeye sebep olduğundan vücut hastalıklara açık oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

öyle bir grup var abi. 11 de yatıp 5 te kalkıyorlar gürbüz gürbüz. spor falan yapıyorlar. işe gidiyorlar. işlerinde çok başarılılar falan. çok acayip geliyor bana.
gerçi sabah güneş doğmadan uyanabilmek de çok güzel bir şey bir yandan.
Sosyal ağlarda paylaş

Uyumakla ilgili sorunum yokta vardiyalı çalıştığımdan sıkıntı olabiliyor.

Mesela dün gececiydim , dün sabah 11de yattım , akşam 17:30da uyanmışım normalde 2-3 gibi uyanıcaktım. Bugün akşamcıyım 14:00te işte olmam lazım ama henüz dün 17:30da uyandığım halimleyim gece uyuyamadım. Bugün kendimi biraz zorlayıp ayık kalıcam ki gece 11de eve geldiğimde bayılıp yatiim , ondan sonra düzene girer zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Hastalık değil, genelde yüksek stimulasyondan maruz kaldıgın bir durum. PC basında olmanın verdigi bir mental dinclik var uykunun gelmesini geciktiren. Sabah erkek kalk, dısarı çık, eve dön uyursun yani.

Benim günlerim 28 saat mesela, tam bir kabus. Sürekli 4 saat daha geç yatıyorum bi önceki günden. Baya tatsız bir mevzu ama benim şımarıklığım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...