Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #7

inyormaynd

Öne çıkan mesajlar

ya ben oil rogue'la başladım. 17'lere yeni çıkabildim, baya da disenchant filan harcadım bu deck'e ama noob'lara göre değil gibi. Karşımdaki beklemediğim hareketler yaptığında deck elimde patlayabiliyor, deck'de kağıt kalmadığı için öldüğüm oyunlar filan oluyor karşımdakinin deck'inde 10 kağıt varken. (Ve evet herif normal oynuyor, benim deck'imi bitirmeye yönelik oynamıyor tamamen benim noob'luğumdan)

Daha noob'lara göre iyi ama ucuz bir deck var mıdır? :)
Sosyal ağlarda paylaş

yunusemre said:

ya ben oil rogue'la başladım. 17'lere yeni çıkabildim, baya da disenchant filan harcadım bu deck'e ama noob'lara göre değil gibi. Karşımdaki beklemediğim hareketler yaptığında deck elimde patlayabiliyor, deck'de kağıt kalmadığı için öldüğüm oyunlar filan oluyor karşımdakinin deck'inde 10 kağıt varken. (Ve evet herif normal oynuyor, benim deck'imi bitirmeye yönelik oynamıyor tamamen benim noob'luğumdan)

Daha noob'lara göre iyi ama ucuz bir deck var mıdır? :)

Mech mage/shaman deckleri güzel yeni başlayanlar için. Çok Pahalı Kartı da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Türk dil kurumu bu konuda 50 yıldır inatla bir kural belirlemediği için, bu tartışma daha yıllarca sürer.

Adamlar sanki sadece yabancı özel isimleri kullanıyormuşuz gibi davranıyorlar. Türkçede karşılığı olmayan yüzlerce bilim ve teknoloji kaynaklı kelime var, elbete yabancı olarak kullanacaz bu kelimeleri. Ama bu kelimelere nasıl ek getireceğimizle ilgili bilgi hiçbir kaynakta yok.

İnsanların kendi kendilerine kabul ettikleri, uyguladıkları ve diğerlerine dikte etmeye çalıştıkları şeyler var sadece. Yazılı bir kural yok. Kanunsuz suç olmaz mantığı ile kuralsız doğruda olmuyor haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Toplum içinde balgam sökülmez yere tükürülmez diye kurallarımız var mı? İğrenç oldukları için yapmıyoruz bazı şeyleri, meyci ma-ge diye okumak çok daha rahatsız edici bence. İngilizce bilmemek gibi bişey, buram buram yozgat kokuyor.

pic related

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/24598265.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

O senin fikrin belki mage'e diyince de diğer insanlara kıro geliyordur. Biz öyle düşünüyoruz diye doğrusu bu olmuyor. Kural varsa vardır, yoksa yoktur.

Ayrıca görgü kuralları zaten tabiatı gereği kanun değildir ve yazılı olmazlar. Dil bilgisi kuralları ise o dilin kanunudur, TDK gibi kurum karar verip te bir kural yayınlıyamıyorsa, sırf bize öylesi daha güzel gözüküyor diye kural uyduramayız. Bize doğru geleni kendimiz uygularız o kabul, ama başkalarına bir konuyu dikte etmek için önce o konuda bir kural olmak zorunda GÖRGÜ KURALLARI gereği.
Sosyal ağlarda paylaş

abicim senin dilinde olmayan kelimeleri , isimleri hiçbir zaman senin dilinde okuyamazsın. bu kadar basit bu .
MA GE diyemessin yani ona . MEYÇ diceksin. Demiyosanda BÜYÜCÜ diyebilirsin. MA GE diye bişey yok.

bir ingilizin gelip ismimi ( ALİ ZAFER ) EALİ ZEYFIR diye okuması gibi bişey.
Sosyal ağlarda paylaş

kural falan isteyen yok ya. gazetelerde falan nasıl kullanıyorlarsa kullansınlar benim için sıkıntı değil ama ileri düzeyde olmasa da ingilizce bilenlerin çok fazla olduğu bir forumda özellikle oyun konularında bunun istenilmesini yadırgamak saçma çünkü yazıları okunaklı kılan, akıcılık sağlayan bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...