Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steam region lock

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Hollandadayım, steam türk lirasına kitli, fakat TL ile aldığım oyunları activate edemicem çünkü region lock koymuşlar.

Mükemmel ya.
Alien isolation alıcaktım, 3-4 dakika sonra farkettim ki oyun kol gibi fiyat ve alsam da oynuyamıcam her taşındığımde yer değiştirdiğimde bir region lock trolü yicem, ben de almadım yani.

Ya ulan hem lira ile oyunlar daha pahalı, bir de activate edemiyorsun falan, ne kafalar abi bunlar nasıl bir salaklık.

Ticket atıp permanent hollandaya geçirsem hesabı bu sefer kol gibi para vericem oyunlara, başka ülkeye gidersem "ulan niye bu kadar para baydım ki" dicem.
Sosyal ağlarda paylaş

tl fiyatından alırsan oynarsın, burdaki olay şu gift olarak aldığından aktive edemiyorsun eğer türkiye'de yaşamıyorsan yoksa oyunlara kilit yok. he kilit olan oyun var ama sayısı çok az. ben mesela türkiyeye geldim fakat fiyatları hala dolar olarak gösteriyor (CIS fiyatları) fakat alıp oynayabiliyorum ama inventorye atsaydım library'e eklemeyecektim şu indirimde alırken.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Chemical said:
Ya ulan hem lira ile oyunlar daha pahalı

Chemical said:
Ticket atıp permanent hollandaya geçirsem hesabı bu sefer kol gibi para vericem

...

ahah evet çelişki var, hollanda'da bütün oyunlar pahalı, türkiyede ise bazı oyunlar hollanda fiyatından daha pahalı ama diğerleri ucuz.

ya herşey pahalı olucak, ya da bazı şeyler ucuz bazı şeyler çok pahalı olucak.
Sosyal ağlarda paylaş

hollanda fiyatından pahalı dediğin oyunlar muhtemelen dağıtımcının ve aral'ın hinlik yaptığı 2k ve ubisoft oyunlarıdır. onlar dışında birşeyin TL üzerinden daha pahalı olduğunu sanmıyorum. onlar seni yanıltmıştır yani.

herşey daha ucuz yani. 3. dünya bonusunu aldık gaben'dan.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

Komutan said:

O dediğinde bir hata var. Region lock sadece oyunları alma aşamasında geçerli diye biliyorum. Aldığın oyunu her yerde oynayabiliyor olman lazım.

bazıları böyle, bazıları değil reddit'de gördüğüm kadarıyla.

rusya ekonomisi ve dogal olarak ruble si cokuse gecince, cakal steam hemen boyle bir onlem getirdi.

http://robotbrush.com/screenshots/2014-12-17_02-43-46.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

ben yukarda yazdım tekrar yazmim ama sadece gift muhabbeti için geçerli bu sistem. yani bir şekilde ru store'a (veya başka yeni kitlenen storelara, TR güney doğu asya, güney amerika vs) erişebiliyorsanız kendi accountunuzla satın alırken direkt library'e ekleyebilirsiniz. he bunlardan başka eski region lock sistemi oyunlar varsa onlarda geçerli değil tabi ki, library'e eklendikten sonra kurdurtmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...