Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpek Sahiplenme

cicibeybe

Öne çıkan mesajlar

Biz bu it oğlu iti 3 sene önce sahiplendik. İlk sahibi sokaga atmıştı sonra belediye alıp kısırlaştırmış vs vs. Yalnızda kalsa ses çıkarmaz. Arada yataktan atar, kuşları yakalamaya çalışır, atarlıdır falan ama çok iyi bir ırktır, sokak iti ırkı. Bence sizde sahiplenin. Barınaklarda golden, terrier, fino, rot her ırk çıkıyor. Bir bakın mutlaka

http://i.imgur.com/RIAx6YR.jpg

http://i.imgur.com/oig7cVR.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
Yeni konu açmayayım dedim, burada da konuşulmuş.

Shiba İnu istiyorum :(

Sahiplendirme konusunda TR'nin herhangi bir yerinde yardımcı olabilecek tanıdığı olan varsa harika olur.

Antalya'da bi çiftlikle konuştum Akita büyütüp satıyorlar. Shiba'da japonya'dan getirtiyoruz dediler de shiba için 8500TL fiyat çektiler. Akita içinde 4000TL, Antalya'dan gidip kendimiz alacağız ya da özel kargo varmış onla gönderiyorlarmış. Normalde satın almaya karşıyım ama özel tür vs. olunca araştırmıştım ve ideal bi fiyat çekseler alacaktım ama işte :(

Birde yavru olması önemli, Normalde böcekler dışında hayvanlara dokunamıyorum ben, fobi gibi bir şey var işte yenmek için evde sıkıntı yaratmayacak, temiz bi hayvan bakıyorum da apartman dairesi ve benim standartlarım için en ideal köpek sanırım shiba cidden. o yüzden özellikle istiyorum. yavru olması önemli çünkü yavruluktan itibaren birlikte takılırsam daha rahat olur benim için.

1 senelik konu, güncelleyelim hem sdfsd
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Kardeş sen yanlış gelmişsin. Başlık köpek sahiplenme başlığı. Kedi ya da insan değil.

Kafasını yastığa koyarak uyuyan köpek mi olur?

Benim itoğluit de öyle uyuyor. Google drive engelli iş yerinde resim koyamıyorum.

60kiloluk bir pitbull dan bahsediyoruz. Kafası illa yastığa değecek. Bu gerizekalının yüzünden odamı değiştirmiştim evde çift kişilik yatak sığdırabilmek için. Yoksa bne koyamıyordum kafamı yastığa.
Sosyal ağlarda paylaş

Anlamadim simdi hayvanlara yonelik fobini yenmek icin apartman dairesinde yasayacak, temiz olacak, gurultu vs yapmayacak bir hayvan ariyorsun ve buradan nasil kopege variyorsun abi?

Bu soylediklerinin karsiligi kedi zaten?

Kopek kedi gibi temiz degil, apartman dairesinde yasamaya bir cogu uygun degil, iyi egitemezsen (ki ilk kopegin olacagini varsayarasak olasi) havlama veya itaatsizlik sorunlari vs

Bence mantikli bir secim degil
Sosyal ağlarda paylaş

Dark rica ediyorum alma köpek.

Yaklaşık 20 yıllık bir arkadaşım fobisini yenebilmek adına köpek sahiplendi. Kendisi kedi köpeği geçtim, kaplumbağadan, kafesteki kuştan dahi kıllanan bir adamdı. Sahiplendikten sonra fobisini hakkatten yendi. Artık sokak köpeklerini falan dahi seviyor. Doğruya doğru. Ama sonra komşuları köpek ses yapıyor diye şikayet ettiği için çiftlik tarzı bir yere gönderdi.

Ayrıca köpek kediden daha temiz. Kedi dediğin hayvan evin içine sıçıyor. Yıkaması ayrı dert. Bak bizim it kendi sokağından dışarı çıkana kadar hayatta sıçmıyor. Arap sabunuyla da yıkadık mı misss gibin oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@cicibeybe

abi ben sevmiyorum kedi ondan asdfsd

köpekler arasında da en temizi shiba'mış işte genelde herkes aynı şeyi diyor. evde yaşamaya uygun, minimum sporla vs. takılabiliyor vs. diye

@AceAce

bizim apartmanda 3-4 köpek daha var pek sıkıntı çıkarmıyorlar. bir tanesini sadece geceleri havlıyor diye şikayet etmişler alt katlarda o kadar. o da pitbull mu ne zaten tahminen köpekten ötürü şikayet edilmiştir fırsat bu fırsat diye. çünkü ben sokakta bile hayvanı gördüğümde havladığını duymadım daha sadfsd

yani öyle barınaklara götürecek kadar düşmez bizde hayvan o yüzdende köpek istiyorum. birde en kötü babamda emekli oldu, annemle birlikte 6 ay falan yazlıkta kalmayı planlıyorlar artık her yıl öyle oraya gönderirim onlarla hem rahat eder bahçeli evde vs... diyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

köpek dediğin göstermelik iki pati yalıyor bırakıyor.

biz köpeği ayda 1 yıkıyoruz yoksa hafiften kokmaya başlıyor. ki her dışarı dışardıktan sonra sabunlu bezlerle siliyoruz.

silmeyen insanlar görünce ben çok şaşırıyorum. bildiğin sokağa çıkan köpeği eve direkt alıyorlar sdfs. o hele bambaşka bir pislik.

oysa sokak kedileri bile tertemiz hayvanlar genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Sahiplendirme konusunda TR'nin herhangi bir yerinde yardımcı olabilecek tanıdığı olan varsa harika olur.

Antalya'da bi çiftlikle konuştum Akita büyütüp satıyorlar. Shiba'da japonya'dan getirtiyoruz dediler de shiba için 8500TL fiyat çektiler. Akita içinde 4000TL, Antalya'dan gidip kendimiz alacağız ya da özel kargo varmış onla gönderiyorlarmış. Normalde satın almaya karşıyım ama özel tür vs. olunca araştırmıştım ve ideal bi fiyat çekseler alacaktım ama işte :(

Birde yavru olması önemli, Normalde böcekler dışında hayvanlara dokunamıyorum ben, fobi gibi bir şey var işte yenmek için evde sıkıntı yaratmayacak, temiz bi hayvan bakıyorum da apartman dairesi ve benim standartlarım için en ideal köpek sanırım shiba cidden. o yüzden özellikle istiyorum. yavru olması önemli çünkü yavruluktan itibaren birlikte takılırsam daha rahat olur benim için.

Abi double coated bunlar çok kokmaz yazan yere kadar okumuşsun gerisini bırakmışsın dsf. Shiba'nın çığlığı meşhurdur, inatçı hayvandır eğitimi zordur, başka hayvanlara karşı agresif olabilir. Çok küçüklükten sosyalleştirmen lazım başka hayvanlarla, köpekten korkuyorum diyosun nasıl olacak bu? Başka köpeklere saldırganlık yapınca çekinmeden girebilecek misin araya? İlk hayvan olarak zaten çok zor bir köpek, sen diyosun ki hayvana dokunamıyorum.

Bence bi daha düşün köpek olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Ayrıca köpek kediden daha temiz. Kedi dediğin hayvan evin içine sıçıyor. Yıkaması ayrı dert. Bak bizim it kendi sokağından dışarı çıkana kadar hayatta sıçmıyor. Arap sabunuyla da yıkadık mı misss gibin oluyor.

allam bu ne la?

kedi kumu haricinde dışarı yapıyorsa ya kumunu 10 gündür temizlememişsindir ve çiş/kaka içindedir ya da bi problemi falan vardır hayvanın. sen köpeği 10 gün dışarı çıkarma bak bakalım eve işeyip sıçıyor mu? :D

ve de kediyi normalde asla yıkamana gerek yok biliyon di mi? baya baya hiç yani. zaten kendi kendini temizliyor 7/24 yalanarak.
ha dışarda gezen eden serbest bırakılan bir kediyse olabilir belki ama onun için bile şart değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Abi baya saçma bir şey yazmışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu okumamıştım biraz okudum, kendim araştırmalara falan girdim. şu an delicesine Schnauzer sahiplenmek istiyorum ya. öyle böyle değil.

herkes fahiş fiyatlara mı satıyor yoksa gerçek anlamda sahiplendirenler var mı böyle cins köpekleri ya? yani 0'a alayım demiyorum, mesela masraflarını vereyim, 3-5 sembolik bişe vereyim ondan yana sıkıntı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Aceace said:

Abi baya saçma bir şey yazmışsın.

kedinin kumunu kaldır 2 gün kıvranır, bağırır sıçmamak için
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

DarKRideR said:

Abi double coated bunlar çok kokmaz yazan yere kadar okumuşsun gerisini bırakmışsın dsf. Shiba'nın çığlığı meşhurdur, inatçı hayvandır eğitimi zordur, başka hayvanlara karşı agresif olabilir. Çok küçüklükten sosyalleştirmen lazım başka hayvanlarla, köpekten korkuyorum diyosun nasıl olacak bu? Başka köpeklere saldırganlık yapınca çekinmeden girebilecek misin araya? İlk hayvan olarak zaten çok zor bir köpek, sen diyosun ki hayvana dokunamıyorum.

Bence bi daha düşün köpek olayını.

rutin parazit tabletini aldiktan sonra araliksiz 40 dakka ciglik atti. Tamamen simarikliktan bir de. Disari cikardim vs kart etmedi. artik azini elimle kapatmak zorunda kaldim oyle sustu. Su kadar soyliyim normal gezintide kakasini yaparken olura biraz zorlansin bir parcayi cikaramasin hayvan cigligi basiyor.

O ciglikta apartmani degil mahalleyi ayaklandiriyor. Millet cocuk kesiyorlar saniyor.

Baska hayvanlara karsi agresif degil kesinlikle. Kedilerle bile sosyallesmeye calisip dayak yiyor.

Benimki yavru oldugu icin dis kasintisindan her bir seyi kemirmeye isirmaya calisiyor ama bu her kopekte var.

Sana bursadaki ciftlik 8500 tl ye japonyadan shiba getiriyorum diyorsa, kaziklanmaya hazir ol. EU'deki iyi yetistiriciler shibalari 1200-1800 euro arasina satiyor. Batindan once siraya giriyorsun kapora yatiriyorsun, o zaman bile alamayabilirsin (bana oldu). Japonyaya ucak bileti zaten 3000-5000TL arasi. . Kargoyla kopek yollanmiyor sahibi yaninda olmasi lazim. Sana bildigin back yard breeded bulgar kopegi gelir 8500 e. ZatenEl puppy 12 saat ucarsa cok ciddi saglik problemi yasar, buyuk ihtimalle de olur. Eger cidden ilgileniyorsan bir kopek egitmeni ile filan da calisirim diyorsan PM at bana. Sana bi kac avrupali yetistirici oneriyim.

Ha bu arada yavruyu gunde en az 4 kere disari cikartman lazim (sabah ogle aksam gece). Oyle bi imkaganin yoksa hic girme bu ise.

Akitaya gelince, baya bir agresif ve korumaci. Mahallede bir tane var, hayvan yanina yaklastirmiyor kimseyi. Fakat cok uysalini da gordum macka parkinda (tabiiki egitmen egitiyordu, uysalliginin sebebi buydu sanirim.) fakat egitmenin komutlarini bile dinlemiyordu hayvan. Tavsiye etmiyorum. Fabrikaya bekci olarak koyabilirsin belki veya mustakil eve ancak apartman kopegi degil akita.
Sosyal ağlarda paylaş

4'e buldum ya, istanbul da 3.5 aylık varmış elinde hemen yollarız bile dedi. zaten standart fiyatlar gibi, dedim bunu alamazsam ne olur işte aynı fiyata yurt dışından getiririz sıkıntı yok dediler. o önceki çiftlik harbi keklemeye çalışmış galiba.

bu arada ses olayını bana da söylediler. özellikle yavruyken aşırı ses çıkartırlar ama büyüdüklerinde sıkıntı yaratmıyor, sessiz sessiz oturuyorlar dediler. benim de gözümde büyüdü biraz ama yavruyken zaten her köpek aynıdır gibime geliyor. arkadaşımın golden'ı bile şımarıklık yapıyordu yavruyken salak salak havlıyordu da tabii daha önce hiç beslemedim, fazla da durmadım yanlarında pek fikrim yok şahsi olarak :D

shiba birde genel olarak ev ortamı için en iyi köpek dediler. akarı yok kokarı yok, çok dışarı istemez vs. diyorlardı birde sizdekiler nasıl? Yani yavruyken günde 4 istiyorsa bu aralar işsiz işsiz evde oturuyorum zaten rahat rahat çıkarırım da büyüdükten sonra da öyle isterse sıkıntı, en nihayetinde bende evden uzaklaşacağım ve anne babaya kalacak.

bana büyüdükten sonra bakımı aşırı kolay hayvan, yemeğini koy tuvalet ihtiyacı oldu mu bi çıkar yarım saat gezdir yeter dedi konuştuğum elemanda, nette konuştuklarımda vs. de bilemedim.

böyle bir ton video vs. izledim, hepsi anlatılanlara uyar şekildeydi hayvanların. böyle köpek kılığında kedi gibi takılıyor resmen hayvanlar.

eğitim içinde zaten tuvalet eğitimi dışında bir şeyi yok çünkü eğitemiyorsun, kafasına göre takılıyor hayvan vs. dediler hep. istedi mi itaat eder, istedi mi laf dinlemez falan dediler ama genellikle sahibine ayak uydurur dediler. öyle mi cidden?
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an dışardayız mesela çümkü hanımefendi uyanıp ağlamaya başladı. 15 dkdıtda sağı solu koklamak dışında birley yapmıyor. 4k tlye düzgün bir shiba olmaz. Sana maliyetini yazdım ben. 1200-1800 euroya transportation dahil değil. Onu sen ayarlıyorsun.

Eğitim almazsan shiba tepene sıçar haberin olsun. Aşırı dominant. Fakat ben senin anlattıklarından pek köpek bakabilecek durumun olduğunu düşünmüyorum. Küçükken bakayım sonra anne ababa idare eder diye birşey olmaz. Cep telefonu deil ki bu. Zor iş baya.

Bu arada brnim ufaklık teke gibi kokuyor. 6 aylık olana kadar yıkayamıyorsun zaten. Kokmaz diyen yalan söylemiş. Bu aralar Aşırı tüy döküyor. Fyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark kusura bakma birazıcık derail edecem.

Yok neymiş kedi kendini yalıyomuş, yok kedinin dilindekiler temizliyomuş.

Bak bunu alıyosun. Köpeği de alıyosun. Banyoya giriyorsun. Haşur huşur allah ne verdiyse yıkıyosun. Missssss gibi oluyor. Öyle böyle değil. Kedi kendisini ne kadar yalasa da bir zeytinyağı ya da arap sabununun yerini tutabilir mi?

Evin içine sıçma konusuna gelince... Yav kumuna işeyip sıçtığının ben de farkındayım. Ama öteki tarafa bakıyorum. 5 yıldır eve 1 defa işemeyen sıçmayan köpeğimi görüyorum. Doğal olarak köpek, kediden temiz çıkıyor :)

Dark bak büssürü büssürü farklı farklı ırk var. Takılma illa bir tanesine. Glatheros anlatmış işte. Kazıklayacaklar diyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...