Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoD Beklentiler & Sonuçlar

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

S-H said:

Certhas said:

herkes tbc deyip duruyor ama bok gibi bir ek paketti. yani reddit te efsaneleşti diye herkesin dilinde tbc var ama bugün adamlar tbc yi tekrar getirsinler kimse bir hafta sonra yüzüne bile bakmaz.

hiç alakası bile yok, oyunun zorluğu tatmin ediciydi. oynadığım dönemde reddit vs hiç bir forumu falan da takip etmedim. çoğu insan da aynı fikirdedir muhtemelen.

ya bırakın abi, vanillada başladım eu release ile birlikte o zamandan beride şurayı takip ederim. tbc release'de denmeyen kalmadı yok oyun bozuldu yok vanilla server açsınlar onda oynucam ben diye.

son zamanlarda çıktı bu tbc modası başımıza
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

herkes tbc deyip duruyor ama bok gibi bir ek paketti. yani reddit te efsaneleşti diye herkesin dilinde tbc var ama bugün adamlar tbc yi tekrar getirsinler kimse bir hafta sonra yüzüne bile bakmaz.

bugdan geçilmeyen 5man heroicler mi dersin? 5 saat oynadığın oyunun 2 saati adam aramakla geçmesi mi dersin? zar zor bulduğun adam dc olur, içerde arıza çıkartır takım dağılır, dungeon girişini kamplarlar 2-3 reskill orda yersin.

bir de belki bu benim kendi şanssızlığım ama o dönem hangi guilde girdiysem bir item kavgası almış başını gitmişti. 1 item çıkıyor yarım saat onun davası sürüyor, sonra ortam bozulduğu için wipeler geliyor falan of of.

ama wotlk desen dungeon finder geldi, sistemler oturmaya başladı, senaryo şahane, mekan tasarımları, müzik bayağı iyi. drak'tharon keep ve utgarde keep in aşırı iyi müzikleri vardı ve diğer dungeonların da tasarımları şahaneydi. hiç item ihtiyacı hissetmesem bile aradabir girerdim ortamlarını sevdiğimden. adeta bir çağ atlamıştı oyun bence.

http://www.uhhospitals.org/rainbow/about/~/media/uh/images/about/bo-the-bear.png
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

kungen filan oynuyo mu la hala.
hatta neydi o meşhur guildin ismi ?
nihilumdu hatırladım.

mopta oynamadı ama wod için ekibi tekrar topladı sanırım, eski kadrosundan kimler var bilmiyorum da bu tarz bir şeyler konuşulduğunu hatırlıyorum.

nihilum, ensidia falan filan bi kaç kez isim değişti sanırsam.
Sosyal ağlarda paylaş

Certhas said:

senin dediğin sistem sadece kungen gibi adamlara yarıyordu. onlar stream üstünden para kazandığı için bu işi ortaklık haline getirir ve yaptıkları herşeyi sağlam bir takvime oturtur, daha sonra da dünyada toplam 150 tane adamın girebileceği end-game raidlere girerlerdi.

ne alaka yahu. ev hanımları, cıbır kızlar, 14lük ama efendi ergenler, hatta yaşını başını almış bir dedenin olduğu guildimiz vardı maceradan maceraya koşardık. bütün contenti de gördük çok şükür. adeta bir türk aile dizisi mahallesi gibiydi. kimisi çok namusluydu kiminin yoktu insafı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya aslında olay şu;

Tbc'de content görebilmek için ciddi anlamda emek ve zaman ayırmak elzemdi. Raidlerin prequestleri bile başlı başına bir challenge idi. Ortalama üstü bir arkadaş çevreniz, loncanız olmadan Kael, Lady falan görmek kesmek hayaldi. Vanillada 40man toplamak çoook daha zor olduğundan, tbc ile bir sürü player vanillada Youtube'dan izlediği o raidlere girebilmeye başladı. Hani vanillada naxx40 gören oyuncu popülasyonu %5 ise tbcde Black temple ya da sunwell yapan sayısı bunun 3 katına falan çıkmıştır. Bu Yüzden insanlar tbcyi seviyor. Zaman ayırıp, emek sarfederek insanlar vanillada oynayamadığı raidleri oynayabilir olmuştu. Sistem buna müsade eder şekilde dizayn edilmişti tbcde.

Tabi tbcde lfr falanda yoktu. Eminim lfr sistemi o zaman da olsa insanlar yine bu bebe oyunu olmuş, illidanı one shotladık lol diyip akacaktı forumlara.
Sosyal ağlarda paylaş

tbc'de karazhan inanılmazdı

bir de tbc de ben endgame progressi takip edebiliyordum o yüzden özellikle severim. Hangi guild neleri kesti falan.

tek tip dungeon vardı yok heroic mythic, flexible bikbik 10 man 25 man falan yoktu

karazhana 10 man girersin sonra gruula 25 manden başlar giderdin. Tek zorluk vardı o da güzel zorluktu.

o süreçte progressi de yakından takip ederdin nihilum ne zaman kesecek, method ne zaman kesecke bossu falan filan. o olaylarını severdim TBCnin

wotlk u da , vay ak ile inanılmaz anlar yaşadığımız için çok severim :) ikisinin de yeri ayrı, catacylsm ve panda hikaye.

wod'u ise yeni işe başladığım için daha almadım bu hafta içinde alacağım bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

Evet... yaklaşık 3-4 gündür takip ediyorum. Tek bir post atmıştım fazla yorumda bulunmadım.
Eğer herkesin görüşleri ve fikirleri bittiyse şimdi son noktayı koyan açıklayıcı bir kısa paragrafla bu işi bitirelim arkadaşlar..

bir expansionına "Best exp eu" demek için veya kabaca en iyi expansion demek için sadece bir iki madde esas alınmaz. Komple bakacaksın. Ben kısaca best exp eu derken olaya birçok yönüyle ve yaklaşık 3 günlük ilk izlenimlerim sayesinde demiştim.

tbc tbc tbc diyenleriniz var..
TBC'de o portaldan geçtikten sonra 3. questte bize domuz daşşagı toplattılar hatırlıyosunuz dimi..Ne bir atmosfer, ne bir kurgu , ne bir müzik, hikaye karakteler arası geçiş, husumet dert tasa ne diyosanız adına hiçbirini hatırlamıyorum görmedim.. Ilidan elinde guldan'nın kelleyi almış " you are not prepared !!! " dedi ve herkes hype hype hype.. Tamam o zamanlar güzeldi belki ilk oldugu için ama hiçbir özelliği yoktu. siz diğer başlıkta da sürekli oyunun tek bir tarafından yaklaşıyorsunuz. en azından bazılarınız. Yok attunmentlar vardı hc o zamanlar hc idi vs vs. ya diğer faktörler. karakter modelleri , hikaye ? questler ? müzikler ? atmosfer ? zonelar ?

TBC'nin müzik olayını zaten hiç hatırlamıyorum doğru düzgün bişey
Atmosferler ehh 10 üzerinden 6 veririm hadi.. Zangarmarsh'ın ve nagrand'ın hatrına falan.

WOTLK bir kere kesinlikle TBC'den daha iyiydi. her açıdan. hikayesinden müziklerin ve ortamlarına kadar. Bana TBC'De wotlk'daki grizzly hills gibi tek bir ortam gösteremessiniz mesela hem müzik hem atmosfer olarak. vs vs ..
Şimdi bu wod'u biran önce 100 olmak için değil de. Her şeyiyle müziklerinden questlerine ve ortamlarına kadar sindire sindire oynayıp nasıl bir expansion oldugunu ( başlangıç olarak ele alıyoruz ) tekrar değerlendirin. Talador ve Gorgrond şuana kadar gördügüm en güzel atmosfer diyebilirim. herşeyiyle.

- Karakter modelleri çağ atladı.
- Müzikler özlediğim tarza (mekan mekan farklılık gösterme tripleriyle ) döndü
- Hikayede çok net bir bütünlük ve dizi misali soru işaretleri var. Acaba ne olacak şimdi dediğiniz yerler oluyor.
- Garrison ve diğer yenilikler çok güzel oturtuldu oyuna. oyunda ilk hafta olması sebebi ile değil , sürekli yapacak eğlenecek takip edecek şeylerin sayısı arttırıldı.

daha yazacak çok şey var aslında ama özetle uzun okumak istemeyenler için

Komple değerlendirin. Sadece HC'ler hc idi, o zamanlar zordu şurası şöleydi böleydi şeklinde değil.

Bir o portaldan Thrall ve Khadgar ile girip ortamın chaos oldugu yere inmek var.
Birde 3. questte katapult yakıp domuz taşşagı topladıgın yer var.

TBC ilkdi güzeldi ama şu expansion'nın bariz bir şekilde yanına bile yaklamaz şuan için .. ilerde sıçmazlarsa " best exp eu "

wod > wotlk > tbc > catac > panda

öptüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ebesinin örekesinde çıkmış TBC nin atmosferik durumunu bu zamanla karşılaştırmak pek mantıklı değil. Kaldı ki ozamanlar oynarken vuuu wtf uçuyoruz vs tarzı tepkiler illaki vermişizdir. 60 sonrası mekaniksel değişimin başıydı tbc.

Wotlk ile oynanış grafik vs olarak değişiklik başladı ama aynı zamanda oyunculuk düşüş başladı.

Oyunun zorluğu, classını nasıl oynayabildiğin gibi şeyler TBC döneminde tavan yaptığı için o yüzden diğerlerine nazaran daha iyi bir ek paket bigi görünüyor. Lore olarak bence güzeldi(maiev vardı hem:() Tabi kastırması, key questleri bıdıbıdılar falan çok emek vermek gerekiyordu. O da bazı insanları kusturdu :D

Magtheridonun üst katındaki inslerde ilk pull bile çok can yakıyordu. Şimdiki 5 manlere gel çay demle.

Oyunculuğun şu an geldiği noktayı tartışacak olursak, bir fikrim yok wotlk sonrası bırakmıştım ama MC de gördüm :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...