Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Overwatch

Cuce

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Diamond ve üstü rankli oyuncular var mı burada?
bazı konularda yardıma ihtiyacım var:

1- karşıda pharah'la iyi dodge eden ve dodge sırasında iyi isabet ettirebilen birisi olunca takımca dağılıyoruz direk. soldier veya mcree seçip counterlamam gerektiğinde, aimim sürekli dodge eden bir pharah'la kapışmaya yetersiz kalıyor. hele bir de arkasında sürekli onu healleyen bir mercy varsa, soldierla verebileceğim damage de tamamen yetersiz kalıyor.
takımca wreckingball+dva+ana kombinasyonuyla pharah'a odaklanmayınca tam bir beleş kill oluyoruz pharah için.
böyle durumda ne yapmak lazım? tek başıma counterlamak mümkün mü?
yoksa illa öküz gibi aim kasıp aimimi düzeltip mcree oynamak mı tek yol?

2- smurf gibi oynayan bir tracer/genji/doomfist geldiğinde de takımın çok rahat dağıldığını görüyorum. karşı takım çok iyi oynamasa da, o tek adam içimizde geziyor sürekli. bizim oyuncular karşı takıma odaklanmayı seçerse, adam bizi katlediyor potg alıyor. eğer o adama odaklanmayı seçersek de bu sefer karşı takım karşısında eriyoruz.
elbette flanking önemli bir taktik. ama böyle oradan oraya ışınlanan ve takımı dağıtan o tek oyuncuya karşı napmak gerekiyor?
torbjorn diyecem, ama her ne kadar biraz buff yemiş olsa da, turreti flankerları bile avlamakta yetersiz kalıyor sanki...

3- çok nadir gördüğüm bir taktik var. genelde böyle 2 dps + 1 healer şeklinde takılan kişiler oluyor. flanker karakteri almasa da (junkrat gibi) bu 3'lünün paso flank ve harass yaptığını görüyorum. o dps'lerden birini 1v1'de rahat harcayabilecek olsam da, tam ölcek gibi olunca yanındaki dps giriyor devreye, bu sefer onla kapışmam gerekiyor, hadi onu da 1v1'de yenebilecek olsam, bu sefer o kaçıyor diğer dps geri geliyor felan, arkadan da sürekli mercy healliyor bunları.
takım yeterince koordine olmadığı zaman, bizim tarafı çok rahat yokedebilen bir taktik oluyor bu. böyle bir durumda kaldığımızda ne yapmamız gerekiyor?

4- dva, roadhog, junkrat, reaper, torbjorn, brigitte, lucio, moira oynamaktan keyif alıyorum.
ama bazen zarya, bastion, pharah, sombra, widow oynamadığıma pişman hissediyorum. sanki bunları oynayınca maçı kazandırıp kilit oyuncu olacakmışım gibi...
acaba bunları öğrenmek ve bunlarla aim kasmak, rank yükseltirken işe yarar mı?
yoksa keyif aldığım ve daha iyi becerebildiğimi gördüğüm karakterlere odaklanmak daha mı mantıklı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...