Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ateistler hakkında ne düşünüyorsunuz-ehli sünnet tv

Gizli

Öne çıkan mesajlar

WaNTeD said:

araba kullanmak pratik yapılarak geliştirilecek bir yetenek. çok geçersiz argümanlar yani.

e tamam işte müslümanlık da öyle. pratik yapmadan nasıl müslüman olabilirsin, olmadığın şeyi nasıl yaparsın, yapmadığın şeyi nasıl bilirsin?
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

WaNTeD said:

araba kullanmak pratik yapılarak geliştirilecek bir yetenek. çok geçersiz argümanlar yani.

e tamam işte müslümanlık da öyle. pratik yapmadan nasıl müslüman olabilirsin, olmadığın şeyi nasıl yaparsın, yapmadığın şeyi nasıl bilirsin?

kafa keserek pratik yapmak istemediğim için olmuyorum zaten asdfd neyse araba kullanmak ve müslüman olmak aynı şey diyorsan tartışmaya lüzum yok pek
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

Korax said:

Biyik said:

islam'a dair bilgilerin hepsini bilmiyor olabilir müslümanlar ona bir şey demiyorum ama şöyle düşünün araba kullanmaya dair yüzlerce sayfa teorik bilgi bilen biri mi yoksa hiçbir şey bilmemesine rağmen araba sürmeyi süre süre öğrenmiş biri mi "daha çok" araba kullanıyordur, araba kullanmayı biliyordur.

Islam'in nasil bi din oldugunu, kitabin, peygamberin, allah'in sana ne dedigini bilmeden surekli pratik yapsa ne olur yapmasa ne olur? Yani arabayi da kullanmak icin yuzlerce sayfa teorik bilgi bilmene gerek yok, ama trafik kurallarini bilmene gerek var degilmi?

ben onlar yok demiyorum. iki uçtan örnek verdim anlaşılsın diye.
ama müslüman olmadan müslümanlığı bilmek mümkün değildir diyorum.
müslüman olarak, eylem yaparak bilinir. dışarıdan gözlemlediğin, okuduğu şeyler islam'la ilgili malumatlar olur.

hayır
Sosyal ağlarda paylaş

WaNTeD said:

kafa keserek pratik yapmak istemediğim için olmuyorum zaten asdfd neyse araba kullanmak ve müslüman olmak aynı şey diyorsan tartışmaya lüzum yok pek

aynı şey değil ama insan eyleminin doğası, olmanın ne demek olduğunu tartıştığımızda pek de ayrı şeyler değil.

çünkü bir şeyi yapınca bir şey oluyorsun, o yeteneğin gelişimi dahilinde oluşuyor.

araba kullanmadan araba kullanan biri olamazsın. araba kullanmanın da ne demek olduğunu bilemezsin.

"ben araba kullanmayı biliyorum" derken ne demek isteriz, ben araba kullanabiliyorum, yapabiliyorum demek.

bu da öyle. müslümanlığı biliyorum demek de bunun gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

videonun yüklenme tarihine bakmamıştım ya forumdan izleyince.
ben bunların, barbaros şansal'dan sonra beyinleri yanmıştır diyordum hayret.
eleman sapıtmıştı çünkü röportaj sırasında aldığı cevaplardan sonra ne soracağını falan şaşırıp sdfsd
http://www.youtube.com/watch?v=T7lWOQ1CLdM
Sosyal ağlarda paylaş

Tango festivaline karşı 'zina' diye kampanya başlattılar!

Adana'da her yıl düzenlenen Uluslararası Tango Festivali'ne karşı kurulan bir platform, "Zina yapıyorlar" diyerek boykot çağrısı yaptı.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/tango_festivaline_karsi_zina_diye_kampanya_baslattilar-1221345
Sosyal ağlarda paylaş

evet ya kültüre, sanata dair her aktiviteyi medeniyet inşası için bir tuğla gibi görmekten vazgeçin artık. gidilecek nihai bir hedef yok, her dansta, tiyatroda daha çok aydınlanmıyoruz.

tango festivali işte, dans, eğlence bu kadar. buna bile karşı geliniyor olması asıl mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...