Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aldığım saatle ilgili gariplik

monoscope

Öne çıkan mesajlar

Yaklaşık 1 ay önce bir saat aldım herşey iyi güzelken geçenlerde dışarıdayken saatin durduğunu farkettim pili falan bitti heralde dedim ama saati ayarladıktan sonra çalışmaya başladı. Sonra biraz dikkat etmeye başladım neden olduğuna dair bir bilgi edinmek için.

Saati bir masaya bırakayım 3-5 gün hiçbir sıkıntı yok takmadığım zaman, taktığımda da sıkıntı yok ama bir şekilde saatle yattığım zaman ya ters bir hareket oluyor ya bişey var pili falan mı tam oturmadı nedir saat duruyor. sonra yeniden saati kurduğumda düzeliyor sonra bir bakıyorum 1 saat sonra tekrar durmuş. Sonra eve geliyorum 3 gün takmıyorum saatte sıkıntı yok.

Acayip derecede garip geldi ve çözümünü bulamadım. Şimdi servisine yollasam 2 hafta saatsiz kalcam. Var mı böyle birşey tecrübe eden mahalledeki bir saatçiye götürsem pil falan değiştirsem düzelirmi ki acaba diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

http://images.gilletts.com.au/images/imagesb/w10575b.jpg

http://gilletts.com.au/jacques-lemans-sports-porto-chronograph-mens-watch-1669b-p-166411.html

saat bu özelliklere şöyle diyor ben pek anlamıyorum saat işlerinden

Quartz movement
Men's watch
Chronograph
Dual time
Hardened crystex crystal
10 ATM (100m) Water Resistant - Suitable for everyday use.
Stainless steel bezel, crown and case
Black caoutchouc grain (a form of natural rubber) strap
Sosyal ağlarda paylaş

servisler genelde hızlı çalışıyor ya ben seiko almıştım o da duruyodu kendi kendine pilden de değildi. ayrıca benim hatam olmak kaydıyla kayış pimini kırmıştım. aradım dedim ne kadar pim 80tl dedi. oha mk çektikten sonra sadece durma problemini çözün gönderin dedim. pimi de ücretsiz değişip 2 gün sonra yolladılar. bence şansını denemelisin 2 hafta sürmez diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de swatch'tan aldığım saatin aksamı bozuktu her gün bir iki dakika ileri gidiyordu, sonra değiştirdim aynısıyla. ama ilk başta verin servise gönderelim eğer gerçekten bir sorun varsa falan gibi bir şeyler gevelediler, biraz ısrar edince anına değiştirdiler. sanırım 14 gün kuralı mı 30 gün kuralı mı neyse onun yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

KidLazer said:

servisler genelde hızlı çalışıyor ya ben seiko almıştım o da duruyodu kendi kendine pilden de değildi. ayrıca benim hatam olmak kaydıyla kayış pimini kırmıştım. aradım dedim ne kadar pim 80tl dedi. oha mk çektikten sonra sadece durma problemini çözün gönderin dedim. pimi de ücretsiz değişip 2 gün sonra yolladılar. bence şansını denemelisin 2 hafta sürmez diye tahmin ediyorum.

abi geçen bakıma bıraktım ben 750 tele teklif verdiler
dedim gerek yok gönderin siz onu bana geri
insan kibarlıktan bari bir şeyini değiştirir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...