Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gaben reyize baklava göndermece

barbu

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

elden teslim edecek adam var. valve binasına 8km mesafede oturuo. önemli olan valve ın "tmm olur öyle" demesi :)

10-20 kg baklavadan bahsediyoruz öyle söyledin mi arkadaşına elden teslim derken, köyden peynir geliyor ninemden diye anlamamıştır umarım,

firmalı, faturalı, kilo kilo baklava...
Sosyal ağlarda paylaş

Madcat said:

calvaria said:

baklava yalan olursa imama ekran kartı alalım, adam 50 kişiye tek tek parasını geri yollayacam dedi sırf bu bile yeterli bir sebep.

lan nolcak yarım saatlik iş, adamın cebinden 5 kuruş para çıkmadı.
kendi attığı 20lik harici.

eftye masraf yok finansbankta.

yok kabul etmem zaten ama yinede aşkolsun lan. dün tüm gün başka hiç bir iş yapamadım bununla uğraşmaktan. 2 kere kutu temizledim gelen giden mesaj 200 ü geçmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

µh said:

baklavanın alınacağı yer adrese servis yapsa daha iyi değil mi daha güvenilir olur. normalde servisleri yoksa bile o büyüklükte bir sipariş için değişiklik yaparlar belki.

firma gidecek, adamları teslim edecek bence en mantıklısı olur, ha o arkadaş da (kim olursa artık) orada durur
Sosyal ağlarda paylaş

abiler keşke kafanıza göre iş yapmasanız, burda tek bir ortak amaç için toplandı bu kadar insan ve para o da valve a baklava göndermek. kusura bakmayın burda ne kadar güzel bir komünite olsak da ben verdigim 10 kuruşun bile amerikadakı valveın yan kapısında yaşayan arkadaşınıza verilmesini istemiyorum. kesinlikle kimseyi itham etmiyorum ama bu baklava ya türkiyeden, ya da amerikadan bi şekilde gönderilecek ya da komple suya düşecek. lütfen türlü türlü fikir üretmekten vazgeçin artık bir şekilde adamların o baklavayı kapıdan içeri alıp almayacağı konusunda net bir şey öğrenmeye çalışalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Warhero said:

Dworgian said:

Maili attım

frontdesk ve gaben a.

dedim işte böyle böyle, ama size ulaşmayabilir, bizim arkadaş microsoft ta, ismi şu, o alıp getirse bir de foto çektirse fln diye.

bakalım inş

Adam kabul eder herhalde. Tek sorun o mesajları okumaları.

sırf "faketir" demesinler diye kurumsal adresimden attım du bakayım klajdaslk
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Madcat said:

calvaria said:

baklava yalan olursa imama ekran kartı alalım, adam 50 kişiye tek tek parasını geri yollayacam dedi sırf bu bile yeterli bir sebep.

lan nolcak yarım saatlik iş, adamın cebinden 5 kuruş para çıkmadı.
kendi attığı 20lik harici.

eftye masraf yok finansbankta.

yok kabul etmem zaten ama yinede aşkolsun lan. dün tüm gün başka hiç bir iş yapamadım bununla uğraşmaktan. 2 kere kutu temizledim gelen giden mesaj 200 ü geçmiştir.

çok kırıldım. üzüntümden çokonat alıp yiyicem, parasını hesaptan düşücem.
Sosyal ağlarda paylaş

Liebe said:

abiler keşke kafanıza göre iş yapmasanız, burda tek bir ortak amaç için toplandı bu kadar insan ve para o da valve a baklava göndermek. kusura bakmayın burda ne kadar güzel bir komünite olsak da ben verdigim 10 kuruşun bile amerikadakı valveın yan kapısında yaşayan arkadaşınıza verilmesini istemiyorum. kesinlikle kimseyi itham etmiyorum ama bu baklava ya türkiyeden, ya da amerikadan bi şekilde gönderilecek ya da komple suya düşecek. lütfen türlü türlü fikir üretmekten vazgeçin artık bir şekilde adamların o baklavayı kapıdan içeri alıp almayacağı konusunda net bir şey öğrenmeye çalışalım.

pardon kardeşim. şurada yaptığımız zaten o baklavayı ulaştırmaya çalışmak için fikir üretmek. kimse senin paranı x bir insana vermiş değil.

ki zaten burada belli bir güven ve ortak hareket söz konusu. yoksa imama da yollanmazdı onca para pat diye.

eğer senin aklına, o adamların "scam" diye nitelendirmeyeceği bir yöntem geliyorsa zaten ben niye arkadaşımı fln uğraştırayım?

hayır para da 500k fln değil ya neyin kafasındasınız acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

zaten biri demiş "baklava direk şirketten gitse" diye. sonuçta arkadaşım gidip dükkandan alıp götürecek değil. düşününce, o adama baklavayı deliver eden gidip valve a da bırakır. sorun içeri girer mi çöpü mü boylar. 10 senedir ms de çalışan adam "ebüyük ihtimal çöpü boylar" diyor işte.

edit: güllüoğlu us deniyordu ne oldu o? 2k lık baklavayı götürmezler mi anlamadım?
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Liebe said:

pardon kardeşim. şurada yaptığımız zaten o baklavayı ulaştırmaya çalışmak için fikir üretmek. kimse senin paranı x bir insana vermiş değil.

ki zaten burada belli bir güven ve ortak hareket söz konusu. yoksa imama da yollanmazdı onca para pat diye.

eğer senin aklına, o adamların "scam" diye nitelendirmeyeceği bir yöntem geliyorsa zaten ben niye arkadaşımı fln uğraştırayım?

hayır para da 500k fln değil ya neyin kafasındasınız acaba?

paranın dert edilmesi için belli bir alt limit mi var nedir neye göre belirliyorsun abi onu da bir anlatsana?

ben sana kötü bir şey söylemedim etmedim, burda komüniti olarak bir şey yapılmak isteniyor, sen çıkıp diyorsun ki amerikadaki arkadaşımı ccye koydum gabena mail attım eee adam tamam alıyoruz derse şimdi tutup imam bütün parayı o arkadaşına mı gönderecek? neye istinaden gönderecek? yahu zaten amerikadan alınan baklavayı kabul edeceklerse firmadan gelen faturalı kamyonla kabul edecekler, senin arkadaşın mı bir tek içeri girmesini sağlayabilecek istemedikleri kamyonu o kısmını anlamadım ben?
Sosyal ağlarda paylaş

aynen öyle abi, niye parayı arkadaşa gönderiyoruz ben o kısmı anlamadım kimseye atar falan da yapmadım soruyorum sadece. zaten baklavayı amerikadna kabul edecekelrse direk firmadan satın alıp göndeririz. eğer kabul etmiceklerse baklavayı obama almadıktan sonra pek farketmez diye düşündüm. parada umrum olsa zaten bu aktiviteye katılmazdım...
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...