Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Archeage #4

Seele

Öne çıkan mesajlar

AH'den satın alıyorsun, alchemy istemiyor işte kırıyorsun direkt archeum stand'da sonra satıyorsun.

Ucuza shard ya da crystal bulunca işte topluyorum. Kırıyorum, dust yapıp satıyorum. bu arada alchemy de kasmış oluyorsun. 10 labora kırılıyor işte +10 skillde geliyor. 10k oldu mesela 4-5 günde böylelikle alchemy de

İyi para geliyor, başka türlü kasmaya gerek yok. Tek sıkıntı labor ama o da günde iki kere worker's içip, tarla vs. uğraşmazsanız güzel birikiyor ve işinizi görüyor her şekilde
Sosyal ağlarda paylaş

yasin skype'ta dedim de yine diyorum. amele gibi 15 dakika dik, 15 dakika tek tek sökmekle günde 3-4 defa büyük tarla işleyeceğime günde bir kere böyle yapıp paramı %25-%30 oranında katlayabiliyorsam bu işlemde mantıklıdır.

Sen yapmıyorsun diye saçma olarak görme başkalarının yöntemlerini, ben tarla ile gereksiz ilgilendim kaç hafta şimdi çok daha verimli para kazanıyorum. Günde 10 dakikamı alıyor, diğer türlü aralıksız en az 1-1.5 saat bu oyunu oynamam gerekecek. Tarlaya tek tek ürün ekip, tek tek sökmem gerekecek. Sen günde 4-5 saat oynuyorsun ve bunları yapıyorsun sorun yok, ben istemiyorum.

Login, ah bak, satın al, auto craft, ah'ye koy, logout.

bir dahaki girdiğinde postadan paranı al, yeniden aynı işlemi yap. Geri kalan oyun sürende pvp mi yapıyorsun, hasla mı kasıyorsun, dungeon mı giriyorsun fark etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

peki ben sana ne dedim yukarıda. oyunda temel iki kısıt var biri labor diğeri zaman

labor başına verim artarken kendi zamanını harcaman lazım, az zamanda para kazanayım dersen de labor yönünden verimsiz bir yöntem kullanıyorsun.

oyunu oynamaya fazla vakti olmayan birinin bunu yapması sadece günlük gelen laborları kullanıyorsa mantıklı onun dışında ah den worker's compensation alıp bu işi yapmak pek mantıklı bir iş değil. O anki fiyatlara da bağlı tabii bu.

ek olarak tarla ile ne ilgilendin ne ilgilendin he meyve ağacı ekip bütün tarlaya 1 kez toplayıp sonra canım sıkıldı deyip söküyorsun ADSASDA günde bi kere giriyorsun ama 4 saatte yetişen bitki dikiyorsun vs çok yanlış işler yaptın sonucunda da pek para kazanamadın.
Sosyal ağlarda paylaş

misal simdi baktım tarlana aspen ekmişsin.
Aspen kac log veriyor 6-7.
Senin için 7 diyelim.
Şu an ah de log kaçtan gidiyor tanesi 3 silverdan.
Eder 21 silver. Kaç labor harcadın ağacı kesmek için 10.
Labor başına kazancın 2.1 silver. Beş para etmez bir oran.
Eğer ki logging skillin yüksekse aspen hardwood için ekebilirsin ama hem öyle değil hem de ileride loggingle ilgili bir meslek kasmayı düşünmüyorsun. Yanlış şekilde kullanıyorsun tarlayı sonra para yok diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

aspen'i logdan para kazanmak için değil, diğer ağaçlarla birlikte kesip aynı anda yeni ağaçlar ekmek için diktim. O ağaçlar niye var? TS düşerse diye var. 4 tanesi seq ağacı zaten, aspenden önce de pine vardı onlar bitti yerine yenilerini diktim.

Benim tarladan bir beklentim zaten yok, aspenden hiç olmaz artık. çıkıp boş hesaplama yapmışsın.

ayrıca evet, oyun 50 olmayı gerektirmiyor. WoW'la kıyaslamakta çok komik olmuş asdfsda
Sosyal ağlarda paylaş

MMORPG'lerde oyun 50'den sonra başlıyor diye savunma yapmak aşırı komik, bir öncekinden daha komik. Oyun eğer kasma evresinde sana hiçbir şey vermiyorsa ben niye end game'i güzel diye çile çekeyim ki?

leveling'i son yıllarda gördüğüm en leş oyun olabilir. Lore desen yok, quest desen yok. Neymiş efendim 50'den sonra oyun başlıyormuş. 50'ye kadar nerede? demek ki oyunda bir eksiklik var.

WoW'la tabii kıyaslarım. 10 tane tavşan kes diye quest veriyor malca yapıyorsun onu ayrı konu ama kendi lore'u içinde yapıyorsun. Quest serileri bir yere bağlanıyor, o bağlandığı yerde çok sağlam bir hikayenin parçası oluyor. İlerlemek için sana sebep veriyor. end game yaptığında da content zaten şuan bulunabilecek en iyi 2-3 oyundan biri oluyor. Benim için şuan mmorpg'nin üç zirvesi var aktif oyunlar içindeki biri WoW'dur.

Yıllardır bir çok mmorpg oynadım. Sandbox'ta oynadık, ne olduğunu iyi biliyoruz. Archeage'den benim beklentim en kötü çakma bir SWG olmasıydı ama o bile değil. Benim için hayal kırıklığı oldu ne yalan söyleyeyim. APEX'i gold ile alıp sub uzatma geyiği olmasa zaten oynamazdım. Millet ağlamasın diye şu ağaç olayını bile getirip parayla satmaları apaçık rezalet.

Farming yapıyorum, ah takılıyorum. Arada dungeon giriyorum, dolanıyorum falan evet işte tam casual kafa dağıtmaya giriyorum. Yetiyor aslında bir nevi ama daha çoğunu beklemiştim. Tamamen oyun yok diye oynuyorum şuan işte WOD falan gelince dönüp bakmam buraya sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi level 31 olmuşsun ne sandboxlığından bahsediyorsun? Naval pvp mi gördün, diğer guildlerle diplomasi yapıp korsan raidleme mi gördün, karşı factiondan haber alıp trade fleet intercept edip trade packleri cukkalama eventleri mi gördün neresini gördün ki oyunun?

Oyunun PvP aspecti zaten level 30'da başlıyor, level 31 yorum yapmak için komik derecede erken.

Oyunun endgame'i aynı bossu tekrar tekrar kesmek değil, PVE endgame yok. PvP endgame'i de her serverda guildler kendileri yaratıyor. Daha bunların %1'ini görmeden atıp tutmak asıl komik olan.

50 olmana gerek var abi oyunu görmek için, yine çıkarsın birinin gemisine gidersin birilerine vurursun ama oyunun keyfi orada değil.
Sosyal ağlarda paylaş

quest sistemi cok sıkıcı onu severek yapmıyor kimse zaten. Trion ayri bir sorun falan filan mukemmel degil oyun.

50 olmak asiri basit oldugu icin oyunda herkes 50. Pvp zonelarinda rahat gezemezsin 50 olmadan.

Anlatiyorum ama hala iddaa ediyorsun. Lore seviyorsan bekle gelecek wow expansion i. oyundan yanlis seyler bekliyorsun bu oyle bir mmo degil. 6 ayda bir blizzort +3423242 dps gear, olmeyen boss koysada oynasak diye bekleyecegin bir oyun degil. wowcularin cogu birakti aa i hergun reddit te agliyorlar ordan goruyorum.

Eminim EVE de cok sıkıcı gelmistir sana oynadiysan
Sosyal ağlarda paylaş

level 31 nereden çıktı abi, adama da haksızlık etmeyin level 47 şu an.
Xaenin said:

Abi level 31 olmuşsun ne sandboxlığından bahsediyorsun? Naval pvp mi gördün, diğer guildlerle diplomasi yapıp korsan raidleme mi gördün, karşı factiondan haber alıp trade fleet intercept edip trade packleri cukkalama eventleri mi gördün neresini gördün ki oyunun?

Oyunun PvP aspecti zaten level 30'da başlıyor, level 31 yorum yapmak için komik derecede erken.

Oyunun endgame'i aynı bossu tekrar tekrar kesmek değil, PVE endgame yok. PvP endgame'i de her serverda guildler kendileri yaratıyor. Daha bunların %1'ini görmeden atıp tutmak asıl komik olan.

50 olmana gerek var abi oyunu görmek için, yine çıkarsın birinin gemisine gidersin birilerine vurursun ama oyunun keyfi orada değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...