Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mng kargo en kötü

Saeros

Öne çıkan mesajlar

Ups iyi her zaman tam zamanında güzelce teslim ettiler,evde olmadığım zaman şubeye gidiyor ama adamlar mutlaka arayıp ne zaman müsaitsiniz diye soruyorlar. Yurtiçi en problemlisi kaç kere şikayet ettim sayısı belli değil. Aras eh işte bazen teslim ediyor bazen etmiyor, mng baktım yurtiçi gibi kullanmadım zaten.

Kısacası Yurtiçi firmaları felaket ötesi tercih şansım varsa ups yoksa yurtiçi kargo hariç diğerleri şeklinde yapıyorum. Kargonun olayı zaten adrese teslim olması öbür türlü ben şubeye gideceğim sürede otogara giderim zaten. Eskiden otogarda koyuyorduk yükü otobüsün gittiği sürede yük gidiyordu birde muavine 5 10 bir şey atardık oda giderdi yazıhaneye koyardı alacak kişi de tertemiz alırdı. Aynı mantık daha ucuz daha çabuk. Şimdi kargo şirketlerine bakıyorum otogar mantığında şubeye teslim ediyor,adrese teslim diye bir olay yok. Adresime gelmeyip,geldiklerini söylüyorlar. Geçen şubeye gittim baya sert çıktım adam hala yalan söylüyor,yahu diyorum bak üşendim gelmedim de abi asgari ücretle çalışıyorum çok çalışıyorum yetişmiyor olmuyor de bizde sana değil şirkete yüklenelim dimi ? Yok öküz yüzüme bakacak cesareti yok ağız ucu ile mırıldanarak abi geldik yoktun kaç kere zili çaldım diyor.

Zaten şirketler de aynı rezil kurumsal müşterileri bağlayıp bireysel müşteriyi iplememe yöntemini tercih ediyor, Amerika'dan,İsveç'ten,Almanya'dan kargom daha hızlı geliyor,umarım en kısa sürede batarlar ortada bir ptt birde diğer uluslararası şirketler kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

Eskiden Yurtiçi iyi deniliyordu ama tekel hırsıylan her alışveriş sitesini bağladılar ve araç-eleman yetiştiremez oldular. Şu an en leş kargo Yurtiçidir, eleman olarakta iti kopuğu dolduruyorlar ucuz diye. Bazen 10 gün bazen 6 gün şubede bekletip servise çıkarmadıklarını yaşadım bizzat.

Bedava kargo olmadıkça Yurtiçini kullanmıyorum, mecbur başka yerden alıyorum bazen, tüm siteleri kendine bağladığı için.
Aras yeniden yapılanarak en düzgünü oldu bence şu an. UPS biraz daha fiyatlı ama onlar da kaliteli.
MNG Sürat falan zaten alt seviye, imza bile almıyorlar bazen, ama az müşterisi olduğu için bazen daha çabuk getirebiliyorlar.

Bi de kargoylan yemek yollanmaz ya, zaten yasaktır ve bozulur az gecikse ki paso gecikiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şubeden şubeye değişiyor, fikirtepe yurtiçi ne kadar köytüyse ona 1 km kadar uzakta olan göztepe şubesi o kadar iyi

özenerek çalışan ile parmağıın ucuyla çalışan arasında fark var

UPS in bahçelievlere şoförleri bir ara katil gibi araba kullanıyordu mesela okulun önünde iki kere ezilme tehlikesi yaşamıştık.. ara sokak bir de
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Eskiden Yurtiçi iyi deniliyordu ama tekel hırsıylan her alışveriş sitesini bağladılar ve araç-eleman yetiştiremez oldular. Şu an en leş kargo Yurtiçidir, eleman olarakta iti kopuğu dolduruyorlar ucuz diye. Bazen 10 gün bazen 6 gün şubede bekletip servise çıkarmadıklarını yaşadım bizzat.

Bedava kargo olmadıkça Yurtiçini kullanmıyorum, mecbur başka yerden alıyorum bazen, tüm siteleri kendine bağladığı için.
Aras yeniden yapılanarak en düzgünü oldu bence şu an. UPS biraz daha fiyatlı ama onlar da kaliteli.
MNG Sürat falan zaten alt seviye, imza bile almıyorlar bazen, ama az müşterisi olduğu için bazen daha çabuk getirebiliyorlar.

Bi de kargoylan yemek yollanmaz ya, zaten yasaktır ve bozulur az gecikse ki paso gecikiyor.

ups beni delirtiyor arkadaş. ne saçma bir sistemleri var ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
sostizm said:

Favorim ARAS KARGO benim. Güleryüz, kişisel ilgi hezaket.

Dip, en kötü, en kaba MNG burada da.
Aras kargo, bizim, üzerinde kocaman "KIRILIR" yazan kargonun içindeki ürünü kırmayı başarmış. Adam bırakıp kaçtı resmen, şubeyi aradım 5 günde gelip tutanakla geri aldılar kargoyu. İyi kargo diye bir şey yok, iyi kargo personeli var. Türkiye'de hiç bir kargo şirketi profesyonel değil, aile şirketi kalitesinde hepsi..
Sosyal ağlarda paylaş

aynen. şubeden şubeye, yoğunluklarına ve personel kalitesine göre değişiyor. standart hizmet diye bir şey yok.

tek standardı olan kargo ptt kargo. 5-6 günden önce getirmiyorlar o konuda standardı yakalamışlar.

merkezi bir yerde oturmama rağmen uzak oldukları için aras kargo, ups ve sürat kargo ile alakam olmuyor. bir yakınım geçen büyük bir koli yolladı ipne sürat kargo bebesi bilmem kaç desinin üstünü çıkarmıyoruz abi diye ayak yaptı veriyim parasını çıkar dedim 10 lira verdim. uğraşmak istemedim merkezi aramakla falan.

yurtiçi kargo ve mng ile sıkıntı yaşamadım şimdilik.
ama eskiden çalıştığım yerde her gün yurtiçi kargo ile kavga ediyordu sekreter. oradaki şube aşırı yoğundu siklemiyorlardı kimseyi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...