Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

357. Dönem (Kasım 2014) KD. ve YD. Subay Adayları

Harir

Öne çıkan mesajlar

Ben gittim bugün şubeye, bozdurdum tecili.

Son yoklamada transkript almamışlar benden, gittim üniversiteye transkript aldım. Allahtan aynı ilde okul da halledebildim. Gitmişken diplomam da çıkmış onu da aldım.

Geç geldik diye 2. dönem çıkar mı dedim o şans bilisayar ne seçerse o dediler.

Kalabalık mı dedim değil dedi. 2. dönem çıkabilir ama Mayıs'a kalmazsın kesin şubat celbinde gidersin dedi.

Çok kibar bi bayan sivil memur vardı sağolsun hemen halletti işleri. Bi de iş yerine vermek için belge istedim onu da verdi. Dilekçemle birlikte onu da iş yerine verdim.

OLM BİZİM ŞAFAK KAÇ ŞİMDİ?
Sosyal ağlarda paylaş

olm ne mayısı ben 20 kere sordum bak mayısa kalma ihtimali varsa baştan bileyim ona göre hiç girişmem diye. yok şubatta gidicen dedi.

işi falan bırakcaz o kadar öyle şey mi olur? en fazla marta uzamalı bu iş. niye böyle belirsiz bu askerlikle ilgili her bi bok anlamıyorum abi. yani ordu diyince insanın aklına düzen disiplin geliyo
anasını satim 4 tane celp var git kaydol gideceğin gidemeyeceğin ne zaman gideceğin belli olsun.

bak valla askerlik stresi değil şu gidiş belli olması stresi yapıyorum ben. yarın alsınlar götürsünler amk :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kontenjana bağlı. Sonuçta alınabilecek asker sayısı belli. O sayıyı aşan başvuru olursa onlar bir sonraki celbe kalıyor. Daha önce 1-2 defa öyle bir sonraki celbe atılmışlığı var insanların. Ama o iş başvuru sırasına göre belli oluyor. Size kesin dedilerse kontenjanın dolmadığı bellidir, bundan sonra dolsa da sizin yer garanti, sonradan başvuranları atarlar mayısa.

Tabii memur kafadan sallamış kontenjanı kontrol etmemiş de olabilir, o zaman artık gg, yapacak bişi yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

SeaGle said:

Yok mayıs a kalınmaz şubatta kesin dedi bizimki de.

Ben de şubede garip oldum ya. Sistem gitti bikaç dk. Ben de elimi cebime attım, aha telefon yok, içeri almıyolar çünkü sdf. Lan dedim 6 ay napıcaz sdfsgd.

olm napcaz hakkaten dert ortağım ol fasdf

Aynı yere düşeriz belki agalit sdf.

Zaten bi ikimiz gidiyoz galiba 358. dönem olarak patiden sfg.

İş verseler de boş boş kalıp düşünmesek lan en azından. Telefon yok bişey yok sfdsd.
Sosyal ağlarda paylaş

Eski sistemde 3 celp varken bir kere Kasım'da başvurup Nisan'da giden (yaz tatilim gitti diye az küfretmemişti) bir kere de Nisan'da başvurup Ağustos'ta giden (bunun tecili bitmişti, zorunluluktan Nisan'da gidiyordu zaten, çok sorun etmedi) arkadaşım var. 4 celp yeni olduğu için benzer sistem sürüyor mu bilmiyorum.

Ama Şubat diye şu anda sistemde belli olmaz, Şubat-Mart hala belirsiz. Belki bu celp olduğu belli olur (Şubat/Mart), o kadar detayını bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

selam gençler,

bugün yemin törenim vardı, güzel geçti. pazar sabahı da askerliğe 1 gün takarak usta birliğime teslim oluyorum. şerrolar 1 gün yol izni verip cuma yemin töreni cumartesi teslim şeklinde hesapladılar. size bir sorum var, 6 ay askerlik kaç gün oluyor. 3 kasım 2014 - 3 mayıs 2015 şeklinde 6 ay içerisinde kaç gün varsa mı yoksa devletin dediği şekilde 1 ay 30 gündür mantığı ile 6x30 şeklinde mi hesaplanıyor askerlik.

bu arada kasım celbi cidden rahatmış, yata yata acemiliği yedim bitirdim. kaçmayın gelin
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler bugün yemin törenini yaptım ve evci çıktım 2 gün.
Ankara MAMAKta bitti acemilik. MEBS

Bir tek kulağımın arkası kaldı.

O Mamak çıkanlar halay çeksin takla atsın diyenler sizi bir bir bulacaaaam olm.

Lan bir üst teğmene denk geldik hayatım karardı ya.
Ama diğer bölükler cidden paşalar gibi yaptılar.
Hakikaten mekan değil olay direk komutanda abi.
Sosyal ağlarda paylaş

Trans said:

selam gençler,

bugün yemin törenim vardı, güzel geçti. pazar sabahı da askerliğe 1 gün takarak usta birliğime teslim oluyorum. şerrolar 1 gün yol izni verip cuma yemin töreni cumartesi teslim şeklinde hesapladılar. size bir sorum var, 6 ay askerlik kaç gün oluyor. 3 kasım 2014 - 3 mayıs 2015 şeklinde 6 ay içerisinde kaç gün varsa mı yoksa devletin dediği şekilde 1 ay 30 gündür mantığı ile 6x30 şeklinde mi hesaplanıyor askerlik.

bu arada kasım celbi cidden rahatmış, yata yata acemiliği yedim bitirdim. kaçmayın gelin

birliğe teslim olduğun günün 6 ay sonrası. 3 kasım sülüs başlangıcıysa ama teslim için sana 5'i dediyse ve 5'inde teslim olduysan 5 kasımdan 5 mayısa hesapla, geriye doğru izinleri düş izin kullanmicaksan.
Sosyal ağlarda paylaş

amasya 15. piyade eğitim tugayı'nda acemiliğimi dün itibariyle bitirdim bende. güzel yemin töreni oldu ama amasya'ya bir daha gideni s... diyorum.

başkalarını bilmem ama acemilik kol gibiydi, başkalarına sorsan astsubaydan fazlasını görmez ama bizim eğitimi denetlemeye tuğgeneral ufuk uras falan geldi, tek er muharebe eğitiminin her gününde eğitim albayı denetime geliyordu, sürekli denetim olunca baya yorucu geçti. ayrıca bölükte rdmden bol birşey yoktu, amasya sürgün yeriymiş kimse söylemiyor arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

aralık ayında acemiliğini amasya'da yapacak varsa eldiven, boyunluk, termal içlik ne varsa getirsin, geceleri -5 dereceyi görebiliyor. kantinde hiçbirşey satılmıyor nerdeyse ona göre hazırlık yapın (tuvalet kağıdı, vs.), koğuştaki dolaplar baya küçük ondan askı götürmeyi unutmayın. koca tugaya bakan 2 tane doktor var, ilaç falan götürün. revirin verdiği orgopen, ortomol hiçbir işe yaramıyor. bir de, aç kalacak ve kilo vereceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...