Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ateistlerin cevap veremediği soru

yuttum

Öne çıkan mesajlar

olm inanlar cevap versenize lan

Vingthor said:

aynı kitabı okuyup bu kadar farklı yorumu kural kabul edilmesi ve o kuralların sorgulanmadan kabul edilmesi.

EVRENİ yaratan allahın, ciğerine nefes çekip ses tellerine vurdururak primitif bir ses çıkartan insandan günde 5 kez belli tonlarda kendisine konuşmasını istemesi.

EVRENİ yaratan allahın yarattığı bir ırkın dişisinin KAFASINI KUMAŞLA KAPATMASINI İSTEMESİ.

yazı bulunduktan sonra büyük dinlerin ortaya çıkışı falan filan bu böyle gider.

ha bu arada muhammed öldükten sonra yazılan kuranın LEGİTLİĞİ bir kişi bana kanıtlasın. vidyo kaydı mı var? şöyle yazın böyle yazın allah böyle dedi mi diyor? kim nereden biliyor kuranı birilerinin yazıp beyler mekkede bi adam var çok kutlu bakın böyle diyor diye insanları emzirmediğini.

hadi o tamam kanıtladınız, günümüze kadar değişmeden geldiğini kanıtlayın. bu sorulara çelişkilere falan bir cevap bulun özellikle kuran konusuna sonra yinede allahın olmadığını falan anlatırım gelip. ama en basitten başlayalım kanıtlasın biri bana HATBAKALIM
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Arastirma ne lan? Kim dinlerin varligini ve yoklugunu niye arastirsin ki? Hic arastirmadim ben sahsen tanri var mi diye? Manyak miyim lan ben? Niye oturup Odin var mi, Allah var mi, Inanna var mi, Afrodit var mi diye arastirayim? Anlamaya calisayim? Ha senin Allah, ha Odin diyince anlamiyorsunuz ya, cok komik.
Sosyal ağlarda paylaş

karaktersiz said:

yezidin, hamznın kalbini yiyen kadinin sonrada islama dönmesi ar birde ekonomik olarak güclü kisiler yatiimi gördü de geçti sanki, tüccar da hemen kabul etti tabi affedici oldugu için

o hataya bir kere peygamber düşüyor ve bununla ilgili anında ayet iniyor. abese suresine göz atın.
hani muhammed yazmıştır kesin diye bir kaç ayet cımbızlayanlar varya.
ona kapak niteliğindedir.
kendi işine gelince domuzu haram kılıyor demişssiniz de ona da kapak olur çünkü kendisine uyarı içerir.
şöyle güzel bir sesten de dinleyin mesela.
http://www.youtube.com/watch?v=jpEI2lSj5OE
Sosyal ağlarda paylaş

madem konu dinin saclamıklarına döndü bende bişeyler yazim belki tatmin edici cevaplar bulabilirim.

müslümanlıga göre kafirler, imansızlar sonsuza dek yanacak doğru mu? doğru.

müslüman arkadaşlara sesleniyorum, fransada, belçikada dogdugunu hayal et, ailen hristiyan sen de dolayısı ile o şekilde görüyorsun ve gerçekliğin hristiyanlık oluyor

öldüğünde direkt cehennemliksin, sonsuza kadar yanıyorsun

veya başka bi örnek verelim, dine inanmıyorsun fakat olabildiğince iyi bi insan olmaya çalışıyorsun, gene öldügünde ggsin

bunu nasıl rasyonalize ediyorsunuz, müslümanlıgı araştırsaydı o kişi yanmazdı falan diyecekseniz hiç yazmayın. hanginiz tüm dinleri araştırdı okudu, tüm dinleri geçtim kaçınız incili okudu açık bir kafayla?
Sosyal ağlarda paylaş

Quel-Thul said:

madem konu dinin saclamıklarına döndü bende bişeyler yazim belki tatmin edici cevaplar bulabilirim.

müslümanlıga göre kafirler, imansızlar sonsuza dek yanacak doğru mu? doğru.

müslüman arkadaşlara sesleniyorum, fransada, belçikada dogdugunu hayal et, ailen hristiyan sen de dolayısı ile o şekilde görüyorsun ve gerçekliğin hristiyanlık oluyor

öldüğünde direkt cehennemliksin, sonsuza kadar yanıyorsun

veya başka bi örnek verelim, dine inanmıyorsun fakat olabildiğince iyi bi insan olmaya çalışıyorsun, gene öldügünde ggsin

bunu nasıl rasyonalize ediyorsunuz, müslümanlıgı araştırsaydı o kişi yanmazdı falan diyecekseniz hiç yazmayın. hanginiz tüm dinleri araştırdı okudu, tüm dinleri geçtim kaçınız incili okudu açık bir kafayla?

Kaçırdığın bir kısım var.Her çocuk müslüman olarak doğar anasının babasının yetiştirmesiyle doğduğu yöredeki dine mensup olur veya araştırıp doğru olanı seçer.
Müslümanlıktan başka dinleri seçenler veya tam tersi,hristiyanlıktan müslüman olan,hindu olanlar gibi.
Kaçırdığın diğer bir nokta da,dine inanmıyorsun,iyi olmaya çalışıyorsun gene gg sin diyorsun fekat ama lakin ince husus şudur ki Allah-ü Teala yanlızca kendine şirk koşanları affetmeyecek ve cehennem onlar için sonsuz kalınacak bir mekan olacak.
Sen hardcore müslüman olmayabilirsin.İşi var diye namaz kılmayana, eğlenceyi ibadete tercih edene, hatta Allah’ın haram kıldığı şeyleri yapana bile sadece günahkâr diyebiliriz. Bu çok önemli bir ayrıntıdır, gözden kaçırmayalım günahkâr farklı bir şeydir, ortak koşan farklı bir şey.(alıntı)
Bu kısmı kavrarsan zaten aradığın cevabı bulmuş olabilirsin.
Ama inanmak istemezsen Peygamberlerin gösterdiği mucizeleri gördüğü halde inanmayanlar bile çıkıp sen büyücüsün dedikleri hesabı davul zurna az gelir.İnandığın şekilde yaşamaya devam.

dünya dinleri

DÜNYA DİNLERİ

İslamiyet
Hristiyanlık
Musevilik

Budizm
Janizm (Caynacılık)Sihizm
Hinduizm
Şintoizm
Konfüçyüsyanizm
Taoizm
Dürzilik