Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tek yaşayan biri için köpek beslemek

kozalak

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Kedinin evde tek yaşaması daha kolay ama köpeklerin gerçekten zor. İlk olarak tuvalet olayı gerçekten problem oluyor, sen sabah evden çıktıktan sonra akşama kadar köpeğe de yazık. Bide köpeklerin çoğu epeyi aktif sürekli sahibi ile takılmak istiyor. Bence ikiniz içinde iyi olmaz, köpeğe de yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

kozalak said:

ok evde besleyemiycez. ama teknoparkta da bi sürü köpek var. en azından onlarla hasret giderebilirim diye düşünüyorum. şimdi hayvanları getirip bırakıyorlar anladığım kadarıyla kampüsün içine. bu hayvanlara ne alıp gitmek lazım? mama vs?

Biz kuru mama alıp veriyoruz bazen; kantinci falan da artan ekmekleri veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

bak bi üstteki mesajda gizli cevap var aslında. dert gelen bakmasın. uşak falan baya alakasız. bambaşka bişey hayvan beslemek. dert olarak gelmiyor.

Aynen böyle. Sırt çantanda bok gezdircen deseler siktir lan derdim. Kedimin sağlığı için çantamda bokla işe geldim bugün.
Sosyal ağlarda paylaş

abi çok yakın bir arkadaşımın sibirya kurdu vardı, mal gibi üniversitede aldı, heves falan çok da seviyor köpekleri, yıllarca köpek beslemiş biri olarak kesinlikle anlıyorum.

herif ankara'dan antalya'ya gidecek, evde bırakamıyor. bakıcıya bırakıyor, giden paranın haddi hesabı yok artı hayvan stress ve sıkıntı yüzünden tüy dökmeye başlıyor, en iyisi bile ne kadar iyi. yanında götürüyor, götürmesi ayrı çile getirmesi ayrı çile. hayvan perişen, araba perişan, yolda arabanın içindekiler perişan.

herif askere gitti, 1.5 yıl yok. hayvan kaldı ailesinin başına. ailesi çok seviyor ediyor ama SİBİRYA KURDU abi bu. eşşek kadar hayvan yani. böyle bir arzuları olsa kendileri alırdı eve. neyse onu da geçtim.

herif şimdi çalışmaya başladı. sabah 1 saat erken kalkıyor köpeği gezdirmek için. eve gelince yorgun argın yağmur çamur dinlemeden gezdiriyor. masaya oturması 8:30. yani tuvaletini yaptırdın ile de bitmiyor mevzu.

köpeği çok seviyor ediyor ama içten içe bana ağlıyor başka kimseye söylemesede. GERÇEKTEN ZOR. çalışan adam için, bırakabileceği biri olmayan için, kariyer hedefi olan için (ben geçen sene 30 güne yakın iş seyahatindeydim, köpeğim olsa kim bakar abi 30 gün? - annen baban çekmez yani) çok zor.

sevdiğim şeyin derdin tasası tabii ki de tatlı geliyor ama ailenle yaşamıyorsan, ev arkadaşın yoksa (canı gönülden seven), çok zengin değilsen hem sana hem köpeğe yazık.

benden daha çok köpek sahibi olmak isteyen yoktur herhalde. benim hayatım boyunca evde kedi köpek birlikte yaşadım ve bir çocuk olarak inanılmaz bir ortamdı ama o kadar yıl gözlemden sonra işi gücü olan, kariyer hedefleri olan biri olarak köpek almanın, köpeğe safi kötülük olduğunu düşünüyorum.

hayvanın ihtiyacı olan arkadaş o kalıptaki biri değil bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...