Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone: Heroes of Warcraft #6

Lectre

Öne çıkan mesajlar

şu oyunun %80'i şans üzerine kurulu başka bir açıklaması yok. Artık buna %100 eminim.. Yok taktik nerde ne sekilde davranıcagını biliceksin vs vs bunlar tabiki var.. hangi minion'a nerde ne zaman vurucaksın ne zaman bırakıp board'u face gidiceksin vs vs bunlar okeydir ama şu oyun resmen %80 şans %20 skill.

Yaşadığım bir olayı da anlatıyım artık benim cinnet geçirme noktamı sizde hak vericek misiniz bakalım..

Control Warrior oynuyorum yeni sezon vakit buldukça üst ranklere tırmanmaya hatta legend olmaya çalışıcaz.. Şuan rank 6'yım..
Herneyse paladin var karşımda adamın HP 4. Elimde Death's bite var ( 4 vuran warrior axe'ı yeni.. bilmeyenlere ) Yerde 6 tane minion'ı var 2 tane argent square falan ve bir tane argent'i divine shield + taunt'lu.. benimd bir tane Alextraza var önümde.. benim hp yaklaşık 25 lerde fakat elimde kart 2 tane oda aco pain ve Brawl.. attık aco pain'i oldu minion sayısı 8 benimkilerle birlikte.. Attım Brawl'ı 8 de 1 abi o divine shield'li minionın o arbededen çıkması ve evet... O divine Shield'li minion çıkıyor .. ben alex'le minion'a vuruyorum shield kalkıyor ve turn geçiyorum.. adam ordan bir başlıyor guardian atıyor humidity atıyor alex'e vs vs .. herif ordan oyunu çevirdi..

Bsg artık oyun gibi dedim. Ama pes etmicez vakit buldukça kırıcaz bu şansı ve bunun gibi ne olaylar.. sadece bitanesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal said:

şu oyunun %80'i şans üzerine kurulu başka bir açıklaması yok. Artık buna %100 eminim.. Yok taktik nerde ne sekilde davranıcagını biliceksin vs vs bunlar tabiki var.. hangi minion'a nerde ne zaman vurucaksın ne zaman bırakıp board'u face gidiceksin vs vs bunlar okeydir ama şu oyun resmen %80 şans %20 skill.

Yaşadığım bir olayı da anlatıyım artık benim cinnet geçirme noktamı sizde hak vericek misiniz bakalım..

Control Warrior oynuyorum yeni sezon vakit buldukça üst ranklere tırmanmaya hatta legend olmaya çalışıcaz.. Şuan rank 6'yım..
Herneyse paladin var karşımda adamın HP 4. Elimde Death's bite var ( 4 vuran warrior axe'ı yeni.. bilmeyenlere ) Yerde 6 tane minion'ı var 2 tane argent square falan ve bir tane argent'i divine shield + taunt'lu.. benimd bir tane Alextraza var önümde.. benim hp yaklaşık 25 lerde fakat elimde kart 2 tane oda aco pain ve Brawl.. attık aco pain'i oldu minion sayısı 8 benimkilerle birlikte.. Attım Brawl'ı 8 de 1 abi o divine shield'li minionın o arbededen çıkması ve evet... O divine Shield'li minion çıkıyor .. ben alex'le minion'a vuruyorum shield kalkıyor ve turn geçiyorum.. adam ordan bir başlıyor guardian atıyor humidity atıyor alex'e vs vs .. herif ordan oyunu çevirdi..

Bsg artık oyun gibi dedim. Ama pes etmicez vakit buldukça kırıcaz bu şansı ve bunun gibi ne olaylar.. sadece bitanesi.

Abi arena daha da şans odaklı sen bu sinirle arenaya hiç girme bence :D
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam işte kendin sölüyosun bonepart.
Mulligan'da ilk başlıyosun ve eline gelen kartlar 5-6 ve 7 mana..
kıçına sokabilirsin nerden baksan ilk 3 turn'ü yani. ama daha düzgün daha efektif 2 kart gelse ilk başlarken oyun çok daha farklı yerlere gidebilir. Ama sen 30 kart arasından şansına aldıgın 3 yükse mana kart yüzünden oyunu kazanma olasılıgın birden çok düşüyor.
Kendi belirlediğin deckle diyosun o zaman bütün curve'u 2-3 mana yapalım. hiç mulligan sıkıntısı çekmeyiz her gelen kartı kullanmış oluruz sdfdhs .. öle bi mantık yok yani kendi belirlediğin kartları yapıyosun diye şansı ortadan kaldırıyosun.
Yaşanan duruma göre elinde o an o kart olması lazım ki sen o durumdan kurtuluyosun. Yoksa herkes biliyor nerde ne yapıcagını ne zaman neye vurucagını artık.. Çok büyük alim olmaya gerek yok bi Board'un kontrolunu saglamak için veya trade'e nasıl girmen gerektiğini bilmen için.

Skill'e dayalı bir oyun yani hearthstone ölemi..
Sen istedigin kadar skill'e dayalı bir adam ol yerde duran damaged ragnarosa'da 12 kart kalan deckinden hala execute gelmiyosa yapabilicegin bişey yok o saatten sonra.. Şans işte. O an ragnarosa execute atsan oyun çok başka yerlere gidebilir atıyorum.
2 turn daha vursa ya board'un agzına sıçar ya da senin. gibi gibi..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyi de o kadar şans faktörünün olması normal değil mi? Zaten kart oyunlarının fıtratında var o 12 kartta execute gelmemesi.

Ayrıca şu MTG'den daha fazla şans faktörü olayı da ayrı bi konu. Evet kartlardaki random faktörü var ancak her turn 1 mana artıyor olması MTG'deki "Elime hiç land gelmedi ühühühü" zımbırtısından kurtarıyor. Resource Management deckten çekeceğin Land'e bağlı değil. MTG daha random o zaman. Her turn random resource ile takılıyosun :D

Şaka bir yana evet. Kartlardaki randomizasyon benim de hoşuma gitmiyor ama "oyun tamamen şans işi yea" demek haksızlık oluyor. En basitinden legendın tepesindeki adamların her sezon değişiyor olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...