Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zoe Quinn Olayları ve GamerGate

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

e tamam işte lafı dolandırmaya gerek yok, açık açık böyle yazarsan ona göre şekillenir tartışma gereksiz şekilde girizgahında uzamak yerine.

hoş gerçi ben anita'yla ilgili kendi başlığında söyledim fikrimi detaylı şekilde. çoğu kişi tamamen karşı çıkarken benim arada hak verdiğim kısımlar da oldu ne kadar sahtekarca davransa da.

buradaki konuysa ondan bağımsız, "hayır konu anita ve quinn, gamergate kadın düşmanlığı, yoz curnacilikle alakasız" diyenlerin mesleki çıkarı var bu işten, o nedenle orada tutmaya çalışıyorlar meseleyi ısrarla.

neyse şimdi çıkmam lazım bir süre, tartışmak istersen buyur düşünceni yaz. sonra cevap veririm.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

aquila said:

gaming journalism ne lan, niye okuyuosunuz ki bunlari asdf.

bunu ben de çeözemedim. dandirik hipster bloggerlar...

+1 sdsfsd

Birkaç hafta önce Ziggurat diye fps-roguelike bir oyun çıkmış, hexen ve heretic'e spirutal successor diyorlar falan. Oyunun steam sayfasına baktım, random herifin upvote almış reviewini okudum, rockpapershotguna falan bakmaktan vazgeçtim :p

I have a love/hate relationship with the concept of Early Access. What's my ideal Early Access title? It's a game that, in its current state, feels like it can stand alone as a release. Maybe it's rough around the edges, maybe it isn't fully fleshed out, but it's a more or less finished product that can stand to be improved. Early Access should be like... like when you order something at a restaurant – let's say a club sandwich – and they bring it out and say, “sir/madam, we're sorry but your homestyle sea salt french fries will be out in a few minutes.” And you're like, “oh, that's cool. This sandwich looks pretty good.” And you wait a few minutes, take a few bites out of your excellent club sandwich, and then they present you with your fries. “Ziggurat” is a delicious club sandwich – not too heavy on the mayonnaise and the bacon is crispy. I'm not exaggerating when I say that it is one of the most polished, fun titles I've seen ever from Early Access. And hopefully the fries are incoming.

“Ziggurat” is a dungeon crawler FPS roguelike (say that ten times fast) that has color and style reminiscent of DOTA 2, enemies straight out of the “Zeno Clash” series and “Fable,” and the fast, strafing combat found in “Serious Sam.” You select a character (you'll unlock others as you accomplish feats like 200 wand kills, each with their strengths and weaknesses) and start on the first floor. In the top right corner you have your dungeon map layout for reference. As you explore you'll fight minions (carrot men, floating stone dragons, suits of armor, goblin dudes, leaping bird lizards), dodge traps, and find a portal key that unlocks the boss and exit, all the while exploring a labyrinth carved from stone, ceilings held up by bone columns and looking otherwise metal as ♥♥♥♥. Once you find the end room you'll engage in a boss battle with a unique big baddie. Once you beat it you're shown your score (determined by kills, floors cleared, time) and you're on to the next floor. As you progress you'll find new weapons (you start off with a basic replenishable wand but you'll soon find an ice orb that fires like a shotgun, fire grenades, etc.), perks, and journals that delve into the story of this magical place full of beautiful ♥♥♥♥♥♥♥♥ nightmare monsters.

So what else can I say about “Ziggurat?” It just feels cool, y'know? You unlock stylish tarot cards that describe your perks. When you die you'll be frustrated and immediately laugh at the resulting death screen. Floors range from uncomfortably claustrophobic (like when your parents leave you alone in the living room with your handsier relatives) to wide and expansive. The enemies have a variety of tactics, some rushing at you with reckless abandon, some content to fire at a distance like total ♥♥♥♥♥. As you change your tactics – say closing the distance between some distant foe – they'll change their tactics in turn, ground bashing until you beat a hasty retreat or shotgun their ♥♥♥♥ face with ice shards. It's highly polished, highly fun, and super pretty like that girl you didn't ask to prom and no it isn't too late JUST GO TO HER SHE'S WAITING.

It might be the prettiest Early Access title yet. The color palette is rich and varied without looking like rainbow vomit – a happy medium between drab dungeon and colorful fantasy. It's challenging without being too big a ball kicker or ball coddler (pick a side, we're at war). And most importantly it feels done. This can only be improved and expanded on. This is something that even if it never saw completion it would still feel like a worthwhile buy. This might be the most excited I've been about an Early Access game in a good while – at least since I've had a decent club sandwich.

Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Allah'ını seven özet geçsin. N'oluyor burada?

Blogger'dan Kotaku, Polygon tarzı oyun sitelerine geçiş yapan kişiler, "artık buralar bizim, gamer tanımı öldü, çekin gidin burdan" ayakları yapıyor, oyuncular da tepki gösteriyor. Bir süredir Anita yüzünden "evet kadınları korumalı kollamalıyız" tartışmaları dönüyordu, onun devamı.
Sosyal ağlarda paylaş

1- Birileri Anita Sarkeesian'a aşırı tepki verir.

2- Birileri Jennifer Hepler'a aşırı tepki verir.

3- Birileri Zoe Quinn'e aşırı(ve bence haksız) tepki verir.

4- Birileri de bu aşırı tepki verenlere tepki vereceğim diye saçmalar. İnternette her alanda görülen tacizleri sanki gamerlara has ve sırf kadınlara karşı olan bir şeymiş gibi yansıtırlar.

Aşırı tepkiden kastım insanlara küfür, tehdit, nefret içeren mesajlar atmak. Yoksa normal bir şekilde bu insanların dediklerine karşı çıkmakta elbette bir sakınca yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

1- Birileri Anita Sarkeesian'a aşırı tepki verir.

2- Birileri Jennifer Hepler'a aşırı tepki verir.

3- Birileri Zoe Quinn'e aşırı(ve bence haksız) tepki verir.

4- Birileri de bu aşırı tepki verenlere tepki vereceğim diye saçmalar. İnternette her alanda görülen tacizleri sanki gamerlara has ve sırf kadınlara karşı olan bir şeymiş gibi yansıtırlar.

Aşırı tepkiden kastım insanlara küfür, tehdit, nefret içeren mesajlar atmak. Yoksa normal bir şekilde bu insanların dediklerine karşı çıkmakta elbette bir sakınca yok.

http://i.imgur.com/5GNIDYW.gif
Sosyal ağlarda paylaş

olay anita'nın dolandırıcı, zoe'nin yılan, jennifer'ın da kabiliyetsiz olmasıydı. bu vasıflarını kişisel çıkar ve amaçları adına "social justice" kisvesi altında her mecrada kanser gibi yayıp gaming'e köstek olmaları oyunculara dokundu. esası bu. tepkilerden doğan zincirleme kargaşa ikincil.

hayırlı knaytlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Millet sjwlara karşı baya kampanya falan yapmış ya ahah.

#notyourshield

https://pbs.twimg.com/media/Bwzl8GQCAAAE1zP.jpg

legbeard yanlarımın canına okudu.

https://twitter.com/Bobbledorf/status/508033679936208896

http://i.imgur.com/QmzWAhU.jpg

Da yani eninde sonunda mainstream medya, dokunacağı da en fazla bio-ea-beth oyunları falan olur. Bize ne hacılar

Bi joss whedon ın şunları savunmasına üzüldüm =/ Ha güzel gelişmeler de çıkmıyor değil, daniel vavra (kingdom come'ın lead i) adam baldwini (firefly Jane) davet etmiş falan. https://twitter.com/DanielVavra/status/507995903521615872
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

olay anita'nın dolandırıcı, zoe'nin yılan, jennifer'ın da kabiliyetsiz olmasıydı. bu vasıflarını kişisel çıkar ve amaçları adına "social justice" kisvesi altında her mecrada kanser gibi yayıp gaming'e köstek olmaları oyunculara dokundu. esası bu. tepkilerden doğan zincirleme kargaşa ikincil.

hayırlı knaytlar.

this
Sosyal ağlarda paylaş

arada bir tane sahte #notyourshield hesabı açan salak yüzünden bütün emekler boşa gidiyor, "BAKIN BUNLARIN HEPSİ SAHTEYMİŞ" diye haber yapıyor sonra koca koca siteler.

şu beyinsizleri ciddi ciddi dışlamak lazım ki ciddiye alabilsin medya, bir çuval inciri çöp edecek 3-5 gerizekalı ya. gerçi karşı taraftan benzer şeyler çıkınca görmezden geliniyor ya, herkes evliya olsa gene ne olur şüpheli.

olayın republican vs democrat kıvamına getirilmesi çok kötü oldu ama, medya savaşını asla kazanamıyor çünkü muhafazakarlar. onlar yenilince bunu da yenilmiş sayacaklar kesin.

"son bir haftadır oyun oynamaya utanıyorum" diye yazısına başlayan insan modelleri var, cidden pes. adeta israil gibi savunuyorlar üçkağıtçıları. filfişin küfürleri yok, filfişe saldırıldı diye yazıyorlar utanmadan.

bir de anita kahraman oldu, "bakın bütün çarpıklıkları gösteriyor" diye reklam aldı medyadan. %75 bulşit halbuki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...