Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nazar, Göz değmesi, Bakışların hissedilmesi

sdeceokuyangenç

Öne çıkan mesajlar

Jaegerjaquez said:

Black-ice said:

o topicten bir özlü söz:

Deneyimlediğin şey saçma olmaz, çünkü açıklayamıyorsan açıklayamıyorsundur. Kuzey ışıklarını gördüğün zaman açıklayamıyorsan bu onları saçma yapmaz. Bu yüzden nazar vardır ve gerçektir. Çünkü başıma geldi.

nası ya böyle bi yazı mı yazdı biri
SDGHSFSADJGJADHADGFDGDSFGDGDSFGDSFGDSFGSDGSD

suark dedi galiba bunu
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

Hahahahaha batıl inançlık bir durum yok ortada. Beyin denilen yapıyla ilgili bişey bilmeden anca sallayın. Konu beyindeki elektromanyetik dalgalarla ilgili. Hani EEG falan ? olmadı mı ?

daha basit anlatayım. Sinir sisteminin bütün çalışması elektriksel iletilerle oluyor. Sodyumlar içeri Potasyumlar dışarı. Elektriksel fark ve ileti başlıyor falan.

Bu konuda şunun üzerine. Göze gelen enerji (sana böyle anlatmak durumundayım) sinirde elektriksel fark yaparak beyinde ilgili merkeze giderek görüntüyü sağlıyor. Hipotez bunun tersi yönde de olabilceği üzerine. Çalışma bunun üzerine. Batıl inanç değil yani.

Gram fizyolojiyle alakan yok bari oku öyle bişeyler yaz. Bilgi yok fikir nerden çıkıyor bilmiyorum

eskiden de görmenin, gözümüzden çıkan ışınlar sayesinde olduğu düşünülüyordu sdfs

senin de biraz fizik bilmen lazım aslında, söylediklerinin ne kadar cahilce olduğunu belki o zaman anlarsın. beyinde oluşan elektrik akımı (sodyum potasyum yer değiştirmesi senin deyiminle :P ) ters yönde gözüne gidip oradan uzaktaki başka bir bölgeyi etkileyecek olsa bunun ölçülebilir olmayacağını mı sanıyorsun?

sanrılar içindesin, aptalca üstelik.

Sodyum potasyum yer değiştirmesi beğenmedin sanırım :) Maalesef doğrular bunlar.Elektrofizyoloji diye bişey duymamışsın belli ki. Çok fizik bilen arkadaş X ışınlarını sen oluşturmasan havadaki alfayı gamayı yakalayıp bulabilirmisin acaba. Belli ki fizik biliyorum diye atıp tutuyosun ama pek alakan yok.
Sosyal ağlarda paylaş

İki gün önce ışığın kırınımından dolayı nazarın gerçek olduğunun mükemmel bilimsel muhabbetinin gerçekleşmesi üzerine bu konunun ağır tepki alması şaşırtıcı değil. Sorun başlığın o konunun devamı gibi olması.

Bununla beraber mevzu "elektromanyetik dalga varmış, o yüzden kötü şans oluyormuş" komikliğinden ziyade "birinin baktığını hissetme" ve "gözden elektromanyetik dalga çıkıyor mu" seviyelerinde olduğu sürece gayet konuşulabilir bence.

Bir yerlerde bakışları hissetme geyiğinin ilkel canlı döneminden kalma bir içgüdü olduğunu falan okumuştum. Bullshit olmayan fizik temelli bir nedeni varsa ölçülebilecek konuma geliyoruzdur herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

ahahaaha nazara batıl inanç değil denmiş
asdsf

Olayı şöyle açıklamak istiyorum. Nazar batıl inanç değil demedim. Nazar konusu bilimsel bir konu demek istedim. Dokunun X ışınlarını absorblaması sonuçta dokuda değişiklik olduğu gerçeği var. Sorulan soru şu: "Gözden çıkan benzer tarzda ışınlar var mı?" Çünkü varsa madde üzerinde atom düzeyinde etkili olabilir ışınlar olabilir bunlar. Olmayadabilir
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

Hahahahaha batıl inançlık bir durum yok ortada. Beyin denilen yapıyla ilgili bişey bilmeden anca sallayın. Konu beyindeki elektromanyetik dalgalarla ilgili. Hani EEG falan ? olmadı mı ?

daha basit anlatayım. Sinir sisteminin bütün çalışması elektriksel iletilerle oluyor. Sodyumlar içeri Potasyumlar dışarı. Elektriksel fark ve ileti başlıyor falan.

Bu konuda şunun üzerine. Göze gelen enerji (sana böyle anlatmak durumundayım) sinirde elektriksel fark yaparak beyinde ilgili merkeze giderek görüntüyü sağlıyor. Hipotez bunun tersi yönde de olabilceği üzerine. Çalışma bunun üzerine. Batıl inanç değil yani.

Gram fizyolojiyle alakan yok bari oku öyle bişeyler yaz. Bilgi yok fikir nerden çıkıyor bilmiyorum

eskiden de görmenin, gözümüzden çıkan ışınlar sayesinde olduğu düşünülüyordu sdfs

senin de biraz fizik bilmen lazım aslında, söylediklerinin ne kadar cahilce olduğunu belki o zaman anlarsın. beyinde oluşan elektrik akımı (sodyum potasyum yer değiştirmesi senin deyiminle :P ) ters yönde gözüne gidip oradan uzaktaki başka bir bölgeyi etkileyecek olsa bunun ölçülebilir olmayacağını mı sanıyorsun?

Sodyum potasyum yer değiştirmesi beğenmedin sanırım :) Maalesef doğrular bunlar.Elektrofizyoloji diye bişey duymamışsın belli ki. Çok fizik bilen arkadaş X ışınlarını sen oluşturmasan havadaki alfayı gamayı yakalayıp bulabilirmisin acaba. Belli ki fizik biliyorum diye atıp tutuyosun ama pek alakan yok.

beğenmedim tabi lan, ondan ibaret değil çünkü beynin fizyolojisi. verdiğin makalede ciddiye alınacak bir tane sağlam nokta yok, denklem yok, deney yok gelmiş bilim bölümünde ahkam kesiyorsun bir de.

x ışınlarının oluşturulmasıyla havadaki alfa gamanın yakalanıp bulunması konusunda ne söylemeye çalıştığını inan anlamadım sdfsdff bize bişeyler mi anlatmaya çalışıyorsun? maxwell'den başlamak lazım aslında sana bir şeyleri anlatmaya ama değmeyeceğini düşünüyorum, daha soru eklerinin ayrı yazılacağını bilmeyen adamla neyin fiziğini konuşayım. cehaletinin karanlığında boğuluyorsun, farkında değilsin.
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

Fistan said:

asdsf

Olayı şöyle açıklamak istiyorum. Nazar batıl inanç değil demedim. Nazar konusu bilimsel bir konu demek istedim. Dokunun X ışınlarını absorblaması sonuçta dokuda değişiklik olduğu gerçeği var. Sorulan soru şu: "Gözden çıkan benzer tarzda ışınlar var mı?" Çünkü varsa madde üzerinde atom düzeyinde etkili olabilir ışınlar olabilir bunlar. Olmayadabilir

lan x ışınlarının taşıdığı enerjiyi bilmeden etmeden nasıl sallamışsın benzer tarzda ışınlar var olabilir diye ahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

beğenmedim tabi lan, ondan ibaret değil çünkü beynin fizyolojisi. verdiğin makalede ciddiye alınacak bir tane sağlam nokta yok, denklem yok, deney yok gelmiş bilim bölümünde ahkam kesiyorsun bir de.

x ışınlarının oluşturulmasıyla havadaki alfa gamanın yakalanıp bulunması konusunda ne söylemeye çalıştığını inan anlamadım sdfsdff bize bişeyler mi anlatmaya çalışıyorsun? maxwell'den başlamak lazım aslında sana bir şeyleri anlatmaya ama değmeyeceğini düşünüyorum, daha soru eklerinin ayrı yazılacağını bilmeyen adamla neyin fiziğini konuşayım. cehaletinin karanlığında boğuluyorsun, farkında değilsin.

Beynin fizyolojisi demedim zaten :) Sinirsel iletim den bahsettim. Sodyum potasyumdan da ibaret demedim üstelik. Sinirsel iletimin temeli Sodyum potasyum dengesi ve nörotransmitterler. Bildin mi ? bilemedin tabi alakan yok çünkü. Hadi git oku gel
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

Fistan said:

asdsf

lan x ışınlarının taşıdığı enerjiyi bilmeden etmeden nasıl sallamışsın benzer tarzda ışınlar var olabilir diye ahahahahah

X ışını oluşumunu da anlatırım istersen. Radyoloji üzerine belgem var.
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

neutrino said:

sdeceokuyangenç said:

Beynin fizyolojisi demedim zaten :) Sinirsel iletim den bahsettim. Sodyum potasyumdan da ibaret demedim üstelik. Sinirsel iletimin temeli Sodyum potasyum dengesi ve nörotransmitterler. Bildin mi ? bilemedin tabi alakan yok çünkü. Hadi git oku gel

tamam ya ben bilemedim, sen bildin hepsini, birinci oldun sdf

http://2.bp.blogspot.com/-SEQ25j1ENvQ/UW1C4asoycI/AAAAAAACVB8/z4LUkza2RdI/s640/bence+firat.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaşlar. Dünyaca kabul görmüş textbooklar üzerinden konuşuyorum fizyoloji konusunda. Radyoloji üzerine de belgem var. Salak salak laflar atıp boşuna savunmaya çalışmayın. Çalışma üzerine söylencek bişeyiniz varsa söyleyin. Aptal fizyoloji ve radyoloji bilgilerinizi kendinize saklayın. İhtiyacım yok çünkü internetten iki video izleyerek öğrenmedim bunları
Sosyal ağlarda paylaş

Dokunun x ışınlarını absorblaması diye bilimsel bir durum var.

Fakat doku x ışınları absorbluyor o nedenle nazar bilimsel bir durum diye bir şey iddia edemeyiz.

Çünkü bu iddiayı ortaya attığımız anda içinde bir durumdan başka bir duruma geçiş olan bütün olguları x ışını absorplanmasıyla açıklayabilmemiz gerekir.

-Evimdeki kedinin geçen gün timsaha dönüşmesi bilimsel bir konu. Çünkü dokunun x ışınlarını absorblamasıyla değiştiğini biliyoruz.

-Evimdeki kedinin ruh halinin değişim geçirmesini dokunun x ışınlarını absorblamasıyla açıklayabilirim.

-Evimdeki kedi kendine iş buldu. Yöneticiliğe yükseldi. Çünkü x ışını absorblanınca doku değişime uğrayabiliyor.

X ışının dokuda absorblanması temel bir fizik olayı. Nazar temel ya da genel bir fizik olayı değil. Nazar kavramı ile temel bir fizik olayını bağdaştıramadan önce aradaki okyanus dolusu bilgi boşluğunu mantıklı bir biçimde doldurabilmek gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

Linkini verdiğin uyduruk makalede "western science" ibaresi var olm, hangi dünyanın kabul ettiği textbookmuş bu? makalende bok atılan western science sayesinde LHC diye bir şey var, ISS var.

Aç Guyton ı elektrofizyoloji oku. Sonra kendi çapında dalga geçersin "SODYUM MU EHEHEHEH" diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...