Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nazar, Göz değmesi, Bakışların hissedilmesi

sdeceokuyangenç

Öne çıkan mesajlar

Kısacası ocular extramission hakkında ne düşünüyosunuz ? Bi de makale çakalım şuraya.

http://www.rossenergysystems.com/Downloads/Paper_The-Electrophysiological-Basis-Of-Evil-Eye-Belief.pdf

Şuraya da ekliyim ki kimse boş boş konuşmasın. Çalışma gözden yayılan elektromanyetik dalgaların olup olmadığı yönünde bir çalışma. Tartışmaya açılan konu bu. "Benim kaynımada değmişti" seviyesi değil. İşin dini boyutu da değil
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

Bilim ve tekniğe beyin dalgalarıyla ilgili yapılmış "Evil eye" yani "nazar" ile ilgili bir makale koydum. Bir sıkıntı yok yani. Üstelik "ocular extramission" diye ekledim.

Cahilliğinizi heryere yazmayın

sakin ol şampiyon

nazar ve bilim lelel. istediğin kadar kıvırabilirsin makaleyle falan olacak iş değil bu
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

sdeceokuyangenç said:

Bilim ve tekniğe beyin dalgalarıyla ilgili yapılmış "Evil eye" yani "nazar" ile ilgili bir makale koydum. Bir sıkıntı yok yani. Üstelik "ocular extramission" diye ekledim.

Cahilliğinizi heryere yazmayın

sakin ol şampiyon

nazar ve bilim lelel. istediğin kadar kıvırabilirsin makaleyle falan olacak iş değil bu

Sakin olcak bişey yok. Ben burda nazar vardır demedim. Üzerine çalışma yapılan hipotezlerin hepsine lelelele diyosan seni çok ciddiye almamak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Hahahahaha batıl inançlık bir durum yok ortada. Beyin denilen yapıyla ilgili bişey bilmeden anca sallayın. Konu beyindeki elektromanyetik dalgalarla ilgili. Hani EEG falan ? olmadı mı ?

daha basit anlatayım. Sinir sisteminin bütün çalışması elektriksel iletilerle oluyor. Sodyumlar içeri Potasyumlar dışarı. Elektriksel fark ve ileti başlıyor falan.

Bu konuda şunun üzerine. Göze gelen enerji (sana böyle anlatmak durumundayım) sinirde elektriksel fark yaparak beyinde ilgili merkeze giderek görüntüyü sağlıyor. Hipotez bunun tersi yönde de olabilceği üzerine. Çalışma bunun üzerine. Batıl inanç değil yani.

Gram fizyolojiyle alakan yok bari oku öyle bişeyler yaz. Bilgi yok fikir nerden çıkıyor bilmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

Hahahahaha batıl inançlık bir durum yok ortada. Beyin denilen yapıyla ilgili bişey bilmeden anca sallayın. Konu beyindeki elektromanyetik dalgalarla ilgili. Hani EEG falan ? olmadı mı ?

daha basit anlatayım. Sinir sisteminin bütün çalışması elektriksel iletilerle oluyor. Sodyumlar içeri Potasyumlar dışarı. Elektriksel fark ve ileti başlıyor falan.

Bu konuda şunun üzerine. Göze gelen enerji (sana böyle anlatmak durumundayım) sinirde elektriksel fark yaparak beyinde ilgili merkeze giderek görüntüyü sağlıyor. Hipotez bunun tersi yönde de olabilceği üzerine. Çalışma bunun üzerine. Batıl inanç değil yani.

Gram fizyolojiyle alakan yok bari oku öyle bişeyler yaz. Bilgi yok fikir nerden çıkıyor bilmiyorum

eskiden de görmenin, gözümüzden çıkan ışınlar sayesinde olduğu düşünülüyordu sdfs

senin de biraz fizik bilmen lazım aslında, söylediklerinin ne kadar cahilce olduğunu belki o zaman anlarsın. beyinde oluşan elektrik akımı (sodyum potasyum yer değiştirmesi senin deyiminle :P ) ters yönde gözüne gidip oradan uzaktaki başka bir bölgeyi etkileyecek olsa bunun ölçülebilir olmayacağını mı sanıyorsun?

sanrılar içindesin, aptalca üstelik.
Sosyal ağlarda paylaş

sdeceokuyangenç said:

http://i.imgur.com/ZeXPwVG.png

Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Nazar, Göz değmesi
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

o topicten bir özlü söz:

Deneyimlediğin şey saçma olmaz, çünkü açıklayamıyorsan açıklayamıyorsundur. Kuzey ışıklarını gördüğün zaman açıklayamıyorsan bu onları saçma yapmaz. Bu yüzden nazar vardır ve gerçektir. Çünkü başıma geldi.

nası ya böyle bi yazı mı yazdı biri
SDGHSFSADJGJADHADGFDGDSFGDGDSFGDSFGDSFGSDGSD
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...