Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nazar gerçekten var mı? Önlemi nedir?

Tatar Ramazan

Öne çıkan mesajlar

abi göz olduğuna kesinlikle inanıyorum. bir şeye imrenerek, içten bakınca hakikaten oluyor örneklerini çok yaşadım. en yakını da birkaç gün önce oldu. birisinin ayakkabasına imrenerek bakıyordum ben de bundan alıyım diye ayağı takılıp merdivenden düştü. yine aynı gün otobüste bir kıza bakıyordum ne güzelmiş, erkek arkadaşı şanslı puşt diye içimden geçirirken kız durakta inecekken otobüsten düştü.

ha bir tane daha geldi aklıma meryem ana kilisesine giderken babam oradaki ormanları yarım saat anlata anlata bitiremedi vardığımızda ormanda yangın çıkmıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yeter artık çok oluyor diyip duranlar rica ediyorum özellikle dikkat edin bir sefer de olmayanları sayın bakalım.

kaç kere oluyor kaç kere olmuyor.

nazar: dediğiniz şey "algıda seçicilik"

fal baktırmak gibi.
siz gün içersinde belki 10 kere birşeye bakıp özeniyor ne güzelmiş diyip kıskanıyorsunuz belki. ancak onlardan 1 tanesine siz beğendikten sonra başına birşey gelince sadece o aklınızda kalıyor. çünkü beyniniz algıda seçicidir ve içinde aksiyon barındıran olayı aklında tutar. beğenerek bakıp sonra başına bir şey gelmeyen nesneyi akılda tutmak zahmetine girmez. niye tutsun aksiyon yok içinde baktın beğendin 5 dakka sonra unuttun.

özeti de buraya böyle yansır:
siz pazartesi günde 10 şeye özenirsiniz
salı günü 12 şeye özenirsiniz
çarşamba 7 şeye özenirsiniz 1 tanesi siz özendikten sonra zarar görür. perşembe cuma cumartesi de devam edersiniz.

bu döngü devam eder yıllarca
bir kaç ay içersinde siz beğendikten sonra başına bir şey gelen belki 6 nesne biriktirirsiniz. başına birşey gelmeyen 130 nesneyi falan da unutursunuz.

sonra da paticik forumlarında nazar var mıdır topiğine gelip
evet abi var benim çok başıma geliyor valla yazarsınız.
aslında 6 kere başına geldi. 130 kere de gelmedi. ama algıda seçicisin diğerlerini hatırlamıyorsun bile.

litminov üzerinden giderek yazımı bitireyim:
adamkız örneği vermiş. kıza baktım düştü. abi sen hayatında kaç kızı beğendin? ulan ben günde en az 8 kıza hasta oluyorumdur dolmuşta, yolda. hadi benim kadar kız meraklısı olma diyelim, 3 olsun senin günde beğendiğin kız sayısı. bunların kaçı düşüyor? bir tanesi düşmüş işte. son ayda beğendiğin 127 kızın 1 tanesi düşmüş ve gelip bize "çok oluyor bu çok örneği var" diyerek anlatıyorsun.
abi çok oluyor olsa çok basit bir hesapla senin haftada 2-3 kızı beğendiğinde başına birşey gelmesi falan lazım ki buraya çok oluyor yazabil. asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Litminov said:

abi göz olduğuna kesinlikle inanıyorum. bir şeye imrenerek, içten bakınca hakikaten oluyor örneklerini çok yaşadım. en yakını da birkaç gün önce oldu. birisinin ayakkabasına imrenerek bakıyordum ben de bundan alıyım diye ayağı takılıp merdivenden düştü. yine aynı gün otobüste bir kıza bakıyordum ne güzelmiş, erkek arkadaşı şanslı puşt diye içimden geçirirken kız durakta inecekken otobüsten düştü.

ha bir tane daha geldi aklıma meryem ana kilisesine giderken babam oradaki ormanları yarım saat anlata anlata bitiremedi vardığımızda ormanda yangın çıkmıştı.

Oha lan arkadaşım olsan görüşmem senlen, gözünde mavidir kesin
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

abi yeter artık çok oluyor diyip duranlar rica ediyorum özellikle dikkat edin bir sefer de olmayanları sayın bakalım.

kaç kere oluyor kaç kere olmuyor.

nazar: dediğiniz şey "algıda seçicilik"

şunu yazacaktım ben de üşendim. +1 olay tamamen bu. aklınızda sadece olduğu seferler kalıyor
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin gayet doğru ama ben metafiziğe inanıyorum. bunun gibi çok garip olaylar geçti başımdan. geçen ay otobüs durağında bekliyorum. duraktan sadece 3 otobüs geçiyor ama bir hat için inanılmaz kuyruk oluyor. durakta beklerken keşke şu hattı başka durağa taşısalar dedim birkaç gün sonra o hat başka durağa taşındı. ha keşke arabam olsa desem olmaz ama. bunun gibi de pek çok olay yaşadım. anlatması garip başına gelmeden bilemezsin. bahsettiğim orman yangını ve bu gibi olayların algıda seçicilikle alakası olduğunu sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...