Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

videoları izlerken birşey dikkatimi çekti adamlar ne eksik olursa olsun hiç eksi paraya düşmüyrlar. 10000'lik şehir yaptı adam ulaşım yok traifk sıkışık ama kimse şikayetçi değil. son hızda ilerletiyor bir de oyunu. sim city 4'te olsa anında batardık. umarım bu kadar kolay değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun kolay gibi. En başta kısıtlı para veriyor ama sonra eksiye geçen görmedim. Paradan ziyade trafiğin akışını falan düzeltiyoruz anladığım kadarıyla. Zaten tek gelir vergiler. Verginin bir anda eksiye geçmesi için arka arkaya tonla servis yerleştirip ekrana bakmamak falan gerekir herhalde.

Son simcityde belediyenin yönettiği işler vardı. Onlardan gelir elde edemezsen çok zarar edebiliyordun. Ama işte orada para vergilerin yanında o bireysel işlerden de gelebiliyordu. Burada sırf vergi olduğu için kriz anında zarara giren şehir konsepti biraz zor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi zaten tutorial niyetine bi oyun attiktan sonra asil oyunu hard mode da acmak lazim direk

zira normal hali asiri kolay, daha sehir yapmadan her yeri yol dosuyorsun iki ev dikince kara gecmeye basliyorsun. simcity 3000 de bunu yapmaya kalksan kuzenden para isteme hilesi arardin haril haril. bu tarz baslangic yaptiktan sonra yol bakim odeneklerini kismak zorunda kalip fikirtepe tarzi engebeli gocuklu yollarla dolu sehirlere sahip oldugumu hala hatirlarim.

ha bi de gercek hayatta kredi olayina asla bulasmamami saglayan dersi simcity serisi vermistir bana. o nasil bir loan belasidir allam yarabbim.
Sosyal ağlarda paylaş

tum servisler %20-25 daha pahali ve evlerin leveli/degeri de yavas artiyor oda vergilere yansiyordur heralde.

bide bu denize dokulen kirlilik baya cok yayiliyor akinti ile bikac zone gidiyor eger nehir falansa, golse daha kotu, ilerde azaltacak teknoloji var ama %100 temizlenmiyor benim anladigim kadari ile videolardan
Sosyal ağlarda paylaş

workshopta da simdiden bi ton binalar parklar yollar falan var yapilan, bi kac aya oyunun kendinden cok cesit bina olur secenek olarak cok iyi, 2 sehir birbirinin ayni olmaz,

ayrica satin alinabilen bolge sayisi limiti 3x3x'i 5x5x yapabiliyorsunuz tek bir modla dev gibi harita oluyor bir anda.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

bide bu denize dokulen kirlilik baya cok yayiliyor akinti ile bikac zone gidiyor eger nehir falansa, golse daha kotu, ilerde azaltacak teknoloji var ama %100 temizlenmiyor benim anladigim kadari ile videolardan

Skyın videolarında lağımı su arıtma sistemine çevirdi. Zamanla lağımın kirli suyu azalıp daha az kirli bir suya dönüştü. Temiz hale çevirecek bir bina henüz yok sanırım.

Edit: Asset editörü görmek isteyenler için,

Park yapımı: http://youtu.be/e__CD7k83RI

Kavşak yapımı: http://youtu.be/TtfhXCu6MnU
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...