Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

Benim videolarda gördüğüm kadarıyla oyun bayağı bayağı sağlam çalışıyor. Birkaç belli başlı sıkıntı var.

Arabalar dönecekleri yola göre şeritten gidiyor. Ama bunu çok uzun mesafede yapıyorlar. Örneğin 4 şerit yolun 3 şeriti boş kalan şerit yüzlerce metre kuyruk olabiliyor. Biraz garip görünüyor. Tabi simcityden farklı olarak burada yol üzerine biraz çalışıp trafiğin nedenini ortadan kaldırmak mümkün. Adamlara fazla kızamıyorum çünkü neden belli. Eğer dönen araçlar düz gidecek araçların yolundan gitse trafik hesabı karışacak diye korktular herhalde. Sağ tarafa dönecek araçlar sağ taraftaki yol tıkalı olduğundan dönemiyorlar. Düz gidecek araçların sağ tarafın trafiği yüzünden bekleyen araçlar nedeniyle beklemesi gerekecek falan filan. Ek hesap eklemeleri simülasyonu bozacaksa eklemesinler. Bozmayacaklarsa düzeltsinler.

Toplu taşımanın rota sistemi çok iyi(neden bunu kimse düşünmemiş seviyesinde iyi). Fakat o rotadaki araç sayısı ayarlanmıyor anladığım kadarıyla. Yani benim elimdeki depolarda belli bir araç havuzum olsa ve işlek rotalar için daha fazla araç yollayabilsem çok daha iyi olabilirmiş. Bu oyunda yok demiyorum. Daha karşılaşmadım, olabilir. Ama anladığım kadarıyla toplu taşımaya daha fazla ödeme yaparsan yolladıkları araç sayısı artıyor.

Servis binalarının araçları hizmeti nasıl yaptığını tam çözemedim. İtfaiye binasına yakın yanmış binalar, cenaze evine yakın ölüler falan oluyor. Devlet ödemesini arttırıp efektifliklerini yükseltmek gerekiyor olabilir.

Paradox ve cities oyunları genelde bir milyon dlcye sahip olacak şekilde çıkıyor =D Oyun güzel olduktan sonra önemli değil tabi ama uyarmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

Neredeyse tum let's playciler ve streamerlarda var oyun, hatta subredditinde streamer olmayıp oynayanda baya kisi var. oyle 3-5 degil yani.

Baya playime i 50-60 saati gecen streamerlar falan var. hic oyunla ilgili crash problemi/simulasyon problemi gormedim okumadım.

Oyun tabiki mukemmel degil, degismesi tweaklenmesi gereken seyler var. Oyun perfected olduktan sonra almak gibi bi fantaziniz varsa zaten 1 sene falan bekliyceksiniz en az.

Hatta 2 3 dlc ya da ilk expansion ı falan bekleyin vanillanın tam oturması icin.
Sosyal ağlarda paylaş

madcow said:

gunlerdir oynanan oyunun, oynanabildigini gormeyi bekleyin ne demek ki?

City builder için en büyük mevzu end game kısmı. Şehrin ekonomisi oturduktan sonra oynaması hala zevkli mi? Dev bir şehir yaptın, başka bir dev şehir projesine girişince ortaya önceki şehirden farklı bir tasarım çıkabiliyor mu? Belli bir popülasyon üstünde çözülemeyen problemler var mı? Arada sırada oyunu açıp oynayacak mıyız yoksa ilk birkaç günden sonra bayacak mı?

gibi sorular var.

Ben ikna oldum gibi. 3-5 minik pre order bonusu var. Onlarla birlikte ceplemeyi planlıyorum. Emin olamayanlar bu soruların cevabını beklesin tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

City Builderda end game oldugunu ilk kez duydum.

Benim icin city builder oyunları hep.

-Simulasyonu ogren save'i
-Ogrendiklerinle epic sehir kur
-Soyle bir sehir kur(atıyorum industry sehri kur)
-Boyle bir sehir kur(adalardan sehir kur)

oldugu icin hic oyunun end game i oldugunu dusumemistim.

Bu arada moddinge hayvan gibi sans tanıyor ve gercek haritadan oyun haritası cıkartılabiliyor falan. İlginc seyler cıkacaktır ortaya diye inanıyorum.

En azından KingKongor un 200k lık sehir kurması 18-19saatini almıstı 9 haritada modlarla 25 haritayı acıp 1m lik capi yapmaya calısmak bile zaten benim icin pre order lamaya yeter gibi.

Suan en buyuk merakım. Zenginlerden cok(%20+), fakirlerden(%8- ) az tax alıcagım districtler kurup sehiri ayakta tutabiecem mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Her şeyin bir ilki varmış demek (:D

Son simcityde dediğin bütün basamakları yapabilirsin ama bunları yapabiliyor olman şehrin anahatlarını kurduktan sonra trafiğin ve servislerin çözümü olmayan sorunlar yarattığı gerçeğini değiştirmiyor. Evet endüstri şehri, o şehri, bu şehri kurulabiliyor ve evet hepsi farklı görünüyor. Bunlar güzeldi. Fakat şehir kurulduktan sonraki işletme kısmı korkunçtu.

Bu nedenden ötürü insanların oyunun ileri aşamalarına da dikkat etmesi lazım.

Edit: Districtlerde farklı taxler alınabiliyor ama sistemi tam bilmiyorum. Belki land value değerine göre vergilerin artmasını kabullenebiliyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

preorderlayın ya da preorderlamayın beni ilgilendirmez. bugun almanla 3 gun sonra cıktıgında alman arasında da fark yok baktıgın zaman bu oyun icin. ama beklemekten kastınız oyunun perfect olmasıysa zaten 1 expansion - 2 3 dlc falan bekliyceksiniz her oyunda oldugu gibi. oyle 1 hafta sonra alıyımlık bi durum yok ortada cunku.

server olsa serverlar coker dersin anlarım.
footage yok, oyun oynanmadı hic stabilitesi belli degil dersin anlarım.
oyunun core ozellikleri(simulasyon) kotu gozukuyor duzelene kadar almıycam dersin anlarım.

suana kadar boyle bir problem yok ortada.

ama zaten oyun hakkındaki yorumlara bakıp/izleyip alacaksan her yer yorum/gameplay kaynıyo. tam bir puanlı review olmaması dısında.

ben cok hypelıydım yarım saat izledim aldım. oyun nasılsa cıktıgında bu sekilde olacak. alır oynarım. eksikleri varsa bi kenara bırakır duzelince tekrar oynarım. city builder seven adamın kacıracagı bi oyun degil.
Sosyal ağlarda paylaş

olmadi zaten mayis yakin steam salelarda bi %10-15 indirirler orda alirsiniz, steam olunca yeni bile ciksa 1 senede net en az 4 indirime girecegi kesin her oyunun :p

son simcity gibi managament yerine easymode recyclelardan tv fabrikasi isletmece olmamasi guzel duruyor, su district olayi vs de iyi detaylar falan bence, ilk feedbacklere gore 1-2 ayar cekerler cikinca iste cillop olur.

http://i.imgur.com/J32VHru.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

en az 10 dlc olur buna :p videoalarda news bolumunde de 1-2 tane gordumdu, monorail falan var, onceki cities'lerdeki sehir themeleride gelir heralde, tarihi binalr vs.

bende p.tesi alicam, hos detaylar var, bazi sabit yapilarin (mesela cember yol) koyduktan sonra istedigin gibi customize edebilmek, suyun akis yonu vs falan guzel seyler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...