Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

Görsel bazlı simülasyonun görsel güzellikle doğrudan bir bağlantısı yok.

Görsel bazlı simülasyonda yangını söndürebilmen için itfaiye aracının binasından çıkıp, trafiğe girip, yangın yerine ulaşıp, yangını söndürme animasyonu yaptıktan sonra yangın sönüyor. Gerçekçisi bu, ideali bu. Fakat itfaiyenin binadan çıkıp yangını söndürmesi sırasında gerçekleşen olaylar:

buglıysa,

simülasyon tarafından düzgün hesaplanamıyorsa,

motorun hesaplamarı donanım tarafından kaldırılamıyorsa,

o yangın sönmez. Görsel bazlı simülasyon görsele dayanmadan arkaplanda işlem yaparak dönen simülasyondan çok daha ağır bir süreç. Aynı anda bütün araçlar için gerçek zamanlı trafik hesabı yapılıyor, aynı anda elektrik şebekesinin gerçek zamanlı elektrik dağılımı yapılıyor, aynı anda kanalizasyon gerçek zamanlı akıyor, ticaret ve hizmetler görsel biçimde hesaplanıyor. Daha önce trafik, elektrik şebekesi ve kanalizasyon akışı gerçek zamanlı hesaplansın diye bir şey yoktu.

Cities grubu yeni simcityden önce yapılanlar gibi tasarlayacak büyük ihtimalle. Yani bakacak, itfaiye aracın var mı, menzilde mi, yolların durumu uygun mu vs. sonra o yangını söndürecek. Haa bunu güzel bir animasyonla mı yapar(araç yollardan geçerek gidip söndürür mü) yoksa yangın belli bir süre sonra itfaiye ve yolların durumlarına göre sönecek mi belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Cities in Motion ı yapanlar yapıo işte bunu zaten, düzgün olsun yeter, grafikleride 2. oyundan hallice olsa iyi işte.

SCityde endgame tamamen ticaret yapmacaydı, şehir yönetimi falan hikayeydi, resmen mal alıp satıyorduk 24 saat dds bide depremde falan yıkılan binaları yeniden yapıyorduk arada bir. belediye binası önunde 7 gün isyan olmasına ragmen şehirde sıkıntı olmuyordu kesintisiz insan geliyordu çünkü problem var mı yok mu falan pek bakmadan şehirlere.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 2 ay sonra ...
Bunun developer videolarını seyrettim geçenlerde, almaya karar verdim. Simülasyonda pek çok şeyi düşünmüşler gibi görünüyor, özledim doğru düzgün bir şehir kurma simülasyonunu.

Ama şu biraz şüphe uyandırıyor;

"Are you using Unity engine for this game like Cities in Motion 2 or using different engine?

Hi, Cities is built on Unity in the same way as CiM2. But we certainly have rewrote and improved on many features!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
arcane said:

Cities XXL 29'unda çıkıyor. Bakalım hangisi daha güzel olacak.

Her ne kadar görsel olarak etkileyici olmasa da bunu bir adım önde buluyorum zira önceki XXL oyunları tırttı.

Bu da ekstra olsun:

https://www.youtube.com/watch?v=sJpmee4N-xg&utm

Cities XL fena değildi sanırım bunada şans veririm. Genede Cities: Skylines'ı daha bir heyecanla bekliyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
orc_lord said:

arcane said:

Cities XXL 29'unda çıkıyor. Bakalım hangisi daha güzel olacak.

Her ne kadar görsel olarak etkileyici olmasa da bunu bir adım önde buluyorum zira önceki XXL oyunları tırttı.

Bu da ekstra olsun:

https://www.youtube.com/watch?v=sJpmee4N-xg&utm

Cities XL fena değildi sanırım bunada şans veririm. Genede Cities: Skylines'ı daha bir heyecanla bekliyorum :)

cities xxl shit tier çıktı. Tek umut bu kaldı bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

TR'de misin? çünkü steam'de Available: Q1 2015 diyor, fiyat falan da yok.

Steam biraz geç güncellendi sanırım.

Normal pre-order fiyat; 49TL
-Atlıkarınca
-Köpek parkı
-Zıpzıp kale
-Basketbol sahası
-Botanik bahçe

yanında; postcardlar ve konsept kitap

Deluxe ed pre-order fiyat; 59TL
-Özgürlük anıtı
-Eyfel kulesi
-Zafer takı
-Brandeburg kapısı
-Grandcentral garı

yanında; soundtrack ve dijital art kitabı.

Deluxe içinde standart edition pre-order itemları da vardır diye tahmin ediyorum.

Normal versiyondan alacağım sanırım, monumentler ve soundtrack falan ilgimi çekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...