Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

agent konusu sorunlu ya. freight dısındaki aracların trafik yaratmak dısında roluyok nerdeyse.

aylar gecirebiliyo insanlar yolda gidicekleri yerleerde sorun olmuyo üzülmüyolar falan.
bütün sehri yürüyerek gecmenin zararının olmamasıda burdan birazda.
Sosyal ağlarda paylaş

Hard mode da traş, başda biraz dikkatli yapmak lazım açılışı sonra yine yürüyüp gidiyorsun.

Daha bir micro managemnat tarzı şeyler olsaydı daha iyi olurdu. Trafik çok traş, metro, otobüs herhangi bir işlevi yok gibi mutluluk vermesi dışında, insanların yetişme kaygısı yok çünkü. Sanayi bölgesini haritanın bir ucuna yap işçi sınıfını haritanın diğer ucuna koy yine full kapasite çalışıyor endüstri. Halbuki insanlar işe yetişemediler dolayısı işden atıldılar şehri terk ediyorlar veya endüstir işçi gelemiyor diye zarra etse falan yani daha bir stratejik yerleşme ve trafik önem kazansa daha iyi olurdu.

Yani oyun çok basit, biraz simcity oynamış insan için çocuk oyuncağı oluyor. Hard mode yine zor değil sadece açılış önemli biraz.

Daha kompleks yapılabilirdi oyun. Ve daha çok faktör eklenebilirdi.

Bakalım artık dlc vs modlar ile belki daha iyi olabilir. 19 saat keyifle oynadım keşfetme süreci de eğlenceliydi ama tekrar oynanabilirlik yok gibi yan en azından benim için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya gitmeleri dört gün sürüyor da gün dediğin şey hızlı modda 10 saniyede geçiyor zaten. Gece gündüz döngüsünü 5 dakikalık yaparsın gerekirse tek gece gündüz bir ayı yansıtır.

Sürekli para akışı olsun diye zamanı hızlı geçirmişler. Ayarlama çekerlerse sorun kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba ayrıca ilk 3 günden redditin en çok content üretilen ilk bin bölümü arasına girdi :F

Bu ara şehir yapanlar dikkat etsin cidden. Benim 60klık şehrimde 4 farklı yerleşim bölgesi var. İlk planlarken iki yerleşim bölgesinin ortasına commercial bölgesi yapmıştım güzel oldu. Diğer iki bölgeyi yaparken commercial demand olmadığı için yeni bölgeler ayarlamamıştım. Şimdi patch falan gelir bütün şehir çöker diye commercial bölgeleri ayarlıyorum. Endüstriye bağlantılarını falan çekiyorum. Dikkat edin patlamayın =)
Sosyal ağlarda paylaş

peki industrial - eğitimsiz işçi oranını çözebilen var mı? İlk okul falan koymadan mı yapıyorsunuz?

Hype öldü derken oyun ilk dediğim gibi güzel ama çok sorunlu.

-Endüstri-Eğitimsiz işçi olayı
-Office abanınca mal üretememe
-Araçların 6 şeritlik yolda döneceği şeritte hayvani trafik oluşturması

falan filan... baya sorunlu şu an bana göre. İçimdeki melih başganı öldürdü oyun onu diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Hotfix yapalım derken bir şeyi mi bozdular acaba?

Smoke said:

peki industrial - eğitimsiz işçi oranını çözebilen var mı? İlk okul falan koymadan mı yapıyorsunuz?

Bunda zor bir şey yok yahu. Yerleşim bölgelerinden birini üvey evlat yapacaksın. Eğitim hizmeti çok temel olacak. Belki ilkokul o kadar. Endüstri level atladıkça eğitimli adam alıyor. Onun yanınada biraz over educated çalışan da alıyor. Endüstri ilerde ilk zamanındaki gibi çalışan yok diye ağlamıyor o zaman. Sahip olduğun endüstri miktarına göre gettonu biraz biraz büyütmen gerekiyor o kadar.

Patchle düzeltime gittiklerinde ortamdaki commercial miktarı artınca ya şehrin import ihtiyacı çok artacak ya da sırf ofis yapmak yerine endüstri de döşememiz gerekecek. Commerciallar ürün almak endüstri de ürün vermek istiyor.

edit:

AscAnsio said:

Hoca şu saydıklarının hepsi 1-2 yamaya düzelir ya. İlk büyük yamaya tüneller geliyor, ilk Expansion Pack'e de hava efektleri geliyor, bizzat vereyim müjdeleri.

Oyun yeni yeni emekliyor, öyle enseyi karartmayın hemen.

Bunları nerden öğrendin ya :F
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...