Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cities: Skylines

Norak

Öne çıkan mesajlar

liberal said:

yakınlaştırınca saçma sapan bi blur oluyor. kasti mi yapmışlar bunu?

ayrıca yolları nasıl kullanacağımıza dair bir tuto lazım. nereye tek yön koyacağız, tek yönden sonra çift yöne çevirecek miyiz hede hödö

Optionsdan tilt shift amountu düşüreceksin.

Yol işi bayağı değişiyor =/ Ben bina öbeklerinin ortasından tek yön yol geçiyorum. Sonra yolu ikiye ayırıp ters yönde tek yön yol çekiyorum. Böyle yapınca binaların olduğu bölgelerde genelde trafik olmuyor. Trafik tek yönlerin birleştiği bina bölgesine giriş/çıkış noktalarında olmaya başlıyor. Orada biriken trafiği de döner kavşak falan yapıp mümkün olduğunca azaltıyorum. Tek yönler biraz riskli. Çıkış noktaları haricinde çok trafik yapmıyorlar ama servis araçlarının ulaşımını bayağı güçleştiriyorlar. İtfaiye arabası yanındaki eve ulaşmak için şehrin etrafında daire çizmek zorunda kalabiliyor. Şehri tek yönlü yollarla düzenlemek için servis binalarına ve tek yönlü yolların birleştiği/bittiği noktalara ek özen göstermek gerek.

Döner kavşaklar orta seviyeli trafiğe kadar bayağı sağlam çözüm. Kavşağa girmek için uzun kuyruklar oluşmaya başladığı vakit kavşağa giriş noktasından gelen araçların kullanabileceği ek çözümler gerekiyor.

Otobana aralıklarla bağlantı yapan yan yolların olması otobandan şehire giriş trafiğini belirgin biçimde değiştiriyor diyorlar mesela. Onu deniyebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Para sorun değil de plan yapmazsan diğer sorunlar direk olarak parayla çözülmüyor. Güzel toplu taşıma sistemleri yapacaksın. Şehirdeki işlere uygun bir çalışan kitlesine sahip olman gerekiyor. Yoksa işler büyümediği gibi evdekiler de işsiz kalıyor. Şehrin büyümesi duruyor. Trafik işleri de bayağı kapsamlı.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=406608166

Üst geçit işine girdim. Bulvarlarda ve yaya kavşağı olmayan yerlerde bayağı iyi oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

abi oyunu oynamadan bile söyleyebilirim trafik sorununun çözümünü size.

tek yön ağırlıklı olacak. blok blok olacak binalar. aralarındaki sokaklar ise 1 sokak gidiş ise, sonraki dönüş olacak gibi düşünün. bu şekilde ilerledin mi, trafik olmayacak ve geç kalma olayı da minimum olacak.

nesi zor anlamadım ya.
Sosyal ağlarda paylaş

O kadarını herkes düşünüyor lel. Tek yönlü sokağın bittiği başladığı yerlerde tek yön işini ne kadar uzattığına bağlı olan bir kalabalık birikiyor. Ayrıca tek yönlü yola sokak bağlarsan o sokaktaki trafik arttıkça bağlantı noktasını durduruyor. Ayrıca servis araçları tek yönlü sokaklarda erişim güçlüğü yaşıyor gibi sorunlar var. Evlerin yönetimi kolay ama dükkanlara ve fabrikalara çok araç girişi oluyor. Oralar için bir adet çözüm yetmiyor. Bağlantıları ve bağlantıların bağlantılarını çözmek, mal hareket yolunu boşaltmak, tren falan ayarlamak lazım.

Hala hiç kullanmamaktan daha iyi ama "tek bir yöntem yapayım dünya üzerinde trafik kalmasın" diye bir olay yok. 1000 kişilik şehir ile 100.000 kişilik şehirin dinamikleri çok farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

neutrino said:

1m limit var nereye bitiyor.

1m olduktan sonra game over mı diyor yoksa başka bi ayarımı var?

abi satın alacam oyunu da eğer ki war-ez hali ile gerçek olanı aynı ise sıçanzi yani. 65kda metropolisi açtım bitti başka bi upgrade de kalmadı. 65kda metropolis mi olur lan istanbul dediğin yer bile 20 milyon.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...